Rumy

Rum je alkoholický nápoj vyráběný z melasy nebo cukrové třtiny, případně ze sladu a vody, které jsou pak kvašeny a destilovány. Rum se obvykle vyrábí v oblastech s velkou produkcí cukrové třtiny, jako je například Karibik, Latinská Amerika a části Afriky.

Existuje mnoho druhů rumu, které se liší podle použitých surovin, způsobu výroby a stáří. Například zlatý rum je většinou mladší a má sladší chuť, zatímco tmavý rum je obvykle starší a má výraznější chuť a vůni.

Rum se může pít jak čistý, tak i jako součást koktejlů. Některé z nejznámějších koktejlů s rumem jsou například Mojito, Daiquiri a Piña Colada.

Rum má bohatou historii, která sahá až do 17. století. Jeho původ je spojen s plantážemi cukrové třtiny, které byly rozšířené na Karibských ostrovech a v Latinské Americe. V těchto oblastech byl rum používán jako měna a také se stal oblíbeným nápojem místních obyvatel i námořníků.

Dnes se rum vyrábí po celém světě a je oblíbeným nápojem ve mnoha zemích. Pro více informací o rumu a jeho historii, navštivte například stránky International Rum Council (https://www.internationalrumcouncil.org/), nebo Rum University (https://www.rumuniversity.com/).

NEJLEPŠÍ RUMY V AKCIPodívat se