Korax recenze – hledáme nejlepší sérum na šedé vlasy a vousy

Korax recenze – hledáme nejlepší sérum na šedé vlasy a vousy Existuje mnoho receptů a nejrůznějších profesionálních i lidových postupů, jak se zbavit šedivých vlasů. Ne všechny jsou si však rovnocenné. Navíc bývá velmi obtížné zacílit je na konkrétní příčinu šedivění vlasů, tedy zejména věk nebo životní styl.

Šedé prameny se neobjevují jen ve stáří. Častým omylem je to, že za ně může vždy pouze věk. Ale kdyby tomu tak bylo, tak proč by po světě chodili také šedivějící třicátníci? Naštěstí lze většinu rizikových faktorů snadno ovlivnit.

♂️Proč nám šedivějí vlasy

Pro začátek se podívejme na několik důvodů, které mají šedivění na svědomí, a to včetně předčasného zbarvení vlasů.

 • důležitou roli hraje zejména stres,
 • dále pak nezdravá strava s nedostatkem vitamínů a stopových látek,
 • špatné životní návyky,
 • hormonální změny během andropauzy,
 • kouření
 • a dědičnost.

♂️Jak ošetřit šedé vlasy bez barvení

Pokud jste si doposud mysleli, že na potlačení šedin jsou nejúčinnější přípravky aplikované zvenčí, pak se mýlíte. Barvy jsou sice krásné a zabírají rychle, ovšem řeší jen následek a nikoli příčinu šedivějících vlasů. Problém tak jen zamaskujete, ale ve skutečnosti se bude dále prohlubovat a zhoršovat.

Naopak moderní výživové doplňky jsou opravdu průlomovým způsobem, jak eliminovat šedé vlasy. Fungují totiž tak, že vše potřebné dodávají přímo do vlasových folikulů. Právě tady jsou účinné látky nejlépe využívány a dokážou působit nejlépe na opravdu rychle potlačení procesu šedivění.

Ovlivňují především melanin, což je přírodní barevný pigment, který dodává barvu kůži i našim vlasům, případně v těle zvyšují množství biotinu, jenž zase stimuluje vlasové folikuly a zabraňuje předčasnému nebo nadměrnému šedivění vlasů. Obě tyto složky se uplatní jak u vlasů šedivějících v brzkém věku (okolo 30. roku a dříve), tak i u těch, které mění barvu vlivem staří.

♂️Sérum na šedé vlasy – složení živin

Kromě melaninu a biotinu obsahují nejrůznější doplňky stravy a séra na šedé vlasy obvykle také řadu dalších účinných látek. Nejdůležitější jsou v tomto ohledu vitamíny (často se používají např. ty obsažené v borůvkách nebo v exotickém ovoci s názvem saw palmetto). Důležité jsou i nejrůznější stopové prvky (např. zinek nebo jód). Bez nich a jejich komplexního působení obvykle není možné zastavit rychlý proces progresivního šedivění vlasů.

Navzdory tomu, že je současný český trh s přípravky proti šedivění vlasů teprve v plenkách, je už možné najít několik doplňků stravy a sér, které se právě tímto problémem zabývají. Ne vždy jsou totiž šediny tak sexy, jak si myslíte. A právě obsah účinných látek a všeobecně komplexní složení vám umožní vybrat si ten správný, který s vašimi šedinami rychle zatočí.

♂️KORAX recenze séra na šedé vlasy

V ČR patří mezi přípravky, které si získaly největší sympatie spotřebitelů, právě svým komplexní složením, jdoucím ruku v ruce se snadným užíváním, sérum na šedé vlasy KORAX. Další plusové body mu přidává i to, že jde o český produkt a jeho užívání vyjde přibližně jen na 20 Kč denně. Aplikuje se jednou denně a s péči se vejdete do pěti minut.

