Whiskey

Whiskey (také zapsáno jako whisky) je alkoholický nápoj vyráběný z kvašeného sladu, ječmene nebo kukuřice, který je následně destilován a vyzrává v sudech, obvykle po dobu několika let. Whiskey se vyrábí po celém světě, ale nejznámější oblasti produkce jsou Skotsko, Irsko, Spojené státy a Kanada.

Existuje mnoho druhů whiskey, které se liší podle použitých surovin, způsobu výroby a místa původu. Například skotská whisky je vyráběna ze sladu a vody a musí vyzrát minimálně tři roky v sudech z dubového dřeva, zatímco irská whisky je vyráběna ze sladu, ječmene a vody a nevyžaduje stáčení do dřevěných sudů. Americká bourbon whiskey se vyrábí ze kukuřice, ječmene a sladu a musí vyzrát minimálně dva roky v sudech z nového dubového dřeva.

Whiskey může být pít jak čistý, tak i jako součást koktejlů. Některé z nejznámějších koktejlů s whiskey jsou například Old Fashioned, Manhattan a Whiskey Sour.

Whiskey má bohatou historii, která sahá až do 15. století. Jeho původ je spojen především s Irskem a Skotskem, ale dnes se whiskey vyrábí po celém světě a je oblíbeným nápojem ve mnoha zemích. Pro více informací o whiskey a její historii, navštivte například stránky International Association of Whiskey Distillers (https://www.iawd.org/)

Nejlepší whiskey v AKCIPodívat se