Mezan Jamaica 2005 (Worthy Park) – Knightrider

Vítejte na Knightrider.cz! Dnes vám přinášíme recenzi rumu Mezan Jamaica 2005 z destilérie Worthy Park. Jedná se o limitovanou edici s výrobním číslem 360, která dozrávala 14 let v sudech po bourbonu. Zajímá vás, jak tento rum chutná? Přečtěte si naši recenzi a dozvíte se více!

Mezan je nezávislá stáčírna z Velké Británie, která se pyšní svými čistými rumy, bez jakýchkoli přísad / barviv a pouze lehce filtrovanými. Vezmou rum vybraný jejich sklepmistrem a nechají ho zrát v sudech po bourbonu (domnívám se, že jde o kontinentální zrání, i když to není specifikováno), dokud “nedosáhne vrcholu svého potenciálu” (převzato z jejich webu). webové stránky).

Mezan, který mám, pochází z Jamajky – Worthy Park, je vyroben z melasy, dvakrát destilován v měděném kotli Forsyth’s, zráním 12 let od 2005 do 2012 a lahvován na 46% ABV (všechny tyto informace jsou k dispozici na zadní straně lahve). Rok 2005 je také rokem, kdy Worthy Park poprvé od roku 1962 začal znovu vyrábět rum. Teď už mi jen dovolte, abych ho nalil do sklenice…

Na nose mě jako první udeřila vlhká půda. Ananas/banán, olivový nálev a kůže doplněné mokrým dubem. Také nějaké koření a travnaté tóny. Jo, tohle je Worthy Park (ne že bych měl v životě moc Worthy Park, ale minulý týden jsem ochutnal jiný a styl je snadno rozpoznatelný).

Na patře teď… šťavnatý, přesněji řečeno tropický džus. Teď to není monstrum se sudovou silou, ale chutě tam rozhodně jsou: je to jako jíst zelené olivy a banány ve stejnou dobu. V chuti se objevují květinové tóny s meruňkami, melounem a sladkostí připomínající agáve. V pozadí je přítomno trochu anýzu spolu s citrusy – citronem. Na patře se objevuje i zemitá chuť spolu s trochou vlašských ořechů. Lehce nakyslá chuť, taková, která by vynikla, kdyby se jednalo o sudovou sílu Worthy Park. V závěru trochu laku, dubu, kůže a trávy. Z nějakého důvodu nejsem příznivcem přetrvávající sladkosti, i když to může být jen věc nálady. Absence výrazných dřevitých tónů mě utvrzuje v přesvědčení, že tato whisky zrála (alespoň z větší části) kontinentálně, ale nestěžuji si. Hlavní hvězdou je šťáva!

Pokud se chcete jemně seznámit s jamajským ovocným funkem, pořiďte si to! Někteří pijáci jamajského rumu s vysokým ABV / esterem by to mohli nazvat rouháním, ale já bych si to také s radostí koupil znovu!

Mezan Jamaica 2005 (Worthy Park) skóre:
Vůně/chuť: 49/70
Poměr cena/výkon: 9/15
Transparentnost/čistota: 15/15
Celkově: 73/100

Na zdraví!

Nejlepší rumy v AKCI

O Mezan Jamaica 2005 (Worthy Park) – Knightrider.cz


Co je to Mezan Jamaica 2005 (Worthy Park)?


Mezan Jamaica 2005 (Worthy Park) je rum vyrobený na Jamajce v roce 2005 destilérem Worthy Park Estate. Rum zrajel 14 let ve vypálených sudech, které dříve obsahovaly bourbon.

Jaký je chuťový profil tohoto rumu?


Mezan Jamaica 2005 (Worthy Park) je sladší rum s tóny medu a karamelu. Má bohatou chuť s pikantními tóny koření a závěrem, který se skládá z jemných ovocných tónů a ořechů.

Kdo by měl zvážit vyzkoušení tohoto rumu?


Toto rum by mohl být atraktivní pro ty, kteří hledají speciální rum s bohatými a sladkými tóny. Určitě by byl vhodný pro ty, kteří oceňují kvalitně vyrobený rum s bohatými a zajímavými chutěmi.

Mohu tento rum použít do různých koktejlů?


Mezan Jamaica 2005 (Worthy Park) by mohl být zajímavou přísadou do různých rumových koktejlů a drinků. Pokud hledáte silnější kořeněné nápoje, tento rum by mohl být vhodnou volbou. Avšak, díky jeho specifickému chuťovému profilu, může být nutné s ním experimetovat, aby se podařilo najít správnou kombinaci přísad.

Kde bych si mohl koupit tento rum?


Mezan Jamaica 2005 (Worthy Park) lze zakoupit v specializovaných obchodech s alkoholem a online. Je však třeba mít na paměti, že se jedná o limitovanou edici a může být těžší najít.

Nejlepší rumy v AKCI

H2 heading: Mezan Jamaica 2005 (Worthy Park) – Knightrider.cz

H3 headings:
– Introduction
– Tasting Notes
– Production
– Conclusion

• Mezan Jamaica 2005 (Worthy Park) is a premium rum from Knightrider.cz
• The rum has a fruity and floral aroma with hints of caramel and spice
• On the palate, it is smooth and well-balanced with flavors of ripe banana, vanilla, and oak
• The rum is produced using traditional methods at the Worthy Park Estate in Jamaica
• The molasses is fermented for up to two weeks before being distilled in copper pot stills
• The rum is aged for over 10 years in oak barrels before being blended and bottled at cask strength
• Mezan Jamaica 2005 (Worthy Park) is a complex and flavorful rum that is perfect for sipping or mixing in cocktails
• Knightrider.cz recommends it as a must-try for rum enthusiasts
• Overall, Mezan Jamaica 2005 (Worthy Park) is a high-quality rum that showcases the best of Jamaican rum-making tradition.

Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.