Průvodce solárními panely pro domácnosti

TIP: Komplexní řešení za nejnižší cenu – ZDE

 

Instalace solárních panelů na vašem domě slibuje nejvzácnější příležitosti: profitovat a zároveň konat dobro. Díky této silné motivaci si již více než 80 000 majitelů domů nainstalovaly solární panely.

Ekonomika solárních systémů se však může značně lišit v závislosti na tom, kde žijete, kolik si vaše energetická společnost účtuje za elektřinu a kolik energie váš konkrétní dům spotřebuje.

Proto začínáme našeho průvodce solárními panely pro začátečníky s naším odhadem návratnosti solární energie, který vypočítá ekonomiku solární energie na základě vašeho poštovního směrovacího čísla a výše vašeho současného účtu za elektřinu.

Kalkulačka úspor solárních panelů

Odhadované roční úspory:

Kolik stojí solární panely pro průměrný dům v roce 2023?

Průměrné náklady na instalaci solárních panelů v obytných domech se dnes pohybují mezi 12 390 a 15 960 dolary po uplatnění doatačního programu. (více informací níže). To v průměru vychází na méně než 3,00 USD za instalovaný watt, což je o 70 % levnější než náklady na solární energii před pouhými 10 lety!

Tabulka 1: Průměrné náklady na solární panely v závislosti na velikosti systému v roce 2023
Velikost systému Počet solárních panelů* Průměrné náklady na watt Průměrné celkové náklady (po odečtení daňové úlevy)
4 kW 10 $3.25 $9,100
6 kW 15 $2.95 $12,390
8 kW 20 $2.85 $15,960
10 kW 25 $2.75 $20,350
12 kW 30 $2.75 $23,100
14 kW 35 $2.60 $25,480
16 kW 40 $2.60 $29,120

*Založeno na 400wattových panelech

Solární panely nemají téměř žádné dlouhodobé náklady na údržbu, takže solární energie je většinou jednorázovou investicí. Ceny solárních panelů se v posledních několika letech vyrovnaly a v průběhu roku 2023 nepředpokládáme výrazný pokles cen.

Kolik budou stát solární panely pro váš konkrétní dům na základě vaší polohy a spotřeby energie?

Průměrná cena solárních panelů je sice zajímavá, ale váš dům pravděpodobně nebude průměrný. To, co skutečně potřebujete vědět, je, kolik bude stát instalace solárních panelů na váš konkrétní dům vzhledem k jeho umístění, spotřebě elektrické energie a jaké úspory a dobu návratnosti můžete očekávat.

Společnost SolarReviews vyvinula velmi sofistikovaný odhad nákladů a úspor solárních panelů, který vám může tuto otázku zodpovědět na základě místního počasí, místních sazeb za veřejné služby a cen místních solárních společností.

Chápeme to – 12 000 dolarů není kapesné. Naštěstí je k dispozici mnoho možností financování solární energie s nulovou zálohou, jako např. solární půjčky, které vám umožní využívat solární energii a začít šetřit hned po zapnutí panelů, aniž byste se museli obávat velkých počátečních nákladů. Doporučujeme spíše solární půjčky než leasing, protože si zachováte daňové úlevy na solární energii.

U solárních leasingů získává leasingová společnost daňové úlevy, a pokud svůj dům prodáte, kupující musí souhlasit s postoupením smlouvy o solárním leasingu. U solárního úvěru vlastníte systém, takže to není nutné.

Poznámka pro nové solární nadšence: Výkon solárního systému se měří ve wattech a kilowattech. Jeden kilowatt (“kW”) je 1 000 wattů. Kilowattový výkon systému je měřítkem maximální výrobní kapacity systému.

Bude instalace solárních panelů na mém domě dobrou investicí?

V některých oblastech může instalace systému solárních panelů na váš dům nyní nabídnout lepší návratnost než tradiční investice, jako jsou nemovitosti nebo akcie. Neplatí to však v každé situaci. Výše uvedená solární kalkulačka pro rezidenční nemovitosti vám pomůže určit, zda jsou solární panely vhodné pro váš dům, a poskytne vám místní informace o nákladech, úsporách, daňových úlevách a dalších místních pobídkách.