To jsou ve zkratce asi největší výhody tohoto přípravku. pojďme se však nejdříve podívat na to, co vám nabídne právě co do stránky složení. Během terapie přípravkem KORAX již nemusíte používat žádné další metody k potlačení nebo ošetření šedých vlasů. Zatímco některé přípravky si zakládají spíše na komplexnějším přístupu, tento vyznává maximální jednoduchost.

Navíc nejspíš asi nemusíme zmiňovat, že sérum zvládne díky svému komplexnímu složení nejenom přímo působit na vlasové folikuly, ale přítomné účinné látky rovněž celkově zlepšují fungování organismu a podporují imunitu. Právě díky těmto pozitivním efektům perfektně prospějí nejenom vašim vlasům, ale i vzhledu pokožky a nehtů.

Nejlevněji ZDE

Proč dát séru přednost před barvením?

Stále ještě nejste přesvědčeni o tom, že byste měli vsadit právě na tohoto koně? Myslíte si, že si bohatě vystačíte s barvením? Pak se pojďte podívat na několik důležitých aspektů tohoto procesu. Tak především všechny domácí prostředky určené na šedivých vlasů vyžadují opravdovou pravidelnost! Nemůžete vynechávat jejich aplikaci, protože rozdíl bude jinak opravdu hodně vidět. Bez ohledu na věk, ve kterém se u vás objeví známky šedivých vlasů poprvé, jako první sáhnete obvykle po barvě na vlasy. A jaké má úskalí?

Barvení vlasů je oblíbenou metodou, která vám umožní se opravdu vrátit k vaší přirozené barvě. Tedy taková je alespoň teorie. Muži v praxi však často zjišťují, že u nich obyčejné metody nefungují. Barva se totiž na vlas hůře „chytá“ a leckdy je třeba postupovat tzv. dvoufázově. Bohužel je u nich také velmi snadné zaznamenat změnu barvy. Jinými slovy – barvení se jen málokdy podaří na přirozený odstín, který měly vlasy původně. Je tedy jen na vás, zda to chcete riskovat.

♂️KORAX na vlasy

Vraťme se tedy zpět k výživovým doplňkům a jejich aplikaci zevnitř. Jde o skvělý způsob, jak vlasy nejen ztmavit (a zamaskovat tak většinou jemné, při delším používání i výrazné šediny), ale i zvýraznit a nasytit jejich barvu. Dobře zvolený přírodní přípravek navíc také efektivně stimuluje růst vlasů (díky obsahu látek, které aktivují vlasové folikuly) a jedním dechem také rychle zabraňuje předčasnému vypadávání vlasů a dodá jim lesk, zdravý vzhled a žádoucí strukturu.

Na rychlé ztmavení pomůže káva

Možná jste dočetli až sem, ale říkáte si, že působení séra je na vás příliš dlouhé a že nemáte čas čekat, až se jeho efekt projeví. Jako první pomoc tedy můžete sáhnout do přírody. Uděláme si teď malou odbočku a naučíme vás vyrobit si kávový oplach. Jeho příprava je velmi jednoduchá.

 • Vezměte několik lžic čerstvě mleté kávy (nemusí být příliš kvalitní),
 • ty zalijte dvěma sklenicemi vody
 • a nakonec několik minut povařte v hrnci.
 • Sceďte a nechte vychladnout.

A co si počít dál? Takto připravený kávový oplach nalijte na umyté vlasy a dbejte, aby se dostal i na pokožku hlavy. Nechte tekutinu ve svých vlasech působit asi 20 minut, poté si už hlavu jen opláchněte.

Toto ošetření opakujte nejméně dva dny po sobě, abyste dosáhli lepšího a především co nejpřirozeněji vypadajícího zakrytí šedivých vlasů. Pravidelně používaný oplach z kávy vaše šedivé prameny efektivně ztmaví a dodá jim přirozený vzhled. Ovšem lze ho doporučit jen pro muže s tmavými vlasy, na světlých bude příliš vidět. Dodá jim totiž tmavě hnědý odstín.

