Jízda v elektromobilu Tesla recenze – TOP dárek pro chlapa

Jízda v elektromobilu Tesla recenze potvrzuje, že pokud patříte k milovníkům rychlé jízdy a sportovního adrenalinu, nebudete zklamáni. Jste fandou novodobých trendů Elona Muska? Pak právě vám je určeno místo mezi volantem a sedačkou Tesly X.

Elektrický plnokrevník

Tesla X je následovník svého staršího sourozence, verze S, která jako první uhranula jak odbornou, tak laickou motoristickou hybridní veřejnost. Je plná inovací a technologicky tak nadupaná, že sám její „otec“, Elon Musk, prohlásil, že pro příště by radši technologiemi šetřil a do světa poslal jednodušší vůz. Majitelé tohoto auta by s ním asi nesouhlasili, protože už v prvních měsících po představení světu se objednávky hrnuly a jejich počet se dostal do řad desetitisíců.

Něco na té Tesle je…

Tesla X je plně elektrický model SUV s duší hřebce. Mluví se o tom, že patří mezi nejdokonalejší SUV na trhu vůbec s velkorysým prostorem pro 6 – 7 lidí. I když se jedná o SUV, jízda Teslou vás zarazí do sedačky a nenechá na pochybách, že pod kapotou ukrývá skutečný technický zázrak, který ocení každý pravý chlap. Navíc sleva, díky které si tento zážitek můžete dopřát, potěší všechny zájemce.  Protože díky ceně, která se šplhá přes 120 tisíc dolarů toto auto nejspíš běžnému smrtelníkovi „pane“ říkat nebude. A parametry? Víc než lákavé:

  • Výkon přes 770 koní
  • Indukční 3 fázový motor
  • Maximální rychlost 250 km/h
  • Dojezd 410 km
  • Zrychlení z 0 na 100 za 2,9 sekundy

Žádný usedlý seladon

Uvedené parametry dávají tušit, že jízda s tímto SUV nebude žádná těžkopádná rodinná vyjížďka s přehnanou elegancí. Ačkoliv elegance modelu X rozhodně nechybí. Je však správně říznutá notnou dávkou výkonu a činí tak z tohoto vozu něco naprosto výjimečného. Pokud neodoláte pokušení, rozhodně nebudete litovat. Budete si moct osahat jedinečný automobil, který zatím boduje i na poli délky dojezdu na jednu původní baterii – přes 600 tisíc kilometrů. Tedy alespoň podle statistiky výrobce.

Sáhnete si na géčko

Tesla X podává ohromný výkon, zvláště v kontextu toho o jak mohutné auto se jedná. Z 0 na 100 dokáže zrychlit za necelé tři sekundy, což vás na moment pošle přes hranici 1g, co se týče přetížení. Konkurovat nejrychlejším dragsterům, samozřejmě, nemůže, ale v jejím segmentu byste rovnocenného protivníka hledali jen těžko.

Budoucnost bezpečnosti i dizajnu

Automobilka Tesla Motors napěchovala do modelu X veškeré své objevy a inovace. Zaujme nejen panoramatickým čelním sklem. Dizajnově největším trumfem jsou futuristické dveře falcon-wing, které se dosud objevovaly jen u supersportů. Nicméně, byly to právě inovativní dveře, které zamotaly kompetentním hlavy, když se objevily závady s neotevřením, nebo naopak, nedovřením. S tím souvisel i problém s okny. Inženýři v Tesle zasedli k počítačům a po několika aktualizacích zažehnali problém upgradem firmwaru. Elon Musk, ředitel Tesla Motors, označil tento vůz za nejbezpečnější SUV, co do bočního i čelního nárazu a segmentovou konkurenci zválcovalo i v testech převrácení. Ve výbavě nechybí autopilot, který díky radaru a stranovým protisrážkovým systémem fungujícím na základě ultrazvuku, dokáže předcházet bočním kolizím. Výrobci se totiž podařilo to, co do té doby nikomu jinému – vyvinout ultrazvukové snímače, které dokáží projít kovem. Tenhle počin by do té doby považován za nemožný.

Poradí si i s biologickou zbraní

Konstruktéry Tesly tvrdí, že model X disponuje HEPA filtrem, který pro pasažéry zajišťuje vzduch tak čistý, že odpovídá kritériím vzduchu na operačním sálu. Auto uspokojí i militaristi podléhající paranoidním představám o biologických útocích. Po stlačení čudlíku „Bioweapon Defense Mode“ aktivuje režim ochrany před biologickými zbraněmi, který zabrání průniku veškerých baktérii a virů. Tesla je prostě po všech stránkách zážitková jízda.

A jaké další vychytávky Tesla X nabízí?

  • K pohonu všech kol používá dva motory (vpředu/vzadu)
  • Dávala na výběr tři lithium-iontové baterie, v současnosti nabízí už jen jedinou variantu 100 kWh
  • Nejvýkonnější model zrychlí z 0 na 400 za 11,6 s, což překonává i některé supersporty

Nejlevněji ZDE

Luxus dostupný i vám

Díky vynaloženým technologiím se Tesla X řadí do kategorie luxusních vozů, také s luxusní cenou, která se šplhá do výšin šesti nul. Neznamená to však, že by tenhle krasavec musel být nutně pro vás nedostupný. Hodina s elektromobilem Tesla je k mání v různých variantách již od patnácti stovek. Záleží jen na vás, zda si vyberete kratší verzi, nebo delší zážitek, díky kterému prověříte skutečné limity tohoto vozu. V rámci svého zážitku dostanete podrobnou instruktáž a pak vyrazíte vstříc rychlosti v běžném provozu, ale zejména na letišti, které nabízí dostatek prostoru pro opravdový jezdecký kumšt. K některým verzím dárků dostanete i videozáznam vaší jízdy. Pokud sami nepropadáte motoristické vášni, je hodina s elektromobilem Tesla ideálním dárkem pro kamaráda, či někoho blízkého.

Darujete tak jedinečnou příležitost osobního posouzení, zda si Tesla X právem zasloužila jedno z nejprestižnějších ocenění na světě Zlatý volant (Das Golden Lenkrad) v kategorii velkých SUV. Nominace udělují tisíce lidí v rámci Evropy na základě dosažení špičkových výsledků v šesti kategoriích. O vítězovi rozhodují odborníci z řad profesionálních závodníků, redaktorů, inženýrů přes digitální připojení, dizajnérů, špičkových techniků apod., kteří měli tři dny na to, aby SUV Tesla X ve všech směrech patřičně prověřili. Jediný problém, který reálně může ze setkání s Teslou X vyvstat je ten, že se do ní beznadějně zamilujete. Vy něco někdo, komu se rozhodnete zážitek věnovat.

Jízda v elektromobilu Tesla

9.7

Jízda v elektromobilu Tesla


9.7/10


Klidně sdílej!

Sammy

Rád píšu o adrenalinových sportech a mou největší vášní jsou hodinky. Před 5 lety jsem do Česka na malou vesnici přestěhoval z Londýna. Možná moje čeština nebude perfetkní ale články vám snad budou vávat smysl.