Výše uvedená kalkulačka vám také ukáže, jaká bude pravděpodobná doba návratnosti na základě vaší lokality a spotřeby energie.

Co jsou solární panely a jak fungují?

Stručně řečeno, sluneční světlo dopadá na solární panely a rozkmitá elektrony v článcích, což vytváří tok elektřiny, který je pak odeslán do systému. solární měnič. Střídač přeměňuje elektřinu na použitelnou, která může napájet vše ve vaší domácnosti, od světel až po ledničku.

Některé systémy solárních panelů obsahují také solární baterii, která uchovává dodatečnou solární energii, kterou panely vyrobí, pro pozdější použití. Mějte na paměti, že ne všechny solární panely jsou instalovány se solárními bateriemi.. Ve skutečnosti je většina systémů solárních panelů nejsou s bateriemi, ale jsou stále populárnější.

Dobrou zprávou je, že můžete instalovat a využívat solární energii bez technických znalostí o tom, jak solární energie funguje. Jakmile solární společnost nainstaluje systém, běží sám a nevyžaduje žádnou účast majitele domu. Pokud vás zajímají více technické aspekty solární energie, můžete se podívat na náš podrobný rozbor toho, jak solární panely fungují.

Jaké jsou různé typy solárních systémů, které si můžete pořídit pro svůj dům?

Až donedávna byla většina solárních systémů instalovaných na domech jednoduchými systémy napojenými na síť, protože se jedná o nejlevnější typ solárního systému. Jejich nízké náklady znamenají, že nabízejí nejrychlejší návratnost. Tyto systémy se však při výpadku elektrické sítě vypínají, takže nenabízejí záložní napájení při výpadku sítě.

Stále více lidí nyní zvažuje, že ke svým solárním systémům přidají solární baterie, aby měli záložní napájení v případě výpadku elektrické sítě. Rezidenční solární systémy se záložními bateriemi, které jsou zároveň připojeny k rozvodné síti, se nazývají hybridní solární systémy.

Existuje ještě třetí typ: solární systémy mimo elektrickou síť. Málokdo se však rozhodne pro off-grid, pokud nežije v odlehlé oblasti, protože off-grid systémy jsou drahé.

Opravdu solární panely šetří peníze? Vyplatí se?

Ano, solární panely skutečně šetří peníze. V mnoha případech mohou panely během své životnosti ušetřit více než 50 000 dolarů. Můžete očekávat, že se vaše solární panely splatí po čtyřech až osmi letech. Poté vám vaše panely budou vyrábět elektřinu zcela zdarma po dobu 20 let!

Důvodem, proč se úspory na solárních panelech mohou vyšplhat na tak vysoké částky, je složený efekt inflace sazeb za elektřinu. Pokud si nepořídíte solární panel, pak cena, kterou platíte za elektřinu, bude v průběhu let stoupat a stoupat a stoupat. Solární panely jsou jako pojistka proti zvyšování sazeb za elektřinu.

Fungují solární panely, když vypadne proud?

Většina lidí si myslí, že solární panely udrží jejich světla v chodu, když vypadne proud. Bohužel, pokud k nim nepřidáte bateriové úložiště (hybridní systém), tak ne.

Solární systémy se automaticky vypnou v případě výpadku elektrické sítě jako bezpečnostní opatření pro pracovníky energetických služeb, kteří opravují elektrické vedení.

Jediný způsob, jak mohou solární panely napájet váš dům během výpadku proudu, je jejich spojení s bateriovým úložištěm..

Co jsou solární baterie? Kolik stojí?

Solární baterie uchovávají přebytečnou solární energii, abyste ji mohli použít, když ji nejvíce potřebujete, například při výpadku proudu. Místo toho, abyste přebytečnou energii posílali do sítě pomocí net meteringu, je posílána do baterie, kde je uložena, abyste ji mohli později použít.

