Je výroba piva doma složitá? S Braumeisterem to zvládne každý!

Stále více pivních nadšenců podléhá kouzlu homebrewingu. Co je k výrobě piva v domácích podmínkách vede? Vždyť regály supermarketů jsou plné piv všech druhů, případně si mohou zajít do blízkého minipivovaru. To jistě ano, jenomže pocit, kdy poprvé ochutnáte nápoj vlastní výroby, je nepopsatelný. A protože česká legislativa umožňuje výrobu až 200 litrů za rok, při které nejsou nutné žádné komplikované administrativní kroky (pouze ohláška na celním úřadě), není jediný důvod domovarnictví nezkusit.

Co budete k výrobě domácího piva potřebovat?

Jaké základní vybavení použijete, je pouze na vás. Teoreticky si vystačíte se sporákem a obyčejnými hrnci, ovšem pak se budete muset smířit s rizikem, že možná nikdy nedosáhnete uspokojivého výsledku.

Výroba piva sama o sobě složitá není, ale musí se dodržet určitá pravidla. Především pak ohlídat časy a teploty. A samozřejmě se postarat o důkladné míchání, jinak hrozí připálení.

Všem potenciálním rizikům se můžete snadno vyhnout. Pořiďte si domácí minipivovar Speidel Braumeister a nechte ho, aby se postaral o všechny důležité fáze procesu. Díky plně automatickému řídicímu systému nebudete muset řešit časy a teploty – a v případě potřeby manuálního zásahu obsluhy, vás varna včas upozorní.

Jaká piva s Braumeisterem uvaříte?

Domácí pivovar Speidel byl navržen tak, aby zvládl vaření všech druhů piv připravovaných infúzní metodou. A protože se snadno ovládá, bude vás vaření bavit. Můžete se držet osvědčených receptur na výrobu piva, nebo vyzkoušet něco vlastního.

Připojíte se do komunity MySpeidel?

Minipivovar Braumeister lze ovládat i na dálku přes wi-fi. Poslouží vám k tomu aplikace MySpeidel, v rámci které navíc dostanete možnost sdílet recepty s ostatními členy komunity. Stačí se registrovat a otevřou se vám dveře do neprobádané pivní dimenze. Přispějete do obsáhlé databáze receptů vlastními recepturami?

Klidně sdílej!

Kryštof

Milovník adrenalinových sportů, aut a hlavně dobrého alkoholu a hodinek