Compagnie Des Indes Trinidad 13 Ans – Recenze rumu

Vítejte na blogu Rum Barrel! Dnes se podíváme na jednu z rumových lahůdek od Compagnie Des Indes – Trinidad 13 Ans. Tento rum pochází z ostrova Trinidad a byl zrající celých 13 let v sudech po bourbonu. Co nás tedy čeká při ochutnávce? Podívejme se na to společně!

Compagnie Des Indes je nezávislá stáčírna s výběrem různých rumů z různých zemí. S výjimkou některých směsí stáčí převážně do jednotlivých sudů, aby zachovala autenticitu rumu. Společnost sídlí ve francouzském městě Beune. Jejich produkty jsou vzhledem k jejich kvalitě velmi oblíbené.

Recenzent popisuje láhev, kterou dovezen z Trinidadu, destilovanou v lihovaru Trinidad Distillers Limited (T.D.L). Lihovar byl založen v roce 1949 a je to jediný fungující lihovar na ostrově. Produkují řadu alkoholických nápojů, včetně hořkých lihovin. Destilace rumu v T.D.L pravděpodobně odpovídá kvalitě.

Etiketa lahve poskytuje detaily o rumu, včetně data destilace, data lahvování a délky zrálosti. Recenzent předpokládá, že sud pochází z ex-bourbonu. Láhev, kterou si koupil, je součástí limitované série, byla odebírána bez přidaných přísad a má obsah 45% ABV.

Na nosu má rum sladkou, karamelovou a vanilkovou vůni s ovocnými tóny kandovaného banánu a malinového žvýkačky. V chuti se opět objevuje karamel a vanilka, které jsou následovány sušší chutí s citronovou kůrou a zemité květinovou chutí a čajem Earl Grey. Závěr je suchý a pepřový. Celkově je rum docela sladký a vanilkový, což může být pro některé lidi příliš.

Recenzent je spokojen se svým nákupem, ale nepovažuje ho za zvlášť vzrušující. Celkově mu dává hodnocení 70/100. V budoucnu si chce vyzkoušet další rumy od Compagnie Des Indes.

Zdravíme!

Nejlepší rumy v AKCI

Co je Compagnie Des Indes Trinidad 13 Ans?

Compagnie Des Indes Trinidad 13 Ans je rum z Trinidadu, který byl zralý v sudech po bourbonu po dobu 13 let. Je to produkt francouzské společnosti, která se specializuje na dovážení a distribuci vysoce kvalitních rumů z celého světa.

Jak chutná Compagnie Des Indes Trinidad 13 Ans?

Compagnie Des Indes Trinidad 13 Ans je bohatý a komplexní rum s tóny karamelu, měkkého dřeva a koření. Jeho chuť je sladká, avšak vyvážená a kompletní.

Jak se nejlépe podává Compagnie Des Indes Trinidad 13 Ans?

Tento rum se nejlépe podává čistý, s kouskem ledu. Alternativně může být použit jako základ pro koktejly, jako například rumový old fashioned nebo Mai Tai.

Kde lze zakoupit Compagnie Des Indes Trinidad 13 Ans?

Compagnie Des Indes Trinidad 13 Ans lze zakoupit online na specializovaných webových stránkách nebo ve vybraných prodejnách specializujících se na alkoholické nápoje.

Nejlepší rumy v AKCI

Compagnie Des Indes Trinidad 13 Ans – Recenze rumu

  • 13-letý rum z Trinidadu
  • Destilován v trinidadské destilerii
  • Zraje 10 let v tucích z amerického dubu
  • Pak je převeden na 3 roky do barelů z bílého dubu
  • Chuť a aroma obsahuje náznaky medu, sušeného ovoce a vanilky
  • Nápoj se hodí k pití samotnému nebo jako základ pro koktejly

Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.