Instalace většiny domácích solárních baterií stojí od 10 000 do 15 000 dolarů, takže k celkovým nákladům na solární instalaci přidávají značnou částku. V řadě států však existují specifické slevy, které snižují náklady na přidání baterií k vašemu solárnímu systému.

Navzdory vysoké ceně, solární baterie jsou levnější a populárnější než kdykoli předtím, protože stále více majitelů domů se chce chránit před rozsáhlými výpadky proudu.. Ve skutečnosti se přibližně 70 % lidí, kteří používají naše webové stránky k vyžádání nabídek od místních solárních společností, ptá na bateriové úložiště. Toto číslo se zvýšilo z méně než 50 % před pouhými třemi lety.

V budoucnu se solární baterie stanou jen populárnějšími, zejména proto, že stále více veřejných služeb ukončí net metering. Bez net meteringu byste nedostali zaplaceno za veškerou vyrobenou solární elektřinu.

Jak dlouho trvá instalace domácích solárních panelů?

Instalace solárních panelů obvykle trvá jeden až tři dny, někdy i více, v závislosti na složitosti systému.. Instalace je však pouze jedním z kroků v procesu přechodu na solární energii.

Když je vše řečeno a provedeno, může instalace solárního systému trvat dva až tři měsíce od podpisu smlouvy s instalatérem až po zapnutí systému. Největší zdržení je způsobeno povolením solárního systému a schválením energetických společností, což může v závislosti na místě bydliště prodloužit proces instalace o několik měsíců.

Dobrou zprávou je, že mnoho solárních společností prosazuje rychlejší povolovací procesy, aby majitelé domů mohli začít šetřit sluncem co nejdříve.

Chcete-li maximalizovat své úspory na solární energii, je nejlepší přejít na solární energii raději dříve než později, abyste mohli využít co nejvíce slev.. Lepší představu o úsporách, které můžete získat díky slevám a pobídkám ve vaší oblasti.

Kolik solárních panelů potřebujete k napájení domu?

Budeme k vám upřímní, otázka “Kolik solárních panelů potřebuji?” není příliš užitečná a upřímně řečeno, dělá věci složitějšími, než by musely být. Přesný počet panelů na vaší střeše se liší v závislosti na konkrétní značce a modelu vybraných solárních panelů.

Důležitější otázka zní: “Jakou velikost systému solárních panelů potřebuji?”. Solární systémy se měří ve wattech (W) a kilowattech (kW), kde hodnota kW představuje maximální výrobu instalovaného systému. Průměrná velikost systému v roce 2023 je přibližně 8 kW a používá 400wattové modely solárních panelů, což znamená, že v průměru lidé instalují přibližně 20 panelů.

Pokud byste si přáli podrobnější vysvětlení dimenzování solárního systému a způsobu jeho výpočtu, můžete si přečíst náš článek na toto téma.

Je instalace solárního systému “udělej si sám” dobrý nápad?

I když si můžete solární panely nainstalovat sami, nemusí to být nejlepší nápad už jen kvůli možnému nebezpečí. Instalace solárních panelů “udělej si sám” vám umožní ušetřit peníze za pracovní sílu a na internetu můžete dokonce najít solární soupravy “udělej si sám”, které se pohybují od 8 000 do 10 000 dolarů.

Potenciální úspory však nemusí stát za riziko: pracujete na střeše a navíc dokončujete elektrické práce. Nemluvě o tom, že budete muset sami vyřešit všechna povolení a plánování, což může být obtížné. Riskujete také, že přijdete o záruky a nebudete mít nárok na některé pobídky..

I když si můžete solární zařízení nainstalovat sami, nedoporučujeme vám to. Udělejte si sami, možná ušetříte nějakou korunu, ale profesionální instalační firma vám ušetří bolest hlavy.

Jak najít správného instalatéra solárních zařízení?

Nejlepším způsobem, jak najít správného instalatéra solárních zařízení pro vaše konkrétní potřeby, je získat více nabídek solárních zařízení. Nejenže tak získáte představu o jednotlivých instalačních firmách, ale také vám to pomůže najít nejlepší možnou cenu..

