Dejte sbohem pevné zemi – létání je fenomén!

Podle statistik největšího leteckého provozovatele a uživatele vzdušného prostoru Aeroklubu ČR počet členů průběžně stoupá. Zvýšený zájem o pilotní výcvik potvrzuje také Úřad pro civilní letectví, který v současné době eviduje kolem 20 tisíc průkazů. Češi s oblibou holdují větroňům, ultralehkým letounům, paraglidům i motorovým strojům. Pokud si pohráváte s myšlenkou na nový koníček, směle do toho.

Létání není nejlevnější hobby, ale kdo projeví skutečný zájem, s investicí neváhá. Průměrná cena výcviku na motorové letadlo se pohybuje kolem 150 tisíc korun, plachtaři (piloti bezmotorových letadel) však platí zhruba 40 tisíc korun.

Licence pro piloty kluzáků, sportovní (soukromé), komerční i dopravní piloty vydává Úřad pro civilní letectví. Pilotní průkaz na ultralight vydává Letecká amatérská asociace. A právě o ULL je největší zájem, protože jsou cenově dostupnější a výcvik trvá poměrně krátkou dobu (cca 20 hodin). Chcete-li však létat za úplatu jako obchodní pilot CPL, musíte absolvovat 200 hodin výcviku.

Ať už si nakonec zvolíte kteroukoliv z uvedených kategorií, nezapomeňte si sjednat pojištění pilota. Jedná se o speciální pojistný produkt určený pilotům, instruktorům a jejich žákům, kteří létají s vypůjčeným strojem.

Kvalitní, a přitom cenově dostupné online pojištění pro pilota nabízí pojišťovna ERGO. Volitelný limit pojistného plnění se pohybuje v rozmezí 50 – 600 tisíc korun s jednotnou spoluúčastí ve výši 10 %.

Pojištění pilota od ERGO platí celosvětově a vztahuje se na letadlo s registrací v některém z členských států Mezinárodní organizace pro civilní letectví. Podmínkou je, aby stroj nebyl ve vlastnictví pojištěnce.knightrider.cz_online_ergo_cz_02

V produktovém portfoliu pojišťovny ERGO najdete také cestovní pojištění, které vám přijde vhod vždy, když se s letadlem vydáte někam do zahraničí.

Klidně sdílej!

Kryštof
Kryštof

Milovník adrenalinových sportů, aut a hlavně dobrého alkoholu a hodinek