Výhody a nevýhody hodinek Apple Watch

Apple Watch jsou nejprodávanější chytré hodinky na trhu. S více než 100 miliony uživatelů a téměř 30% podílem na trhu s chytrými hodinkami existuje spousta dobrých důvodů, proč si koupit Apple Watch. Existuje však několik důvodů, proč to nemusí být volba pro vás. Projdeme si klady i zápory hodinek Apple Watch.
Špičkové chytré hodinky zahrnují širokou škálu funkcí pro sledování kondice a zdravotních funkcí s iOS a dalšími produkty a službami Apple.

Apple Watch v AKCI

Přestože se budeme věnovat výhodám a nevýhodám hodinek Apple Watch obecně, některé zde uvedené věci se týkají konkrétně nejnovější generace hodinek, Apple Watch Series 7.
Nejvýznamnější výhodou hodinek Apple Watch je jejich vylepšené sledování zdraví a kondice, které díky monitorování srdečního tepu a detekci pádů zachránilo několik životů. Apple vždy vynikal v designu a Apple Watch nejsou výjimkou. Největšími nevýhodami jsou cena a omezená kompatibilita s uživateli jiných systémů než iOS, protože k plnému využití možností hodinek potřebujete iPhone.

Výhody hodinek Apple Watch

Sledování tréninku

Široká škála zdravotních a fitness funkcí je jasnou výhodou Apple Watch.
Ať už chodíte pěšky, běháte, chodíte na túry nebo cvičíte jógu, Apple Watch umí sledovat vaše tréninky a zobrazovat statistiky v reálném čase. To znamená zobrazení uražené vzdálenosti, uplynulého času, srdečního tepu, tempa a spálených kalorií.
Trénink můžeš začít na Cvičení v aplikaci ručně otevřením a výběrem z 12 různých možností (běh, chůze, jízda na kole, plavání atd.). Podle pokynů na obrazovce spusťte trénink a přejetím doprava jej pozastavte/ukončete.
K dispozici je také automatická detekce tréninku. Když hodinky zjistí, že začínáte cvičit, upozorní vás, zda chcete zahájit sledování. Na toto upozornění můžete reagovat a zvolit typ cvičení.

Proaktivní sledování zdraví

srdeční frekvence jablečných hodinek

Sledování srdečního tepu
Hodinky Apple Watch mohou sledovat vaše zdravotní údaje a mohou monitorovat váš srdeční tep, krevní tlak a sledovat vaše cvičební aktivity. Nejen to a také vás upozorní, pokud zjistí nepravidelnosti ve vašem zdravotním stavu, jako např. arytmie.
Kromě obvyklých údajů o zdravotním stavu mají Apple Watch Series 4-7 také funkci detekce pádu. Hodinky pomocí akcelerometru a gyroskopu zjistí, zda jste upadli. Pokud k takové události dojde, zobrazí se upozornění na tvrdý pád. Můžete buď iniciovat volání na tísňovou linku, nebo upozornění zrušit.
Pokud po 60 sekundách nereagujete, hodinky automaticky provedou tísňové volání. Vaše tísňové kontakty budou informovány a odeslány na vaši polohu.
Řada 6 představila pokročilé zdravotní senzory, včetně např. Kyslík v krvi aplikace a EKG Tyto aplikace a monitor srdečního tepu již pomohly zachránit lidské životy tím, že odhalily srdeční nepravidelnosti.

Elegantní design

Ženská ruka s černou obrazovkou chytrých hodinek.
Design byl vždy zásadním aspektem každého produktu Apple a Apple Watch není výjimkou. Hodinky mají sportovní, sofistikovaný a elegantní vzhled se zaoblenými rohy a vyměnitelnými řemínky. Displej je ostřejší než u jiných chytrých hodinek a digitální korunka umožňuje uživatelům posouvat nebo přibližovat obraz, aniž by blokovala obrazovku.