Jistě, můžete si vybrat velkou společnost, jako je Tesla, a ušetřit pár dolarů, ale dostanete to, za co zaplatíte. Tyto velké instalační firmy vám neposkytnou individuální zákaznický servis, který potřebujete po dobu 25 let životnosti vašich solárních panelů.

Ve společnosti SolarReviews doporučujeme, abyste se obrátili na spolehlivého místního instalatéra solárních panelů. Měli byste hledat společnost, která zaměstnává vlastní montážní tým a působí na trhu pět a více let.

Vyplatí se solární panely pro váš dům?

Solární panely jsou téměř vždy výhodnou investicí, zejména v místech s pevnou politikou měření sítě a místními solárními pobídkami.

Samozřejmě existují určité scénáře, kdy se střešní solární panely nehodí, například pokud nemáte kam systém umístit, plánujete se brzy přestěhovat nebo jsou vaše náklady na energii již nízké.

Instalace solárních panelů vám nejen umožní ušetřit velké částky na účtech za elektřinu, ale také vám pomůže snížit uhlíkovou stopu a zároveň vám poskytne větší nezávislost, zejména pokud solární energii spojíte s bateriovým úložištěm.

Ačkoli bateriové úložiště zatím nedává finanční smysl všude, jakmile uvidíme, že stále více států odstraňuje net metering a výpadky elektřiny se stávají běžnějšími, více majitelů domů začne přijímat úložiště spolu se solárními panely.

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda je pro vás solární energie vhodná, je použít naši solární kalkulačku. Naše moderní kalkulačka poskytuje přesné odhady nákladů a úspor pro váš konkrétní dům, takže si můžete udělat lepší představu o tom, zda se vám solární energie vyplatí investovat.

TIP: Komplexní řešení za nejnižší cenu – ZDE

• Snížení nákladů na energii: Průvodce pomůže domácnostem snížit náklady na energii, protože budou moci využívat energii slunečního záření místo klasického dodavatele elektřiny.

• Zvýšení energetické efektivity: Průvodce pomůže domácnostem zvýšit energetickou efektivitu jejich domácnosti, protože budou moci využívat sluneční energii místo klasické elektřiny.

• Ochrana životního prostředí: Průvodce pomůže domácnostem chránit životní prostředí, protože budou moci využívat obnovitelnou energii slunečního záření místo klasické elektřiny.

• Zvýšení hodnoty domu: Průvodce pomůže domácnostem zvýšit hodnotu jejich domu, protože budou moci využívat sluneční energii místo klasické elektřiny.

FAQ Průvodce pro začátečníky solárními panely pro domácnosti (leden 2023)

Jak fungují solární panely?

Solární panely jsou články, které se používají k výrobě elektrické energie z přímého slunečního záření. Sluneční světlo dopadá na fotovoltaické články v solárních panelech, které poté přeměňují sluneční světlo na elektrickou energii, kterou lze použít k napájení domácích spotřebičů.

Kde mohu koupit solární panely?

Solární panely lze koupit od mnoha prodejců, včetně lokálních prodejců, internetových obchodů a velkých prodejců. Nejlepší je porovnat ceny a recenze produktů od různých prodejců, abyste získali nejlepší možnou cenu a kvalitu.

Jaké jsou náklady na instalaci solárních panelů?

Náklady na instalaci solárních panelů se liší v závislosti na velikosti, typu a místě instalace. Náklady se pohybují od několika tisíc do několika desítek tisíc dolarů. Nejlepší je porovnat ceny od různých instalatérů, abyste získali nejlepší možnou cenu.

Jaké jsou výhody instalace solárních panelů?

Instalace solárních panelů má mnoho výhod. Mezi nejdůležitější patří úspora energie, snížení emisí skleníkových plynů a úspora nákladů na energii. Instalace solárních panelů může také zvýšit hodnotu vaší nemovitosti a zvýšit její atraktivitu pro potenciální kupce.

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.