♂️Korax zkušenosti – jak se aplikuje a co byte měli vědět

Bohužel ne každému, koho šediny postihly, tato oblíbená domácí „léčba“ pomůže. Dieta plná důležitých látek, výživové masky proti šedivění nebo i přírodní oplachy určené speciálně na šedivé vlasy jsou především (byť ne výlučně) skvělým způsobem, jak se zbavit těch velmi časných a tedy i jemných šedin (jinými slovy jsou účinné jen na teprve začínajících šedivění). Obejdou se sice bez použití chemie, ale to je také vše.

Pomohou vás sice zbavit se prvních příznaků šedivých vlasů, ale bohužel vaše vlasy jen minimálně vyživují a posilují. Příčiny šedivění se tedy prohlubují a celý problém se stále horší. Musíme stále myslet na to, že masky a oplachy ovlivňují pouze vnější vrstvu vlasů. Ano, někdy je dokážou udělat silnějšími a zdravějšími, ale žádná látka, která je byť sebečastěji aplikovaná zvenčí nemá nejmenší šanci ovlivnit vnitřní struktury vlasů a zdraví vlasových folikulů. To dokáže jen správně zaměřená vnitřní výživa. Proto mají nejrůznější masky a oplachy jen velmi omezené působení a většinou působí podobně jako barvení – soustředí se na první šediny, nikoli na příčinu jejich vzniku.

A v čem je tedy Korax jiný? I když se aplikuje na vlasy, proniká díky patentovanému složení opravdu do hloubky. Ano, právě patentované složení je zárukou přítomnosti účinných látek, a co v Koraxu najdeme?

Složení KORAXU a jeho účinky zajišťují především tři aktivní patentované složky. Jde o:

A na co se jednotlivé složky hodí? Pojďme se na jejich účinky podívat o něco podrobněji.

🌿Aktivní látka Greyverse™ a její účinky

Původ: patentovaný biomimetický peptid Palmitoyl Tetrapeptid-20 amide.

V našem těle především účinně aktivuje tzv. MelanoCortin 1 Receptor. Dost možná to nevíte, ale právě tento receptor je co do působení v našem těle zodpovědný hned za dva důležité body, které brání šedivění vlasů:

 • stará se o zvýšenou melanogenezi
 • a zajišťuje snížení oxidativního stresu v koříncích vlasů

Jinými slovy, zajistí přesně o to, co vaše šedivé vlasy ve zhoršené kondici potřebují pro to, aby se dokonale zotavily a získaly zpátky svou původní barvu bez šedin. Biomimetický peptid Palmitoyl Tetrapeptid-20 amide se navíc stará také o jejich žádoucí strukturu a sílu. Přestanou se tedy lámat nebo třepit.

🌿Aktivní látka Capixyl™ a její účinky

Původ: aktivní piomimetický peptid Acetyl tetrapeptide-3, červený jetel

I když to vypadá, že aktivní piomimetický peptid Acetyl tetrapeptide-3 se nachází v látce Capixyl™ samostatně, není to pravda. Aby bylo dosaženo skutečně komplexního a synergického působení, nachází se tu spolu s ním i Biochanin A. Jde o doplněk extrahovaný z červeného jetele. A co vám může Capixyl™ v Koraxu nabídnout?

 • Ve hře je především přírodní stimulace a regenerace vlasů a vousů.
 • Capixyl™ se také stará o zvýšení počtu aktivních folikul.
 • Jedním dechem rovněž zlepšuje růstovou fázi (anagen) a snižuje ztrátovou fázi (telogen).
 • Efektivně stimuluje dermální papily.
 • Stará se o syntézu proteinů (kolagen III, VII a laminin)
 • A jako bonus také snižuje mikrozáněty v koříncích, které bujné a zdravě zbarvené kštici také právě nepřispívají.

Tato patentovaná složka přípravku Korax má tedy velmi široký rozsah, vlastně ze všech tří komplexů nejširší, který vám může významně pomoci při povzbuzení mnoha aspektů tělesného metabolismu. A nepřekvapí, že jsou to právě ty, mají na šedivění vlasů nevýznamnější vliv.

