Kdo pil absint?

Kdo pil absint?

Nejširší nabídka Absinthu v AKCI

Vítejte na stránce o absintu! Absint je lihovina, která se vyvinula v 18. století ve Švýcarsku a stala se oblíbenou mezi intelektuály, umělci a bohémy v pozdních 19. a raných 20. století.

Vítejte na stránce o absintu! Absint je unikátní lihovina, která se objevila v 18. století ve Švýcarsku a brzy si získala oblibu mezi umělci, intelektuály a bohémy v pozdním 19. a raném 20. století.

Co je to absint?

Absint je lihovina založená na anýzu, která byla oblíbená zejména mezi evropskými umělci. Konzumace absintu se stala populární v 19. století, ačkoli byla kontrolována ještě v průběhu 20. století. Některé země, včetně USA a Velké Británie, dokonce zakázaly jeho konzumaci. Absint je obecně známý jako lihovina, která obsahuje anýz, který může způsobit halucinace a duševní poruchy. Kdo pil absint? Absint byl oblíbený mezi umělci a intelektuály v 19. století. Mnoho známých umělců, včetně Vincenta van Gogha, Ernesta Hemingwaye a Oscar Wilde, se připisuje konzumaci absintu.

Kdo pil absint?

Co je to absint?

Absint je lihovina s vysokým procentem alkoholu (45-75%), která má svůj charakteristický zelený odstín. Je vyrobená z extraktů z kopřiv, anýzu, heřmánku, máty a dalších bylin.

Jaká je minimální věková hranice pro požívání absintu?

V závislosti na zemi se může lišit. Ve Spojených státech je to 21 let, v České republice 18 let.

Kde se dá získat absint?

Absint je k dostání v lihovarech, obchodech s lihovinami nebo v některých restauracích. Můžete ho také objednat online.

Nejširší nabídka Absinthu v AKCI

Absint: starobylá alkoholická specialita pro odvážné

Absint je starobylá, silná alkoholická specialita, která má v České republice dlouhou historii. Absint je vyráběn z bylinek, zejména z pelyněku, a jeho základem je destilovaný alkohol. Jeho silná povaha se vyznačuje intenzivním aroma a charakteristickou modrou barvou, kterou získává přidáním látky zvané thujon.

Absint se v Česku pije již od 19. století, ale jeho obliba sílila až v prvních desetiletích 20. století. Od té doby se stal jedním z nejoblíbenějších alkoholických nápojů v českých kavárnách a hospodách.

V poslední době se absint stal oblíbenou volbou pro oslavování, zejména mezi mladými lidmi. I přes jeho silnou povahu se ho stále více lidí odváží ochutnat. Pokud vás napadá ochutnat absint, přečtěte si náš článek o tom, jak správně absinta pít a zjistěte, jak si nejlépe užívat tento starobylý nápoj.

Tento článek je určen pro všechny, kteří mají zájem o pití absintu. Pomůže jim zorientovat se v oblasti tohoto alkoholického nápoje a získat informace o jeho vlastnostech, historii a minerálních látkách. (Hlavní myšlenky článku: vysvětlení historie, vlastností a minerálních látek obsažených v absintu, tipy pro bezpečné pití absintu).

 


Kategorie:Absinthy

 

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.