Velký displej

Apple Watch Series 7 mají dosud největší displej. Větší 45mm verze má displej s rozlišením 396 × 484 pixelů, což odpovídá ploše displeje 1 143 m2. Menší 41mm model má 352 na 430 pixelů.
(904 m2) plochy displeje. To je o více než 50 % větší plocha než u řady 3.
Apple zvětšil velikost displeje hodinek Apple Watch Series 4 o 30 % oproti Series 3 a toto zvětšení přenesl i na své pozdější hodinky až po Apple Watch Series 7.

Apple Watch v AKCI

Modely 4 a 5 jsou k dispozici ve dvou velikostech: 40 mm a 44 mm. Pouzdro je větší než u předchozích Apple Watch Series 3 (a modelů Series 1 a 2), které byly k dispozici ve velikostech 38 nebo 42 mm. Zmenšily se také rámečky, takže displej působí pohlcujícím dojmem.
Díky většímu displeji mohou uživatelé vidět více komplikací (aplikací, které se spouštějí na ciferníku hodinek). Patří mezi ně srdeční tep, stav tréninku, počasí a výdrž baterie. Větší displej také usnadňuje čtení textových zpráv, prohlížení fotografií, prohlížení webových stránek atd. Přestože mají hodinky velký displej, nepůsobí na ruce těžkopádně, a to proto, že Apple Watch Series 4 jsou tenčí než jejich předchůdci.

Odesílání a přijímání hovorů

Rozbalení nových Apple Watch Series 6
Po spárování s iPhonem umožňují hodinky Apple Watch uskutečňovat a přijímat hovory (můžete použít hlasitý odposlech). Ačkoli tato funkce není tak užitečná, pokud máte smartphone vždy po ruce, stále osloví mnoho uživatelů.

Voděodolnost

Hodinky Apple Watch můžete nosit při cvičení (vystavení potu je v pořádku), v dešti a při mytí rukou. Můžete se ale s hodinkami Apple Watch sprchovat nebo plavat? Záleží na tom. Apple Watch Series 1 jsou odolné proti stříkající vodě a vodě, ale ponoření se nedoporučuje.
Apple Watch Series 2 až Series 7 jsou hodnoceny jako voděodolné (Swimproof) do 50 metrů, což znamená, že je můžete používat na aktivity v mělké vodě, jako je plavání v bazénu. Neměli byste je však používat na potápění, vodní lyžování ani na jiné aktivity, při nichž se voda pohybuje vysokou rychlostí, jako je jízda na vodních lyžích nebo ponoření do hluboké vody (ne na potápění).
Sprchování s hodinkami Apple Watch je v pořádku (Series 7 a dřívější modely od Series 2), pokud je nevystavujete působení mýdel, šamponů, pleťových vod a parfémů. Tyto produkty mohou negativně ovlivnit akustické membrány a vodní těsnění.
Mějte na paměti, že ne všechny pásky jsou vhodné pro použití ve vodě. Pokud chcete přejít na ocelový nebo kožený pásek, neměli byste jej vystavovat působení kapalin. Kromě toho by se hodinky Apple Watch měly čistit čistou vodou a osušit hadříkem bez chloupků, pokud se dostanou do kontaktu s něčím jiným než sladkou vodou.

Mobilní připojení

Streamujte hudbu, posílejte textové zprávy a volejte lidem prostřednictvím datového připojení, aniž byste museli být připojeni k iPhonu. Apple Watch má GPS + mobilní funkce počínaje řadou 3 (a od té doby všechny modely).

