5 zajímavostí o absintu, které jste možná ještě neznali

Kde koupit pravý absinth?

Nejširší nabídka Absinthu v AKCI

Absint

Absint je destilát, který je oblíbený pro svou chuť, barvu a efekt. Je vyroben z lístků a semínek léčivé byliny Artemisia absinthium, která dodává absintu jeho charakteristickou hořkou chuť. Následujících 5 zajímavostí o absintu možná ještě neznáte:

 • Absint je známý svou vysokou koncentrací alkoholu, běžně se vyrábí s obsahem alkoholu kolem 45-75%.
 • Předpokládá se, že absint byl vyvinut ve Švýcarsku kolem roku 1792.
 • Absint se často podává s bílým cukrem, který se vkládá do lahvičky až po okraj.
 • V 19. století vznikla mýtus o absintu jako o droze, která může způsobit halucinace a blouznění.
 • Absint je ve skutečnosti bezpečný a jeho konzumace není zdraví škodlivá, pokud je konzumován se zdravým rozumem.

5 zajímavostí o absintu

Absint je lihovina oblíbená po celém světě. Tento spiritus je známý pro svou zelenou barvu a bohatou chuť, kterou má díky svým vůním. Pojďme se podívat na 5 zajímavostí o absintu, které jste možná ještě neznali:

 • Původ – Absint byl vyroben poprvé v Ženevě v roce 1792. Původně byl vyroben jako lék, ale později se stal populárním jako nápoj.
 • Slavné obdivovatele – Absint byl oblíbeným nápojem mnoha slavných osobností, včetně spisovatelů, jako je Earnest Hemingway, Charles Baudelaire a Vincent van Gogh.
 • Obsah alkoholu – Absint je obvykle silný, s alkoholovým obsahem od 40 do 90 procent.
 • Zelená barva – Zelená barva absintu pochází z byliny, kterou se přidává při vaření. Nejčastěji se používá máta, anýz, heřmánek a přeslička.
 • Zákaz – Absint byl v drtivé většině zemí zakázán počátkem 20. století kvůli obavám z jeho intoxikačního účinku. V roce 2011 byl absint opět povolen ve Francii a Německu.

Absint je zajímavý lihovinou s bohatou historií a zajímavou chutí. Existují však i určitá rizika, která přináší konzumace tohoto nápoje. Pokud hledáte něco nového, možná chcete vyzkoušet absint. Pro více informací o absintu navštivte tento odkaz.

5 zajímavostí o absintu, které jste možná ještě neznali

Co je to absint?

Absint je anýzová lihovina, která je obvykle sestavena z kopru, anýzu, fenyklu, tymiánu, máty a dalších bylin. Je to silný alkohol s obsahem 70-90% alkoholu.

Je to opravdu tak silný, jak se říká?

Ano, je to velmi silný alkohol. Některé verze mohou dosahovat až 90% alkoholu.

Je absint běžně dostupný?

Ano, absint je běžně dostupný v mnoha lihovarách a obchodech se zahraničními lihovinami. V některých zemích je ovšem stále zakázán.

Nejširší nabídka Absinthu v AKCI

Absint – zelený elixír z Alp

Absint je alkoholický nápoj pocházející z Alp, jehož hlavní ingrediencí je absinthová tráva. Je známý svou silnou hořkostí a neobyčejnou zelenou barvou. Absint je oblíbenou volbou mezi milovníky umění a jeho historie je plná legend a mýtů. Zde jsou 5 zajímavostí o tomto lahodném nápoji:

 • Absinthová tráva původně pocházela z Egypta a byla běžná v Evropě již od 18. století.
 • Absint se často nazývá „zelený démon“ nebo „zelený duch“, protože se skládá z mnoha druhů zeleného bylinného destilátu.
 • Absint byl zakázán ve většině zemí Evropy po první světové válce, protože se u něj předpokládalo, že způsobuje halucinace.
 • Absint se vyrábí mnoha různými způsoby a jeho chuť se může lišit od trpké a hořké až po sladkou a ovocnou.
 • Absint je oblíbeným nápojem mezi umělci, jako byli Vincent van Gogh, Ernest Hemingway a Pablo Picasso.

Absint je nádherný nápoj se silnou historií a bohatou chutí. Pokud se zajímáte o tento zelený elixír z Alp, doporučujeme vám navštívit stránku Knightrider a dozvědět se více.

Tento článek je určen pro všechny, kteří se rádi dozvídají nové informace o absintu. Článek by měl pomoci čtenářům lépe pochopit historii, výrobu a kultivované používání tohoto alkoholu. (Hlavní myšlenky článku: historie, výroba a kultivované používání absintu)

1. Absint je alkoholický nápoj, který je založen na bylinách, které zahrnují anýz, mátu, heřmánek a kopřivu.
2. Absint byl prvně vyroben v Ženevě v roce 1792, kdy lékárník François-Joseph Pernod vytvořil tento nápoj jako alternativu k běžnému lihovinu.
3. V průběhu 19. století se absint stává velmi populárním v Evropě a měl několik celebritních fanoušků, včetně Vincenta van Gogha, Charlese Baudelaireho a Oskara Wildea.
4. V roce 1915 byl absint zakázán ve většině evropských zemí, protože se domnívalo, že způsobuje psychickou poruchu známou jako absinthismus.
5. V současnosti se absint znovu vyrábí v některých zemích, ale ve velmi omezeném množství a v omezeném rozsahu. Mnozí experti na absint považují tento nápoj za kultivovaného, který by měl být užíván s respektem.

 


Kategorie:Absinthy

 

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.