Jízda tankem v terénu

Jízda tankem v terénuJízda tankem v terénu

Jízda tankem v terénu –   Věděli jste, že první, kdo navrhl obrněné vozidlo, které dnes známe pod značením tank, byl již renesanční génius Leonardo da Vinci? Jeho vynález tehdy nenašel pochopení u široké veřejnosti, nicméně nápad to nebyl vůbec špatný. Po několika staletích se k němu lidé vrátili. První „skutečné“ tanky, tedy v podobě, v jaké je známe dnes, se začaly používat za první světové války.

 

Jízda tankem v terénu – Co obnáší jízda tankem

Uvažovali jste někdy o tom, jak se asi musí cítit řidič takového obrněného transportéru? Na první pohled působí jízda v tanku dosti krkolomně. Tanky nejsou stvořeny pro asfaltové silnice, ale patří do pořádného terénu. Bláto, špína, padlé kmeny, prohlubně a vyvýšeniny – to je to správné prostředí pro tank. Při pohybu se sice tanky naklánějí všemi směry a působí velmi těžkopádně, zato zdolají jakoukoliv překážku. Vzhledem k jejich masivní konstrukci však divu, že rychlost jízdy málokdy dosahuje dvaceti kilometrů v hodině. Rekordní stroje sice dokážou vyvinout až osmdesátikilometrové tempo, ovšem pouze na rovnějších úsecích a jen krátkodobě. A se spotřebou paliva to také není žádná sláva. Pokud byste chtěli s tankem jezdit pravidelně, pak se připravte na to, že budete muset sáhnout hluboko do peněženky. Průměrná spotřeba je oproti klasickým automobilům zhruba dvoj až trojnásobná.
Ale přesto – uvažovali jste někdy o tom, jaké to asi je usednout za řídicí páky takového obrněného transportéru a vyrazit se „projet“?

 

Jízda tankem v terénu – Splňte si své klukovské sny

Takový nevšední zážitek nemusí zůstat v říši fantazie. Zažít jízdu tankem v terénu je dnes stejně reálné, jako seskok padákem, let stíhačkou a další adrenalinové zážitky. A to díky nejrůznějším specializovaným agenturám, které zprostředkovávají klientům nezapomenutelné zážitky přímo na míru. Víte o někom, kdo bude v brzké době slavit narozeniny, a nevíte, čím ho obdarovat? Nebo byste si sami takovou příležitost nenechali ujít? Není proč váhat.
Jízda tankem v terénu je adrenalin, který nadchne nejen milovníky techniky či válečných strojů, ale vůbec všechny, kteří nesedí doma za pecí, rádi podnikají něco vzrušujícího a chtějí stále zkoušet něco nového. Už jen spatřit tank na vlastní oči je zážitek, a co teprve vylézt na jeho palubu! Stojí za to zjistit, jak moc se řízení takového stroje liší od ovládání běžného automobilu. Nicméně pokud nevlastníte řidičský průkaz, nejde o žádný problém. Jízda je určená pro všechny, kteří již dovršili osmnácté narozeniny, bez ohledu na to, zda absolvovali autoškolu. A můžete si s sebou vzít i přátele jako spolujezdce, aby byl zážitek ještě umocněný.

Jízda tankem v terénu – Dejte si tank „na rozjezd“

Na rozdíl od zážitků jako třeba volný pád, bungee jumping nebo akrobatické lety větroněm je jízda tankem stále tím „klidnějším“, co vás může potkat. Zůstáváte na pevné zemi a nepohybujete se příliš závratnou rychlostí. Z toho důvodu je „tank“ vhodný i pro méně odvážné povahy, které by však nerady zůstaly stranou centra dění. Jestli zatím nemáte s drsnými adrenalinovými zážitky velkou zkušenost, nebo se bojíte obdarovat někoho příliš nebezpečným zážitkem, jízda tankem představuje zcela ideální kompromis. Bezpochyby totiž i přesto zažijte nesmírné vzrušení, budete špinaví od hlavy k patě, tepová frekvence vám vystoupá až na vrchol a adrenalin rozpumpuje vaše svaly.
Vyzkoušejte si, jaké to je být navlečený v pravé vojenské uniformě a řídit skutečné bojové vozidlo. Tank můžete zkusit řídit zcela sami, nebo se nechat jen „vozit“ a páky přenechat v rukou profesionálního tankisty. Vše se odehrává na speciálních tankodromech, což jsou areály, kde je terén upravený pro drsnou jízdu. Třicetitunový kolos je zde ve svém živlu a půlhodina jízdy vám uteče jako voda.

Výběr je vskutnu pestrý, nejlevněji se můžete svézt ZDE

Klidně sdílej!

Kryštof
Kryštof

Milovník adrenalinových sportů, aut a hlavně dobrého alkoholu a hodinek