Daniel Wellington Classic recenze

Daniel Wellington Classic – Nebudeme si nic nalhávat, budoucnost bude o připojení. Superpočítače v našich kapsách, teňounké skleněné destičky v našich taškách a digitální asistent na našich zápěstích. To už je běžné. Nebude trvat dlouho, než se budou naše auta sama řídit a naše domovy budou napájeny čistě ze slunečních paprsků.

Tak proč by si někdo ve světě tohohle krásného propojení kupoval analogové hodinky? Proč by se někdo rozhodl odpojit od světa?

Existují dva důvody: Styl. A ještě více stylu.

Ty nejnovější chytré hodinky mají bez pochyby nádherný design. Křivky z nerezové oceli a složitý pásek hodinek Apple určitě stojí za to.

Pásek z šité kůže na hodinkách Asus ZenWatch 2 je láskou na první pohled. A já, i přes hrozící otázky ohledně mého rozumu, preferuji kruhový display hodinek Moto 360. Ty vypadají opravdu stylově a nabízejí ohromný svět propojení pouhým švihnutím zápěstí.

Možná, že mám nevyvinutý smysl pro snobství, protože bez ohledu na to, jak krásně technologické společnosti tyto chytré hodinky udělaly. Mě jejich výtvory jen málo přitahují.

Nemyslete si, že to, co mi způsobuje takovou špatnou chuť v ústech je estetika. Je to to, že chytré hodinky jsou vždycky zapnuté. Pořád tu jsou, skenují svět okolo vás a jsou připravené na okamžité upozornění na cokoliv. Pro mě je to prostě moc připojení. Někdy se chci prostě otočit zpátky a vypnout.

 

Naštěstí je má manželka neuvěřitelně stylová a chytrá. Všimla si, jak donekonečna obcházím pořád okolo těch stejných hodinek v jednou pěkném butiku, a minulý měsíc mě o mých narozeninách překvapila. Když jsem ten den dorazil po práci domů, na našem stole byly položené hodinky Classic Bristol Daniel Wellington v růžovo zlaté verzi uvnitř krásné kožené krabičky. Byl jsem opravdu překvapený.

Kombinace jednoduchého krásného vzhledu, správné velikosti číslování a relativně nízké ceny přispěla úspěchu Daniel Wellington. Hodinky DW mají smysl pro styl pro obě pohlaví a pro každou příležitost, jen vzácně se nehodí. Od běžných triček přes polo s dvěma knoflíky až po elegantní pracovní obleky. Ke všemu se hodinky DW hodí. A ještě lepší je, že vyhovují stylům obou pohlaví.

 

Ale hodinky, které splňují tyto podmínky nejsou pro každého, myslím tím hlavně důvtipné znalce. Nejsou žádné velké komplikace a strojek z japonského křemenu by mohl být k smíchu švýcarskému nebo mechanickému snobovi. To, co vidíte, je tím, co dostanete.

Classic Bristol je vším, co jsem v hodinkách hledal, ale vím, že nemluvím za všechny.

Jak jsme viděli u vysoce technologických modelů Applu s modely hodinek Edition Watch, krabice je pro vybíravé zákazníky až neuvěřitelně důležitá, a já jsem balením DW nebyl zklamán.

Daniel Wellington Classic – pásek

Po vyndání z krabice Classic Bristol přichází s odolným, klasickým koženým páskem. Hnědý pásek se dobře nosí a je velmi pohodlný na zápěstí. Jako u každého kousku kůže několik ohybů a záhybů pomáhají zapnutí a dodávají kůži stylový vzhled. Je ušitá nití stejné barvy, jako má zbytek pásku, což je jediné, co mi na pásku nevyhovuje. Miluji hnědou kůži s bílým šitím. Možná by se bílé nitě nehodily k růžovo zlaté barvě, ale já si myslím, že by to vypadali oslnivě se stříbrnou barvou. Tohle odložme stranou, Classic Bristol má jednoduchý pásek se skvělým provedením.

Pásek Classic Bristol má perfektní hnědou barvu a s věkem vypadá jen lépe. Čím více se proužek ohýbá a kroutí, tím lépe starší kůže vypadá.

Jestli kůže není úplně pro vás, Daniel Wellington posílá s balením malý nástroj na odblokování koženého pásku a připojení jiného podle vašeho výběru, jako třeba černý pásek Classic Sheffield nebo pásek Classic York z krokodýlí kůže. A jestli vůbec nechcete kůži, Daniel Wellington prodává levnější nylonové pásky v různých barvách. Z těchhle pásků navíc je mým oblíbeným Classic Glasgow – není nic jako tato námořnická modrá s elegantním tónem bílé.

Jak jsme viděli a jak ještě uvidíme, hodinky Classic Bristol se hodí ke všem stylům, všem pohlavím a všem událostem. A jestli se kůže nehodí k okolnostem, ve kterých se ocitnete, nylonová kolekce pásků Daniel Wellington je ohromující sama o sobě. Vsadil bych se, že většina lidí najde něco, co se jim bude líbit.

V Česku nejlevněji ZDE

 

Daniel Wellington Classic – pouzdro, ciferník, a korunka

Model Classic Bristol přichází ve dvou brvách: růžovo zlaté a stříbrné. Vždycky jsem cítil, že růžovo zlatá je ženštější – možná i díky názvu – ale tato barva se mi vždycky velmi líbila. Připomíná mi spíše leštěnou měď, než ženskou růžovou a interpretace této barvy na Classic Bristol se přiklání ke světlé mědi více než k růžové. Růžovo zlatá ale nevyhovuje každému stylu, který jsem kdy měl a byl bych překvapený, kdyby se stříbrný model nemohl chlubit tím samým. Ať se vám líbí jakákoliv brava, Classic Bristol vypadá na vaší ruce jako doma.