Kapacita úložiště:

Apple Watch Series 7: 32GB úložiště
Apple Watch Series 6: 32GB úložiště
Apple Watch Series 5: 32 GB úložného prostoru, což je dvojnásobek 16 GB u Series 4
Apple Watch Series 4: 16 GB úložného prostoru, což je 2× více než u Series 3 a dřívějších modelů.
Řada 3 (a starší): 8 GB paměti

Rychlost nabíjení

Jednou z hlavních výhod nejnovějších hodinek Apple Watch Series 7 je zlepšení rychlosti nabíjení. Na stránkách

Nevýhody hodinek Apple Watch

Cena

Stejně jako iPhone se Apple Watch zaměřují na vyšší střední a vyšší segment trhu. Jak jste možná uhodli, Apple Watch je drahý – řada 7 byla uvedena na trh s cenou začínající na 399 dolarech a model s GPS a Cellular.
začíná na 499 dolarech. Existuje model pouze s GPS za 199 dolarů, ale většina uživatelů, kteří chtějí využívat funkce chytrých hodinek, jako jsou hovory a oznámení, bude chtít mobilní připojení.
Tato cena je vyšší než u většiny značek, které jsou na trhu k dispozici, a mnohé z nich nejlepší chytré hodinky jsou pod 300 dolarů. Pokud nehledáte špičkové multisportovní hodinky (od značek jako Garmin nebo Suunto), do cenové kategorie 400-500 dolarů se s hodinkami Apple Watch nedostanete.
Částečně platíte za jméno, nejen za produkt. Některé značky, o kterých jste možná ani neslyšeli (například Mobvoi), vyrábějí funkcemi nabité chytré hodinky za polovinu ceny hodinek Apple.
Jak již bylo řečeno, dostanete to, za co si zaplatíte, takže pokud se rozhodnete koupit hodinky Apple Watch, můžete očekávat vysokou kvalitu a spoustu funkcí.

Apple Watch v AKCI

Pokud Apple Watch opravdu chcete a brzdí vás cena, můžete docela ušetřit, když si koupíte starší verzi (například Series 3), protože za nejnovější model vždycky zaplatíte vyšší cenu.
Další možností je podívat se na předprodané a repasované produkty (spíše než na úplně nové).

Životnost baterie

Životnost baterie je zásadním aspektem všech elektronických přístrojů a umožňuje uživatelům používat zařízení nepřetržitě bez dobíjení. Plně nabité hodinky Apple Watch vydrží až 18 hodin, i když je používáte po celý den. Přesto zaostávají za ostatními chytrými hodinkami, jako jsou Garmin, Fitbit a Samsung. Pokud jde o výdrž baterie – tyto chytré hodinky překonávají Apple s velkým náskokem.

Omezená kompatibilita

To je pro mnoho uživatelů Androidu překážkou. Pro nastavení Apple Watch musíte mít iPhone. K aktivaci Apple Watch, nastavení věcí, jako je Apple Pay a iCloud, a aktivaci mobilního připojení, pokud mají hodinky LTE, musíte použít aplikaci Watch v iPhonu. Hodinky Apple Watch se spárují pouze s iPhonem, nikoli s Androidem. I když jde o zařízení s Bluetooth, hodinky jsou speciálně navrženy tak, aby fungovaly výhradně s iPhonem.
Existuje spousta dalších možností. Možná vás překvapí, že jich existuje hned několik operačních systémů pro chytré hodinky na trhu a uživatelé, kteří nevlastní produkty Apple, se pravděpodobně poohlédnou jinde.
Závěr
Hodinky Apple Watch jsou stylové a funkční. To, co začalo jako módní prohlášení, je nyní zaměřeno na zdraví a wellness. V závislosti na modelu nabízejí tyto chytré hodinky sledování tréninku, monitorování zdravotního stavu a mobilní připojení.
Díky svému elegantnímu designu a inovativním funkcím si hodinky Apple Watch rozhodně zaslouží své místo jedněch z nejlepších chytrých hodinek současnosti. Jste nyní, po zvážení kladů a záporů hodinek Apple Watch, připraveni naskočit na vlnu chytrých hodinek?
Chcete-li se dozvědět více o historii a vývoji hodinek Apple Watch, přečtěte si náš článek věnovaný tomuto tématu.

Klidně sdílej!

Sammy

Rád píšu o adrenalinových sportech a mou největší vášní jsou hodinky. Před 5 lety jsem do Česka na malou vesnici přestěhoval z Londýna. Možná moje čeština nebude perfetkní ale články vám snad budou vávat smysl.