Odkud je rum zacapa?

Odkud je rum zacapa?

Nejširší nabídka rumů v AKCI

Rum Zacapa je jedinečný destilát, který pochází z Guatemale. Jeho výroba spočívá v kombinaci starého umění a moderní technologie. Rum Zacapa je zpracován z přírodních ingrediencí, jehož výsledek je nádhernou kombinací chutí a vůní. Kombinace jeho ovocných a vanilkových tónů, skořice a karamelu dělá z Rumu Zacapa jedinečnou dochut.

Rum Zacapa pochází z Guatemala

Rum Zacapa je jedním z nejlepších rumů na světě a pochází ze středoamerického státu Guatemala. Rum je vyráběn z nejlepšího cukrového třtinového sirupu a jeho chuť je zesílena mícháním s výběrovými destiláty z různých věkových skupin. Následuje několikaletý proces zrání v sudech, které předtím sloužily k uskladnění whiskey, sherry a porta. Tento proces dává rumu jeho jedinečnou chuť a vůni.
Výsledkem je luxusní rum, který je známý po celém světě. Jeho vynikající chuť a vůně si získala řadu ocenění a byla oceněna jako nejlepší rum světa v roce 2019 podle World Rum Awards.

Odkud je rum zacapa?

Odkud pochází rum Zacapa?

Rum Zacapa je vyroben ve městě Retalhuleu v Guatemalském departementu San Marcos. Toto město se nachází v centrální části země v blízkosti mexických hranic.

Jaký je proces výroby rumu Zacapa?

Rum Zacapa je vyroben z kvalitních surovin. Nejprve se suroviny míchají s vodou a cukrem, poté se přidává kvasnice, aby se začal fermentační proces. Následně se rum destiluje několikrát a přelévá přes 23 let starou sherry sodu. Konečný produkt se následně skladuje 23 let v dubových sudech, které dávají rumu jeho unikátní chuť a vůni.

Jaké jsou nejpopulárnější druhy rumu Zacapa?

Nejpopulárnějšími druhy rumu Zacapa jsou Zacapa 23, Zacapa XO a Zacapa 15. Zacapa 23 je nejoblíbenější a nejprodávanější rum značky. Je to vysoce kvalitní rum s jemnou chutí a vůní po dřevě a sušených plodech. Zacapa XO je vysoce kvalitní rum s ovocnou chutí a delikátním sladkokyselým nádechem. Zacapa 15 je rum s jemnou chutí a vůní sladkého oříšku.

Nejširší nabídka rumů v AKCI

Rum Zacapa z Guatemaly

Rum Zacapa je jeden z nejlepších rumů na světě, pocházející z Guatemaly. Jeho chuť je velmi jemná a harmonická, s nádechem karamelu, dřeva a koření. Kombinace unikátního věku, čerstvého vanilkového lusku a exotických koření dává tomuto rumu jedinečnou chuť a vůni, která je nezaměnitelná. Rum Zacapa je lahodný koktejl, který si můžete vychutnat s každou příležitostí a jeho jedinečný zážitek z chutě se stane vaším oblíbeným.

Tento článek je určen pro milovníky destilátu rumu. Pomůže vám pochopit, jak je důležité pro výrobu tohoto destilátu pocházejícího z Guatemaly, známého jako Zacapa, znát jeho historii a tradice. (Hlavní myšlenky článku: historie a tradice rumu Zacapa, důležitost pochopení výroby rumu, pochází z Guatemaly).

Kategorie: Rumy

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.