A jaké faktory se nejvíce podílejí na vrácení vlasů zpátky do kondice? Jediné, co potřebujete udělat, je:

 • posílit jejich pigmentační proces
 • zvýšit melanogenezi (syntézu melaninu a jeho přenos)
 • redukovat oxidativní stres v koříncích vlasů
 • posílit vlasové folikuly

🌿Aktivní látka Tazman Pepper™ AF a její účinky

Původ: přírodní extrakt z bobulí Tasmánského horského pepře

Poslední účinnou složka, která dokáže s vašimi šedými vlasy opravu pořádně a po všech stránkách zatočit, je aktivní látka Tazman Pepper™ . Jejím zdrojem jsou bobule Tasmánského horského pepře, což je rostlina pocházející z jižní Austrálie. A proč mají v Koraxu své místo? Mezi domorodci je jsou totiž používány jako velmi účinná bylinka na mnoho neduhů.

A vůbec nevadí, že je Korax český přípravek, vyvíjený českými odborníky. Nic mu totiž nebrání vzít si s přírody celého světa to nejlepší, což je právě případ extraktu z bobulí Tasmánského horského pepře. A jaké účinky mají aktivní látky, které v aktivní látce Tazman Pepper™ AF najdeme?

 • Přírodně zklidňují pokožku, ozdravují ji a snižují pocity svědění a pálení.
 • Efektivně a rychle snižují zarudnutí kůže. Jde především o ten typ, způsobený vnějšími vlivy, jako je například agresivní sluneční záření.

Souběžné působení všech těchto tří látek, děla z Koraxu velmi komplexního pomocníka. A neměli bychom zapomínat ani na to, že u všech je zajištěno patentování díky prověřenému legislativnímu procesu, který za jejich účinnost ručí.

♂️Co byste o Koraxu měli vědět

O jeho účincích nepochybuje ani sám výrobce, který přímo na svých oficiálních stránkách uvádí spokojenost svých zákazníků. Je přehledná a vyjádřená v procentech. A u zlepšení vlasů, které nás v tomto kontextu zajímá asi nejvíce, svítí krásné číslo 73 % (to je uvedeno po třech měsících pravidelné aplikace).

Porovnejte si účinky Koraxu ještě efektivněji díky šikovné tabulce. Pokud se vám nechce právě teď navštěvovat stránky výrobce, můžete si udělat skvělý přehled i z tohoto shrnutí.

Spokojenost uživatelů – zjišťovaná oblast Po 1 měsíci aplikace Po 3 měsících aplikace
Méně šedin 32,00% 45,00%
Tmavší vlasy 30,00% 43,00%
Tmavnutí kořínků 22,00% 40,00%
Zdravější vlasy 53,00% 73,00%
Zdravější kůže 23,00% 33,00%

Najdete tu i fotografie. A měli bystě vědět, že jde o výsledky studie, jež probíhala na 104 mužích ve věku 21 až 70 let.

♂️Jak se Korax aplikuje

Jak jsme už předeslali, Korax je vlasové sérum. Proniká přímo ke kořínkům a do okolí pokožky hlavy, z níž vyrůstají. Účinné látky tedy nemusí projít „sítem“ našeho trávení a vyživují tedy vlasy přesně tam, kde mají – od kořínků. Korax se aplikuje jednou denně. Nanáší se na vlasy jemnou masáží, a to nejlépe večer. Poté ho nechte přes noc působit a ráno běžným způsobem opláchněte. Nic dalšího opravdu není třeba.

Nenajdete v něm nic, co by vám mohlo při delším působení ublížit. Nejlepším důkazem je v tomto ohledu jeho složení.

