Speciální autorádia a jejich výhody

mercedes-benz-1461510_640Pokud chcete nahradit originální autorádio ve vašem voze, je správnou cestou vsadit na takzvanáspeciální autorádia. Z jakého důvodu? Primárně proto, že díky svému provedení dokážou nabídnout dokonalou kompatibilitu s vaším vozem. Tedy v podstatě stejně, jako je tomu v případě rádií originálních. Zde je jenom zlomek možností, které speciální autorádio umí nabídnout:

  • Získává a zobrazuje data z palubního počítače
  • Umožní prostřednictvím displeje nastavit váš vůz
  • Zobrazuje různá varování a notifikace

Díky tomu tak ve svém středovém panelu vytvoříte unikátní informační systém, díky kterému vás už nic nepřekvapí. Tím ale přednosti nekončí. Zajímavé jsou i další.

Speciální autorádia dokážou přehrát v podstatě vše

Co umí přehrát to nejobyčejnější autorádio na našem trhu? Jsou to FM a AM rádiové vlny. Je jasné, že s nimi si speciální autorádia poradí hravě. Mimo to však dokážou ještě mnohem více. Stanou se praktickým multimediálním centrem, jelikož autorádia s DVD mechanikou přehrají třeba i jakýkoliv film nebo klip, poradí si s hudebními soubory, stejně jako nemají problém ani se zobrazením obrázků. To vše může být umístěno jak na DVD disku, tak je možné dané data převést bezdrátově, stejně jako není problém umístit je na USB flash disk, popřípadě na paměťovou kartu.

Pořiďte si speciální autorádio a nikdy se neztratíte

O zábavu budete mít ve svém voze tedy postaráno. Na co dále je dobré hledět, pokud vybíráte správné speciální autorádio? Samozřejmě i na dodatečné funkce. Dnes mezi jednu z těch klasických patří také možnost využití GPS navigace. Díky integrovanému modulu, možnosti jednoduchého nahrání map a také spokojení s anténou se nikdy a nikde neztratíte. To vše jenom díky tomu, že máte ve svém autě speciální autorádia.

Připojte svůj mobilní telefon

V minulosti jsme telefony využívali hlavně na volání, nebo na možnost zasílat SMS zprávy. Dnes je situace zcela jiná, jelikož s rozmachem chytrých telefonů stoupá i počet možností, k čemu ho můžete využít. Jelikož speciální autorádio může nabídnout i Bluetooth technologii, není problém právě tímto způsobem spárovat i vaše zařízení. A proč to udělat? Důvodů je hned několik. A to:

  • Možnost využití  handsfree
  • Možnost streamování hudby
  • Možnost přístupu k funkcím telefonu prostřednictvím displeje

Kvalita autorádií rozhodně nezklame

Při výčtu výhod, jaké mohou speciální autorádia mít, rozhodně nesmíme zapomenout ani na pozitiva spojená s jejich provedením. Výkonný hardware, stabilní operační systémy, ale také jistota kvalitní obrazovky. I to je výhoda, která vás nezklame. Ty nejlepší nabídnou nejenom rozměry několik palců, ale i špičkové rozlišení, stejně jako dotykovou vrstvu. Díky tomu nemusíte speciální autorádia ovládat pomocí doplňkových tlačítek, jelikož ho budete pohodlně a jednoduše ovládat právě prostřednictvím displeje. A to jednoduše, rychle a vždy přesně. A právě daný displej dnes také tvoří onu hlavní a centrální část celého tohoto produktu. U řady z nich dokonce nenajdeme ani žádná doplňující tlačítka a tak celé autorádio na první pohled působí jako kvalitní tablet.

Instalaci lze zvládnout na počkání

Také jste se přesvědčili o tom, že výčet výhod jasně ukazuje, že speciální autorádia jsou dnes hitem číslo jedna? Pokud ano, neměli bychom zapomínat ani na pozitiva spojená s možností instalace. Jak jsme zmínili výše, je třeba vybrat takové speciální autorádio, které bude plně kompatibilní s vaším vozem. Poté už je díky standardizovanému montážnímu otvoru a odpovídajícím konektorům hračkou rádio zapojit. OEM neboli speciální autorádia se vyrábí do standardizovaných otvoru pro autorádia Volkswagen,autorádia Škoda, Ford… Pokud máte základní zkušenosti, zvládnete to sami. Pokud ne, pomůže odpovídající servis, který zvládne daný úkon, včetně odzkoušení a zaučení realizovat v podstatě na počkání.

Více informací naleznete na 2DIN.cz.

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.