Diplomatico Vintage 2002 – recenze dvanáctileté krásky

Diplomatico Vintage 2002 – Značka Diplomatico od společnosti Destilerías Unidas ve Venezuele odhalila Diplomatico 2002 Single Vintage, novou limitovanou edici rumu. V roce 2002 destilovaný ve vinotéských nádobách tvořených z měděných hrnců, poté dvanáct let zrající v bourbonových a sladových sudech.

Diplomatico 2002 Single Vintage je limitovaná edice rumu z Venezuely zrající v dubovém dřevu po dobu 12 let, než nastane druhotné zrání v nápojových sudech. Vyrobené z výběru těch nejvýjimečnějších rezervací rumu v rozsáhlých komplexech skladů, kde rum zraje a následně jsou zde přísady tohoto ročníku Diplomático 2002 Single Vintage ručně vybrány pro svou výjimečnou kvalitu. Po počátečním procesu zrání jsou tyto vybrané destiláty přepraveny do Oloroso Spanish Sherry na další rok, aby se dosáhlo ještě lepšího výsledku.

Po druhém procesu zrání Maestros Roneros pečlivě mísí rumy tak, aby získali strukturu, tělo, osobnost, chutě a vůně, které nejlépe vyjadřují tento skvělý ročník tohoto skvělého rumu.

Výsledkem je umělecká a jemná rovnováha vzácných starých rumů, určená pro tuto speciální limitovanou edici 2002 Single Vintage, vytvořenou pro opravdové rumové nadšence.

Diplomatico Vintage 2002 – Aroma a chuť

Vůně vanilky a mandlí vedou k vyváženému karamelu a tmavě sušenému ovoci před aromatickým dubem a rozinkami. Podle chuti jsou původní aromata karamelu, vanilky a dubu doplněna komplexním tmavým ovocem, kořením a náznakem tabáku. Nakonec se chuť doladí s velmi dlouhou dobou uskladnění v dubu.

Tato 750ml láhev Diplomatico 2002 Single Vintage z limitované edice zralých rumů, obsahující ze 43% alkohol, se prodává za cenu kolem 10 000Kč.

Rumy Diplomatico

Značka Diplomatico obsahuje mnoho jemných tradičních chutí, jako jsou Rum Blanco, Reserva a Exclusiva. Mezi prestižní výrobky patří jednotlivé ročníky a jejich jedinečný luxusní rum, Diplomatico Ambassador.

  • Výrobce / značka: Dipl;omatico
  • Země: Venezuela;
  • Obsah alkoholu %: 43
  • Classification / Druh: Vintage
  • Rok výroby: 2002

Diplomatico Vintage 2002 – Honocení

A moje hodnocení? Naprostá paráda. Tuhle chuť si rozhodně zapamatujete.

Diplomatico Vintage 2002

9.6

Diplomatico Vintage 2002


9.6/10


Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.