KORAX složení: Aqua, Mentha piperita leaf water, Aloe barbadensis leaf juice, Lecithin, Pullulan, Sclerotium gum, Xanthan gum, Glycerin, Butylene glycol, Phenoxyethanol, Polysorbate 20, Tocopherol, Ethylhexylglycerin, Citrus limon peel oil, Sodium gluconate, Citric acid, Sodium benzoate, Helianthus annuus seed oil, Citrus aurantium bergamia peel oil, Potassium sorbate, Lavandula angustifolia oil, Palmitoyl tetrapeptide-20 amide, Tasmannia lanceolata fruit/leaf extract, Dextran, Acetyl tetrapeptide-3, Trifolium pratense extract, D-limonene, Linalool

♂️Korax cena

A kolik za tento šikovný elixír na vlasy zaplatíte? Samozřejmě bychom vám nedoporučili nic přehnaně drahého. Nikdo totiž nechce platit stokoruny nebo dokonce tisíce za něco, co je třeba pro maximální účinek používat dlouhodobě. Něco takového totiž výrazně snižuje a narušuje kondici rodinného rozpočtu.

U KORAXU vychází cena za jeden den použití na krásných 20 Kč. Stačí si objednat balení za 599 Kč, ve kterém najdete celkem 2 lahvičky séra o objemu 15 ml na každou. To je množství, které vystačí přibližně na měsíc. A jako bonus je pro vás při objednání z oficiálních stránek výrobce k dispozici i doprava zdarma po celé ČR.

A proč vlastně Korax neseženete v klasické lékárně? Hlavním důvodem je především zachování jeho nízké ceny. Není vám určitě neznámé, že si pro sebe mnohé velké společnosti (lékárny nevyjímaje) počítají poměrně vysokou marži, která navyšuje ceny produktu leckdy o desítky procent. Ovšem díky přímému nákupu od výrobce se něčemu podobnému spolehlivě vyhnete.

Nejlevněji ZDE

Korax a nejčastější dotazy

Jak korax funguje?
Sérum KORAX obsahuje patentovanou látku Greyverse™, která svými účinky přímo působí na buňky (melanocyty) ve vlasových koříncích, kde ovlivňuje produkci melaninu a zároveň redukuje oxidativní stres, čímž dokáže nejen zastavit šedivění, ale také postupně navrátit přirozenou barvu vašich vlasů a vousů.
Kdy se dostaví první výsledky?

Sérum KORAX opravdu není přípravek, kdy po první aplikaci ihned vidíte výsledek – zázraky na počkání bohužel neumíme, ale umíme jim jít pěkně naproti. Při pravidelném užívání séra 1x/den se dostaví první výsledky po 4 až 6 týdnech užívání, kdy dochází k redukci prvních šedin v průměru o 30 %, posílení folikul a nastartování procesu melanogeneze.

Doporučujeme však sérum KORAX užívat po dobu min. 3 měsíců. Po této době naplno projeví plný potenciál přípravku.

Jak dlouho vydrží jedno balení Koraxu?
Sérum KORAX obsahuje 2 lahvičky po 15 ml. Výdrž je velmi individuální. Máme odzkoušeno, že jedno balení při aplikaci 1x denně na krátké vousy a vlasy současně vydrží přibližně na 20 až 30 dní. Výdrž se dále liší v závislosti na délce vlasů, vousů a množství použitého séra na jednu aplikaci.
KORAX HODNOCENÍ

Product Name: KORAX

Product Description: České sérum s patentovanými látkami pro zastavení šedivění a vypadávání vlasů a vousů.

Brand: KORAX

Overall
99%

99%

 • CELKOVÉ HODNOCENÍ - 99%

  99%

Hodnocení

Co se týče srovnání s ostatními vlasovými vodami, zde je Korax jednoznačně vítězem. Na rozdíl od své konkurence totiž obsahuje patentované látky, u kterých je zaručena účinnost.

Pros

➡️Účině kryje šediny – vhodný pro muže i ženy

➡️Český výrobek

➡️Nízká cena

Cons

➡️Objednat musíte na internetu, v lékarnách či drogeriích k dostání není

Klidně sdílej!

Karlos