Den ošetřovatelem v ZOO

Den ošetřovatelem v ZOODen ošetřovatelem v ZOO

Den ošetřovatelem v ZOO – Toužili jste jako dítě o tom, že se budete nespoutaně prohánět mezi divokými zvířaty, necháte se omotat sloním chobotem anebo že budete z dáli pozorovat toulavou smečku lvů? Staňte se na jeden den ošetřovatelem v jedné z českých ZOO a váš sen může být alespoň z části splněn.

 

Den ošetřovatelem v ZOO – Komu je zážitek určen?

Stát se na jeden den ošetřovatelem v ZOO je nezapomenutelný zážitek, který můžete věnovat svým známým, příbuzným nebo kolegům z práce jako vánoční dárek nebo dárek k významnému výročí. Tento zajímavý a zároveň netradiční zážitek je určen pro všechny osoby starší 18ti let s dobrou fyzickou kondicí. Nejedná se totiž pouze o prohlídku zákulisí zoologické zahrady, ale o manuální práci vykonávanou přímo v těsné blízkosti exotických zvířat. Kromě fyzické kondice nepodceňujte ani zdravotní stav obdarovaného. Pro osoby nemocné se srdcem, silné alergiky, epileptiky a těhotné ženy se tento zážitek nedoporučuje. Pokud si jako zážitek vyberete práci v pavilonu lidoopů, je nutné být naprosto zdráv. To znamená, že ani s drobným nachlazením nebudete moci do pavilonu vstoupit. V případě, že splňujete výše popsaná zdravotní kritéria zážitku a přesto se vám něco stane, nemusíte se obávat. Zdravotní pomoc vám bude neprodleně poskytnuta a v případě úrazu, budete extra připojištěni.

 

Den ošetřovatelem v ZOO – Jakou práci budete vykonávat?

Na vlastní kůži si vyzkoušíte, jaká je práce ošetřovatele zvířat v zoologické zahradě. Je to práce krásná, příjemná a zajímavá, na druhou stranu je ale i fyzicky náročná. Vaše činnost bude spočívat v přípravě krmení, čištění výběhů, přípravě podestýlky atd. Spolu s vámi bude celou dobu přítomen zkušený ošetřovatel, který vám bude ukazovat, jak se co má dělat a bude vám vyprávět o jednotlivých zvířatech. Doba trvání zážitku je 8 baboon-174073_640hodin a pracovat se začíná v 7.00. S sebou musíte mít pracovní oděv a pevnou pracovní obuv. Zaměstnanecké tričko zoologické zahrady dostanete přímo v zahradě a můžete si ho odnést domů jako suvenýr. Během zážitku máte pauzu na oběd, na který vám bude poskytnuta sleva. V 15.00 váš zážitek končí. Součástí celého zážitku je i proškolení BOZP. Jako obdarovaná osoba máte možnost s sebou vzít i doprovod, maximálně však 3 osoby, které budou mít na tento den do zoologické zahrady vstup zdarma. Nemohou se však zážitku účastnit s vámi. Ten si prožijete jen a jen vy. Kromě neobyčejného zážitku a krásného trička si ještě jako vzpomínku na tento den odnesete certifikát o absolvování zážitku a dárkový balíček ZOO.

 

Den ošetřovatelem v ZOO – S jakými zvířaty se při práci setkáte?

Na setkání s exotickými zvířaty se asi všichni těší nejvíce. Záleží pouze na obdarovaném, jaký úsek si pro svoji práci vybere. Každý je něčím specifický a zajímavý, ale má také svá pravidla, která se dozvíte od zkušeného ošetřovatele na místě. Vybírat si můžete tedy z následujících pavilonů – úsek kopytníků, žiraf, slonů, šelem, opů, dravých ptáků nebo pavilon tropů. Vybraný úsek musíte nahlásit již při vyplňování přihlášky a následně v něm pak strávíte celou pracovní dobu.

 

Den ošetřovatelem v ZOO – Netradiční zážitek

Pokud ještě váháte, co si přát letos k Vánocům, tip máte jasný! Vybrat si můžete ze dvou zoologických zahrad v České republice, kde svůj zážitek uplatníte – ZOO Liberec a ZOO Dvůr Králové nad Labem. Obě tyto zoologické zahrady jsou turisty velmi oblíbené. Cena zážitkového balíčku je také příjemná. Kromě certifikátu vám ale především zůstane krásná vzpomínka, a kdo ví, třeba budete chtít po absolvování zážitku práci ošetřovatele v zoologické zahradě vykonávat na plný úvazek.

Zážitek nejlevněji pořídíte ZDE.

Klidně sdílej!

Kryštof
Kryštof

Milovník adrenalinových sportů, aut a hlavně dobrého alkoholu a hodinek