Absinthy

Absinthy jsou silné, anýzové lihoviny s vysokým obsahem alkoholu, které jsou oblíbené zejména v Evropě. Jejich historie sahá až do 18. století a byly považovány za afrodiziakum a léčivý prostředek. V průběhu času se však absinthy staly pověstné pro své halucinogenní účinky a byly ve většině zemí zakázány. Dnes jsou absinthy opět populární, i když jsou stále kontroverzní a jsou často spojovány s tzv. “absinthovou horečkou” a excesy během “absinthových večírků” v 19. století.

Pokud se chcete dozvědět více o absinthech, můžete navštívit stránky Muzea absinthu (https://absinthe-museum.com/cs/), kde se dozvíte vše o historii, výrobě a kultuře absinthů.

Na webu https://knightrider.cz/absinth/ najdete článek o tom, jak si vyrobit vlastní domácí absinth. Tento článek obsahuje krok za krokem návod, jak si vyrobit tento lihovinu za pomoci běžně dostupných surovin a domácího vybavení. Vyzkoušejte si výrobu vlastního absinthu a ochutnejte, jak chutná pravý absinth oproti komerčně dostupným variantám.