4 zaručené tipy, jak se zbavit pneumatiky, která vám připomíná poslední Vánoce

Držet se původního plánu, mohli jste začít nový rok radostněji. Teď stojíte na váze a nevěřícně koukáte na číslo, které si raději necháváte pro sebe. Vánoce jste opět prožili v duchu nezřízeného přejídání a narostla vám slušná „pneumatika“. Co s ní? Začněte makat a dejte přebytečným kilogramům sbohem. Ještě před tím si ale přečtěte, jak na to.

1. Omezte konzumaci masa

Neposlouchá se to snadno, ale změna jídelníčku je zřejmě nejdůležitější ingrediencí magického receptu na hubnutí. Zapomeňte na uzeniny a celkově svou stravu odlehčete od masa, které nahraďte čerstvou zeleninou. Právě ta je pro hubnutí velmi důležitá, protože obsahuje vlákninu a vitamíny, bez nich by redukce váhy nebyla ani zdaleka tak efektivní. Navíc vám poděkuje vaše zažívání.

2. Pročistěte střeva semínky

Raději nechtějte vědět, jaké „poklady“ ukrývá vaše střevo. Udělejte mu laskavost a začněte konzumovat lněná či konopná semínka. Obě superpotraviny obsahují spoustu bílkovin, vlákniny, vitamínů a dalších důležitých prvků.

3. Vyhledávejte aktivní pohyb

Poleháváním na gauči a sledováním bezduchých seriálů opravdu nezhubnete. Jděte trochu do sebe a najděte si ve svém okolí fitko, ve kterém budete cedit krev a pot. Nestyďte se obrátit na profesionály – společně s výživovým poradcem a osobním trenérem dosáhnete cíle mnohem rychleji a efektivněji. Zkušené borce najdete například v Kentoya Fitness. Známá posilovna Praha je místem, na které rádi zavítají i známé osobnosti.

Nedílnou součástí Kentoya Fitness je také moderní solárium Praha, kde můžete pokožce dopřát vitamín D. Současné studie prokazují jeho účinek na hubnutí a mimo jiné pozitivně ovlivňuje fungování imunitního systému.

4. Nevyhýbejte se slunečnímu světlu

Jak souvisí slunění a hubnutí? Podle nové studie kanadské University of Alberta jdou obě záležitosti ruku v ruce. Odborníci došli k závěru, že buňky díky přímému kontaktu se slunečním zářením neukládají tolik tuku, jako když na sobě máme několik vrstev oblečení.

 

Návod na hubnutí máte, zbytek je na vás. Držíme palce!

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.