Neobvyklé způsoby podávání whisky

Neobvyklé způsoby podávání whisky

Whisky nejenže patří mezi nejoblíbenější tvrdé alkoholické nápoje, ale také nabízí pestrou škálu možností podávání. Pokud máte pocit, že již máte vyzkoušeno všechny klasické způsoby, zkuste se nechat inspirovat některým z následujících neobvyklých způsobů.

1. V rohlíku

Ano, správně jste četli. Někteří bartendeři tvrdí, že whisky v rohlíku vyniká zejména svou sladkostí a chuťovou rozmanitostí. Stačí vybrat vhodný druh rohlíku, například briošku, narezat kousek do tvaru půlměsíce a malým nožem vydloubnout střed. Poté stačí rohlík naplnit whisky a voilà, chuťový zážitek je na světě.

2. S čokoládou

Znáte whisky a čokoládové pralinky? Co takhle je spojit dohromady a podávat jako nápoj? K tomu vám stačí rozpustit kvalitní čokoládu v horké vodě, přidat whisky a na závěr to celé šlehat do pěny. Výsledkem bude nápoj s bohatou čokoládovou a whisky chuťí.

3. S dýmkou

Podávání whisky s dýmkou nejenže vypadá velmi elegantně, ale zároveň se jedná i o velmi příjemný zážitek. Stačí si vybrat kvalitní doutník, který dobře padne k vaší oblíbené whisky a užívat si chuťovou symfonii, kterou vám bude nápoj v kombinaci s dýmkou poskytovat.

Odkaz na relevantní blog post na téma whisky najdete zde: https://knightrider.cz/piti-whisky-jako-odbornik-zaklady/

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

FAQs o Neobvyklé způsoby podávání whisky

1. Co je neobvyklý způsob podávání whisky?

Neobvyklé způsoby podávání whisky zahrnují kombinace a techniky, které se liší od tradičního podávání whisky „on the rocks“ nebo s vodou. Tyto techniky mohou obsahovat přidání různých ingrediencí, změny teploty nebo použití netypických sklenic.

2. Jaký je nejlepší neobvyklý způsob podávání whisky?

Neexistuje jednoznačná odpověď na tuto otázku, neboť nejlepší neobvyklý způsob podávání whisky závisí na osobním vkusu a preferencích. Některé populární techniky zahrnují podávání whisky s ingrediencemi jako jsou čaj, čokoláda nebo med. Jiné techniky mohou zahrnovat použití neobvyklých sklenic nebo změny teploty.

3. Jaký druh whisky je nejlepší pro neobvyklé způsoby podávání?

Každá whisky se hodí pro jiný neobvyklý způsob podávání. Některé druhy jsou například ideální pro koktejly, zatímco jiné jsou navrženy pro pití bez přidaných ingrediencí. Je důležité vybrat whisky, která bude spolupracovat s ingrediencemi a technikou, kterou chcete použít.

4. Je neobvyklé způsoby podávání whisky vhodné pro začátečníky?

Neobvyklé způsoby podávání whisky mohou být pro začátečníky zajímavý způsob objevování nových příchutí a druhů whisky. Nicméně, je důležité mít na paměti, že některé techniky mohou vyžadovat určitou znalost whisky a jeho náročností.

5. Je nutné používat drahé whisky pro neobvyklé způsoby podávání?

I když existují značky whisky, které jsou vhodné pro neobvyklé způsoby podávání, je možné využít i levnější druhy whisky. Důležité je zvolit druh whisky, který bude odpovídat vašim preferencím a technikám, které chcete použít.

6. Jakou teplotu by měla mít whisky pro neobvyklé způsoby podávání?

Teplotu je důležité přizpůsobit konkrétní technice a preferencím. Některé techniky mohou vyžadovat teplou whisky, zatímco jiné zdůrazní chladnou kvapalinu. Je důležité experimentovat s různými teplotami při výběru neobvyklého způsobu podávání whisky.

Jak vybrat správnou irskou whisky pro každou příležitost

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Neobvyklé způsoby podávání whisky

Mnoho lidí již má představu o tom, jak se podává whisky. Běžně se pije v čisté formě, rozředěná s malým množstvím vody nebo s ledem jako přídavkem. Existuje však mnoho neobvyklých způsobů, jak podat tuto slavnou alkoholickou nápoj. Zde je několik způsobů, jak si svou whisky vychutnat jinak.

1. Whisky v kávovém stylu
Přidání whisky do kávy není nic nového, ale způsob podávání je inovativní. Whisky můžete podat ve stylu irské kávy, kdy se whisky smíchá se silnou kávou, cukrem a vrchol se zdobí šlehačkou.
Další způsob je whisky v podání šálek kávy. Whisky se přidá do kávy stejně jako mléko. Tento způsob podání whisky dodá kávě výraznou chuť a hloubku.

2. Whisky jako koktejl
Mnoho lidí si užívá klasické whisky sour nebo old fashioned, ale existuje víc způsobů, jak whisky změnit v koktejl. Whisky se může smíchat například s limetkou a zázvorem pro vytvoření pikantního whisky koktejlu. Další varianta je smíchání whisky se sladkým ovocným džusem, jako je jablko nebo broskev.

3. Whisky s ovocnými plátky
Tento způsob podání whisky vypadá i chutná jako luxusní koktejl. Do sklenice se dají malé množství whisky a kousky rajčete, okurky, hroznu nebo jahody. Doporučujeme použít ovocné plátky, stejně jako by byly v koktejlu, pro luxusní dojem.

4. Whisky s klíčky
Zkuste přidat whisky do sadby klíčků. Funguje to skvěle s arašídovými klíčky, ale můžete to vyzkoušet i s dalšími druhy. Whisky se pomalu vsakuje do klíčků a vytváří výraznou chuťovou zkušenost.

5. Whisky jako teplý nápoj
A konečně, pokud nevíte, co s teplým nápojem v dlouhé zimní noci, zkuste whisky s horkou vodou – známou také jako whisky tea. Přidávání zázvoru a mýdlových lišejníků pomáhá oživit chuť whisky.

Zdroje:

https://www.esquire.com/food-drink/drinks/g1392/whiskey-cocktails/

https://www.delish.com/recipes/g2971/unexpected-whiskey-recipes/

Relevantní odkaz: https://jadacharles.com/whisky-a-jak-si-ji-vychutnat-pod-palcem-mnoho-neobvyklych-zpusobu-podavani/

(otevře se v externím okně)

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Kategorie – Whisky

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.