Rumový průvodce: Ty nejlepší rumy do 500 Kč

Rumový průvodce: Ty nejlepší rumy do 500 Kč

Pokud milujete rum a nechcete utratit příliš mnoho peněz za láhev, potom je tento rumový průvodce pro vás. V následujícím článku vám přinášíme recenze a tipy na ty nejlepší rumy do 500 Kč.

Začněme s populárním rumem Havana Club Anejo 3 Anos, který vás překvapí svou jemností a lehkostí. Dalším skvělým rumem je Plantation Barbados 5YO, který si získal mnoho ocenění díky svému bohatému a sladkému chuti.

Pokud hledáte něco trochu jiného, vyzkoušejte rum Diplomatico Reserva Exclusiva, který je vyroben z míchaných rumů a nabízí zemitou chuť se stopou vanilky a čokolády. Dalším vynikajícím výběrem je Flor de Cana 7YO, který je vyroben v Nikaragui a nabízí silnou chuť s tóny karamelu a vanilky.

Nakonec zmíníme rum McAnn’s Spiced, který je plný kořeněných tónů a doporučujeme ho podávat s ledem a limetkou.

Tak to je naše selekce nejlepších rumů do 500 Kč. Nechte si je vyzkoušet a užijte si jejich bohaté chutě.

Nejlepší rumy v AKCI

Rumový průvodce: Ty nejlepší rumy do 500 Kč

Úvod


Rum je oblíbený alkoholický nápoj, který se vyrábí z cukrové třtiny. Existuje mnoho druhů rumů, které se liší svým způsobem výroby, chutí a cenou. V tomto blogovém příspěvku se zaměříme na ty nejlepší rumy do 500 Kč.

Bacardi Carta Blanca


Bacardi je jednou z nejznámějších značek rumů na světě. Bacardi Carta Blanca je prémiový bílý rum, který je ideální na míchané nápoje. Jeho cena se pohybuje okolo 300 Kč a patří mezi klasické rumy.

Havana Club Añejo 3 años


Havana Club je kubánská značka rumů, která se vyrábí již více než 80 let. Havana Club Añejo 3 años je krásná zlatá barva a má dobré aroma a chuť. Cena tohoto rumu se pohybuje okolo 400 Kč.

Captain Morgan Spiced


Captain Morgan Spiced je rum s příjemným kořeněným aroma a chutí. Je vyráběn v Karibiku a jeho cena se pohybuje okolo 400 Kč.

Bacardi Oakheart


Bacardi Oakheart je balený v černé skleněné lahvici a má hladkou, vyváženou chuť. Je ideální na míchané nápoje a jeho cena se pohybuje okolo 450 Kč.

Plantation 3 Stars


Plantation 3 Stars je rum směs tří různých rumů z Trinidadu, Barbadosu a Jamajky. Má lehkou, světlou barvu a nasládlou chuť. Cena tohoto rumu se pohybuje okolo 500 Kč.

Závěr


Rum je skvělý alkoholický nápoj, který se může stát vaším oblíbeným. Výběr rumu závisí na vašich preferencích a chuti. V tomto příspěvku jsme vám představili několik typů rumů, které stojí do 500 Kč. Pokud se vám tento příspěvek líbil, navštivte naši webovou stránku a zjistěte více o rumu.

© 2021 Rumový průvodce. Všechna práva vyhrazena.

rum

Nejlepší rumy v AKCI

Rumový průvodce: Ty nejlepší rumy do 500 Kč

Co je to rum?

Rum je alkoholický nápoj vyráběný destilací melasy nebo cukrové třtiny. Je považován za tradiční nápoj Karibiku a dalších tropických oblastí.

Jak vybrat nejlepší rum?

Nejlepší rum se vybírá podle vašich osobních preferencí. Nicméně, pokud hledáte kvalitní rum do 500 Kč, vybírejte ze značek jako Havana Club, Bacardi nebo Captain Morgan. Většina těchto rumů se dá použít jako základ pro přípravu koktejlů nebo se pije čistý.

Jak skladovat rum?

Rum je nejlépe skladovat v suchu a tmavém prostředí, ideálně při teplotě okolo 20 °C. Po otevření lahve uchovávejte rum v uzavřené lahvi a spotřebujte co nejdříve, abyste si užili optimální chuť a vůni.

Jak pít rum?

Rum můžete pít čistý, nebo jako součást koktejlů. Nejčastější mixy jsou rum s kolou, rum s limetkou a sušenou mátou (mojito) nebo pina colada. Chutě a preference jsou samozřejmě individuální.

rumy

Nejlepší rumy do 500 Kč

Co je to rum?

Rum je destilovaný alkoholický nápoj vyrobený z melasy, šťávy z cukrové třtiny nebo cukrové třtiny samotné. Rum má různé stupně nečistot a chuťové tóny, v závislosti na způsobu jeho výroby a zeměpisné oblasti, kde je produkován. Nejčastějšími zeměmi produkujícími rum jsou Kuba, Jamajka, Trinidad a Tobago, Brazílie a Dominikánská republika.

Nejlepší rumy do 500 Kč

Pokud hledáte kvalitní rumy, které se vejde do vašeho rozpočtu, tady jsou některé naše doporučení:

 • Brugal Especial Extra Dry – tento rum pochází z Dominikánské republiky a má jemnou chuť s tóny citrusového ovoce. Perfektní na výrobu koktejlů nebo jako základ pro rumové nápoje.
 • Havana Club 3 Años – Kuba není jen známá díky svým doutníkům, ale také pro své lahodné rumy. Havana Club 3 Años je sladký rum, který je ideální pro nápoje jako Cuba Libre. Dokonce ho můžete ochutnat samotný.
 • St. James Rhum Agricole Blanc – tento rum je vyráběn na ostrově Martinik ve Francouzské Antile. Jeho chuť má nádech sladkých tónů třtiny a je dokonalý pro výrobu exotických koktejlů a rumových nápojů.

Tyto tři rumy jsou vynikající volbou pro ty, kteří hledají výborný rum, který se vejde do jejich rozpočtu.

rum

Rumový průvodce: Ty nejlepší rumy do 500 Kč

Základní informace o rumu

 • Rum pochází z cukrové třtiny
 • Existují světlé, tmavé a zlaté rumy
 • Kvalita rumu závisí na způsobu výroby a stáří

Nejlepší rumy do 500 Kč

 • Havana Club Añejo 3 Años
 • Flor de Caña 4 Años
 • Bacardi Carta Blanca
 • Mount Gay Eclipse
 • Brugal Añejo Superior

Nejlepší rumy v AKCI

Kategorie – Dřevěné udírny

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.