Jak romanticky požádat o ruku

Jak romanticky požádat o ruku – Zasnoubení je první důležitou fází budování společného života a mělo by se proto stát nezapomenutelným zážitkem. Romantická žádost o ruku je proto rozhodně prvním krokem. Existuje mnoho přístupů k této problematice. Začít bychom měli například vhodným datem.

Romantickou žádost o ruku je třeba dobře připravit. Datum patří rozhodně k nejdůležitějším bodům. Vánoce nebo Valentýn jsou velmi dobrou volbou, ale zároveň už tak trochu ohranou. Při péči o správnou atmosféru přece stojí za to ukázat trochu vynalézavosti! Vymyslete datum, které v sobě bude skrývat i prvek překvapení.

Ano, může jít o vaše výročí – ale také o jeho obrácené pořadí, pokud to jde. Poznali jste se 10.2.? Pak žádost o ruku můžete přijít 2.10. Nebo může jít o výročí vašeho prvního nezapomenutelného výletu nebo jiného výjimečného zážitku. Představivosti se zkrátka meze nekladou a kreativita se skutečně cení.

Jak romanticky požádat o ruku

Jak romanticky požádat o ruku? Romantické kulisy budou to pravé

Datum už tedy máme. A co příležitost? Dovolená nebo výlet s vaší milovanou může být to pravé. Vždyť kdy jindy požádat ženu o ruku, než mimo divoký vír každodenních starostí? Dobrou volbou bude třeba první dovolená v tropech, ale i víkendový pobyt u moře, pokud si ho můžete dovolit. Ale nemusí to být tak opulentní.

Mnohdy stačí i maličkost. Třeba procházka v měsíčním světle, návštěva parku, v němž právě rozkvetly rododendrony, výlet k romantické laguně. Máte náladu na tak trochu jinou romantiku nebo není vaše nastávající jednoduše na červenou knihovnu? Pak spojte zvolené datum například s koncertem oblíbené kapely nebo jinou významnou kulturní události, která se vám oběma bude líbit.

Společná vášeň lidi spojuje a je také ideální příležitostí pro kýženého šperku. Pečujte o romantickou atmosféru a předání zásnubního prstenu korunujte do pozice hlavní události večera.

TIP: Rozhodně nešetřete na snubním prstenu. Věřte mi, že ženy vycítí levný kámen. Neříkám, že musíte volit zrovna diamant, ale rozhodně neurazí.

Tipy

 

Maličkost, která může všechno pokazit – zásnubní prsten

Možná se vám to zdá nepravděpodobné, ale je to tak. Při výběru zásnubního prstenu je třeba zapomenout na to, jaká klišé o tomto malém šperku znáte. Že musí být zlatý a s velkým bílým kamínkem? A co když vaše přítelkyně nosí výhradně chirurgickou ocel a jakákoli symbolika je jí proti srsti?

Pak se nebojte – nic není ztraceno. Shánění zásnubního prstenu věnujte pár dní. Pro začátek si prohlédněte šperky, které má vaše přítelkyně ve šperkovnici. Prozkoumejte detaily šperků – materiál, jejich styl. Klidně si je vyfoťte, pokud bude třeba – podle fotografie pak s obsluhou ve zlatnictví snadno vyberete takový zásnubní prsten, který se bude do jejich společnosti dokonale hodit. A nezapomeňte přitom přeměřit i jejich průměr. Jedině tak si zajistíte, že zvolený šperk vaší nastávající určitě sedne.

Náš tip:
Kdyby se vám přece jenom výběr velikosti nepovedl, pamatujte na to, že odborníci dokáží velikost prstenu jednoduše přizpůsobit. Nejde tedy o žádnou tragédii, jen zkrátka budete muset do zlatnictví ještě jednou.

Jak správně požádat o ruku aneb nezbytné propriety

A na jaké další detaily ještě při plánování té nejlepší romantické žádosti o ruku nezapomenout? Hodit se vám rozhodně budou správné květiny, dobře vybrané oblečení nebo nápaditost při samotném předávání zásnubního prstenu. Pojďme si teď tyto body projít pěkně jeden po druhém.

Jak romanticky požádat o ruku

Ty nejlepší zásnubní květiny

Ženy mají rády květiny. Velké opulentní kytice ale nejsou při zásnubách žádoucí. Bohatě si vystačíte i s jednou jedinou květinou – ovšem tou nejlepší. Ideální je červená růže, ovšem pokud má vaše milá v oblibě jinou květinu, neváhejte po ní sáhnout. Dokážete tak, že o ní opravdu víte všechno, a že vám na ní opravdu záleží.

Stejně dobrými doplňky může být také vaše oblíbená hudba (klidně přehrávaná z mobilu, pokud to jinak nejde) anebo oblíbené jídlo. Romantická je rozhodně bonboniéra s kvalitní čokoládou. Ale pokud není vaše přítelkyně na sladké, může to být klidně třeba sushi – a bude-li vlastnoručně připravené, tím líp. Špatná nebude ani luxusní večeře, hodí-li se do kontextu vaší romantické žádosti o ruku. A ne, vaření není podmínku, pokud ho neovládáte. Romantická je jenom povedená večeře. V jakémkoliv jiném případě bude lepší si dobré jídlo jednoduše objednat.

Nezapomeňte na správné oblečení

Zasnoubení je zvláštní okamžik, takže na něj buďte perfektně připraveni skutečně po všech stránkách. Opravdu romanticky založený muž by se měl postarat také o sebe a vypadat při této příležitosti maximálně elegantně. Pamatujte, že správné oblečení je výrazem úcty k druhé osobě. Ne, neznamená to, že musíte nosit lakovanou kůži a oblek. Bohatě postačí vyžehlená košile, upravené vlasy a oblíbená kolínská.

Pozor na špatná gesta

Jste nervózní, neustále se ohlížíte, koktáte? Pak se žena rychle dovtípí, že se něco děje. Pokuste se proto co nejvíce ovládat. Napomoci tomu můžete pečlivou přípravou. Napište si slova, která chcete říct, předem na papír. Nemusíte si připravovat škrobený mluvený projev, bohatě postačí hrubý nárys nebo jakási osnova, na kterou si vzpomenete, pokud vám dojdou slova.

Klečení patří stále mezi velmi romantická gesta, ale na druhou stranu se k němu váže spousta nepěkný vtipů. Asi znáte ten, který říká, že muž klečí před ženou proto, aby mluvil přímo k věci. Takže ne, není to nutné. Nemusíte klečet, klidně seďte vedle ní, předejděte ji na procházce, romanticky ji vezměte za ruku. Klečení je přežitek. Hodí se, pokud se rozhodnete žádost zopakovat před rodinou, ale jinak spíš ne. Nezapomeňte na to!

Klidně sdílej!

Karlos
Karlos