Jakékoli je rozdělení druhů whisky

Jakékoli je Rozdělení Druhů Whisky

Whisky, nebo také whiskey, je alkoholický nápoj, který se vyrábí z obilí. Je to populární nápoj po celém světě a najdete ho v mnoha různých druzích. V této článku si projdeme současné rozdělení druhů whisky.

1. Skotská whisky

Skotská whisky je nejznámější a nejpopulárnější z celého světa. Vyrábí se ze sladu a vody a musí dozrávat minimálně 3 roky. Skotská whisky se dělí do pěti hlavních kategorií podle regionu výroby:
– Highlands
– Lowlands
– Speyside
– Islay
– Campbeltown

2. Irská whisky

Irská whisky je také velmi populární a vyrábí se z ječmene, ovsa a vody. Irská whisky se dělí do čtyř druhů:
– Single Malt
– Single Pot Still
– Grain
– Blended whiskey

3. Americká whisky

Americká whisky je vyráběna z kukuřice, rye, ječmene a pšenice. Americká whisky se dělí na tři základní kategorie:
Bourbon
– Rye
– Tennessee whisky

4. Kanadská whisky

Kanadská whisky je mírně sladší než skotská whisky a obsahuje také vodku a sherry. Kanadská whisky se dělí do tří kategorií:
– Canadian rye whisky
– Canadian blended
– Canadian malt whisky

5. Japonská whisky

Japonská whisky má mnoho podobností s skotskou whisky a i používá podobné postupy výroby. Japonská whisky se dělí do tří kategorií:
– Single malt
– Grain
– Blended

A to jsou základní kategorie druhů whisky. Určitě však existují i další druhy a další regiony, ze kterých se whisky vyrábí. Pokud byste se chtěli dozvědět více informací o whisky nebo se podělit o své zkušenosti, navštivte náš blogový příspěvek na téma “Jednoduchý průvodce po druzích whisky” na webové stránce https://knightrider.cz.

References:
– https://www.thespruceeats.com/types-of-whiskey-760692
– https://www.whiskyadvocate.com/whisky-101/types-of-whiskey/specialchars

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

FAQs:

1. Co je to whisky?
Whisky je typ alkoholického nápoje vyráběné z obilí, které je fermentováno, destilováno a zrajeno v sudech.

2. Jakých druhů whisky existuje?
Whisky se dělí na několik druhů, základní rozdělení je podle země původu. Nejznámější jsou whisky z Irska, Skotska, USA a Kanady.

3. Jak se liší irská whisky od skotské whisky?
Irska whisky je vyráběna z ječmenného sladu, zatímco skotská whisky z ječmenného sladu s přídavkem ražného nebo pšeničného sladu. Irska whisky je také třikrát destilována, zatímco skotská jen dvakrát.

4. Jak se liší bourbon od rye whisky?
Bourbon je americká whisky vyrobená zejména z kukuřice, zatímco rye whisky je vyrobená z ražného sladu a má výraznější kořeněnou chuť.

5. Můžeme whisky ochutnat na degustaci?
Ano, mnoho lihovarů pořádá degustace a prohlídky svých zařízení, kde lze ochutnat různé druhy whisky a dozvědět se o nich více.

6. Jak se whisky pije?
Whisky se tradičně pije neochucená, jako lihová nápoj nebo s několika kapičkami vody. Některé druhy whisky se také používají jako základ pro koktejly.

7. Jak se ukládá whisky?
Whisky se ukládá v tmavých sudech a skladuje se na suchém a chladném místě. Skladování whisky ovlivňuje chuť a aroma nápoje.

8. Jaký je rozdíl mezi single malt a blended whisky?
Single malt whisky je vyrobena z jedné dávky ječmenného sladu z jedné distilerie, zatímco blended whisky je směsí několika druhů whisky z různých lihovarů.

9. Jaké jsou nejznámější značky whisky?
Mezi nejznámější značky whisky patří například Jameson, Johnnie Walker, Jack Daniel’s a Crown Royal.

10. Proč se whisky nazývá “whisky”?
Slovo “whisky” pochází ze staré irštiny “uisce beatha” a znamená “vodou života”.

Jak vybrat správnou irskou whisky pro každou příležitost

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Jakékoli je rozdělení druhů whisky

Whisky je druh alkoholického nápoje, který pochází z Irska a Skotska. Obsahuje alkohol, vodu a kořeněné aroma. Na trhu existuje mnoho různých druhů whisky, a tak bylo nutné je rozdělit do kategorií.

Prvním typem whisky je skotská whisky. Tato whisky se vyrábí pouze ze sladu ječmene, vody a kvasinek. Její výroba je velmi striktně regulována a musí být skladována alespoň 3 roky v dubových sudech. Skotská whisky se dále dělí na čtyři kategorie: single malt, blended malt, single grain a blended grain. Single malt whisky je vyrobena pouze z ječmene a vody a pochází pouze z jedné palírny. Blended malt whisky obsahuje směs různých single malt whiskys, zatímco single grain whisky zahrnuje pouze jeden druh sladu s přidáním dalších obilovin. Blended grain whisky obsahuje směs různých obilovin.

Dalším typem whisky je irská whisky. Podobně jako skotská whisky, irská whisky se vyrábí pouze ze sladu ječmene, vody a kvasinek. Irská whisky se vyrábí většinou ze sladů sušených ovocem a obsahuje menší množství ječmene.

Bourbon whisky pochází z USA a vyrábí se z obilí, vody a kvasinek. Bourbon whisky musí být skladována minimálně 2 roky v dubových sudech a obsah alkoholu se pohybuje kolem 40%.

Whisky je mnohostranný nápoj, který se vyrábí v mnoha zemích po celém světě. Výběr whisky závisí na osobních preferencech a chuťových preferencí. Proto má smysl porozumět různým druhům whisky, které jsou dostupné, a vybrat správnou whisky pro sebe.

Pro více informací o druzích whisky ve světě navštivte následující odkaz: https://www.whiskymag.com/types/.

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Kategorie – Whisky

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.