Barva pouzdra se projevuje i na přední straně hodinek a na ciferníku. Růžovo zlatá hodinová ručička je dlouhá zhruba tři čtvrtě vzdálenosti k okraji ciferníku a minutová zabírá asi 95 % této vzdálenosti. Není žádná vteřinová ručička, ani žádná čísla nakreslená na ciferníku hodinek. Jedinou trošku textu najdete je nápis DW pozpátku. Měl jsem velký problém nečíst ho místo toho jako „WD“.

Korunka se nijak neliší. Je velmi malá – skoro moc malá k tomu, abyste mohli správně říct, jestli jste ji vytáhli, abyste mohli změnit čas. Také se moc dobře neotáčí, čímž je změnění času obtížnější. Kruhovitý tvar korunky je přírodně jednoduchý, ale tenhle mi zrovna nepřijde moc pěkný. Nemám přímo žádný důvod, proč se mi vzhled korunky Bristol nelíbí. Prostě mi nepřipadá hezký. Připadá mi, že bere hodinkám elegantní vzhled a posouvá je spíše k „nerdskému“ vzezření. Ale to je jen můj názor.

Spodní strana pouzdra vypadá přesně tak, jak byste to u minimalistických hodinek v této cenové kategorii čekali. Objevují se tu specifikace hodinek, a stejně tak i to zvláštní logo DW. Myslel jsem si, že flekatá spodní strana byla důsledkem škrábání a nošení, ale potom, co jsem spodní stranu očistil jsem zjistil, že se na pouzdru objevují značky od potu. Není se čeho bát – nebo čím být ohromen – je to na straně, která není vidět.

Ale z výběru funkcí, barvy a designu pouzdra, je nejdůležitějším aspektem jeho velikost. Přední strana hodinek Classic Bristol měří v průměru 40mm a he široká 6mm. To je ideální pro hodinky, kde jedna velikost vyhovuje každému člověku, každé příležitosti, a je perfektní pro každé pohlaví. Nikdy na vašem zápěstí nejsou tak velké, aby to bylo nepohodlné, ani tak malé, aby nabyly vidět. Tloušťka pouzdra pomáhá, aby byly hodinky vidět, ale necítili jste je. Nikdy vaše zápěstí nezatěžují na konci dlouhého dne.

Kromě strašné korunky se mi Daniel Wellington Classic Bristol líbí všude, kde je to důležité. Obdivuji eleganci, kterou tyto hodinky nabízejí a jsem rád za to, že je můžu nosit za jakýchkoliv podmínek. Velikost perfektně vyhovuje mé analogové chuti, a dokonce jsou i perfektní pro mou ženu, když je chce sama nosit. Tahle část se mi líbí.

Daniel Wellington Classic – video

Daniel Wellington Classic – cena

Maloobchodní cena bývá ve světě hodinek často různá. Hodinky se vyrábějí ze všech možných materiálů a pod jejich ciferníkem se ukrývají ohromující mechanismy, čímž se někdy stávají extrémně levnými nebo přehnaně drahými.

Takže když řeknu, že Daniel Wellington Classic stojí 3500Kč nejsem si jistý, jestli jsou tyto hodinky extrémně levné nebo přehnaně drahé. Kritici by mohli poukázat na některé problémy a strojek z japonského řemene, jako signál, že jsou Classic Bristol přehnaně drahé hodinky. Ti, co je mají rádi by naopak mohli upozornit na krásný kožený pásek a skvělý minimalistický vzhled, když se budou snažit tyto hodinky prodat.

Za 3500Kč by tyhle hodinky skutečně mohly být na té dražší straně, hlavně pro některé lidi. Ale, za 2500Kč – současnou cenu, si myslím, že jsou hodinky Classic Bristol skvělé k přidání do jakékoliv sbírky hodinek, nebo úžasný začátek nové sbírky.

Ve skutečnosti by cena 3500Kč mohla skutečně patřit k těm vyšším, vhledem k „funkcím“, které Classic Bristol nabízí, ale tyhle hodinky vypadají opravdu skvěle a hodí se ke každému stylu, což vám pomůže eliminovat nákupy hodinek k obleku a k tričku zvlášť. Daniel Wellington také může zpoplatňovat jejich momentální oblíbenost, ale jejich hodinky nejsou oblíbené bezdůvodně.

A také,opravdu není moc vysoká cena na jakékoliv polovičně decentní hodinky. To u šperků se objevují velmi přemrštěné ceny. Věřím, že cena může být posouzena na prvním místě cílem koupě každého člověka. Když jsou pořizovány jako hodinky na nošení nebo jako součást sbírky, může cena vypadat vysoká. Když jsou kupovány jako šperk, myslím, že Classic Bristol nabízejí poměrně pěknou cenu pro budoucí znalce hodinek.

Daniel Wellington Classic – balení

Zamiloval jsem se do elegance Classic Bristol a jejich analogového ciferníku. Nosím tyhle hodinky s jakýmkoliv oblečením, ať už je to tričko a šortky při práci okolo domu, anebo s oblekem do kanceláře. Nejlepší ze všeho je, že mě hodinky neupozorňují, abych šel do práce nebo abych zkontroloval svůj digitální život. Nejsou žádná upozornění, komplikace, nebo nabídky s rychlým přístupem. Není tu ani budík, který by mě ráno vzbudil.

Ne. Místo toho hodinky prostě ukazují čas. Nic víc. Nic míň.

Přesně tak, jak to chci.

Klidně sdílej!

Daniel Wellington Classic

9.5

Daniel Wellington Classic


9.5/10


Kryštof
Kryštof

Milovník adrenalinových sportů, aut a hlavně dobrého alkoholu a hodinek