Jak skladovat a podávat whisky

Jak skladovat a podávat whisky?

Skladování whisky je důležitou součástí procesu, který by měl být dodržován, aby se udržela kvalita a chuť této slavné lahve. V tomto článku se s vámi podělíme o několik zásad, jak skladovat a podávat whisky.

Skladování whisky

Whisky by měla být skladována v tmavém a chladném prostředí, přičemž teplota by neměla překročit 21°C. Pokud je teplota vyšší, může docházet ke ztrátě aromatických vlastností. Skladování whisky na slunci by se mělo rozhodně vyvarovat, protože UV záření může poškodit etiketu a přispět k ztrátě chuti.

Podávání whisky

Whisky by měla být podávána při pokojové teplotě, nikoli v ledničce nebo mrazáku. Na rozdíl od vína se whisky nemusí nechat deštníkem, nepotřebuje čas na “dýchání”. Kvalitní whisky má v sobě již předtím dostatek prostoru pro vzduch, aby se projevily všechny chuťové vlastnosti.

Při podávání whiskey se také doporučuje použít speciální sklenice. Tyto sklenice mají tulipánový tvar, díky čemuž je zajištěna optimální ochutnávka. Umožňují také koncentraci aroma a chuťových vlastností. Naše blogová sestava pro vás má dokonce vytipované ty nejlepší sklenice a doporučený nákup si můžete prohlédnout na našem webu na této stránce.

Neméně důležité je také to, jak whisky naléváte. Nalévejte ji do sklenice pomalu a s mírou. Poté nechte ocenit chuťové vlastnosti a aroma. Pokud má whisky čas na rozvoj aroma, poskytuje také více informací o jednotlivých ingrediencích.

Celkově platí, že skladování whisky je jedním z klíčů k maximálnímu užitku z této lahve a dodržování několika jednoduchých pravidel pomůže udržet chuť, aroma a kvalitu whisky. Jinými slovy, bez dodržování základních zásad můžete snadno ztratit surovinu v desetiletích skladování, po kterou se snažíte.

Máte ještě otázky týkající se skladování a podávání whisky? Mrkněte na naši stránku https://knightrider.cz/blog/jak-skladovat-a-podavat-whisky, kde naleznete další cenné tipy.

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

1. Jaké jsou optimální podmínky pro skladování whisky?

Optimální podmínky pro skladování whisky jsou:

– Temnota: Whisky by měla být skladována v temném prostoru, abychom minimalizovali vliv slunečního záření na kvalitu nápoje.

– Chlad: Ideální skladovací teplota whiskye je mezi 15 a 18 stupni Celsia.

– Vlhkost: Vyšší vlhkost může být škodlivá pro korkové zátky, proto je důležité, aby vlhkost byla stabilní a nepříliš vysoká.

– Klid: Whisky by měla být skladována v klidu, aby nedocházelo k jakémukoliv pohybu, který by mohl nápoj poškodit.

2. Jak dlouho můžeme skladovat whisky?

V zásadě lze whisky skladovat neomezeně dlouho, avšak s věkem dochází k postupné změně chuti a aroma. Když whisky stárne, má tendenci nabírat na kvalitě, ale pouze do určité míry. Pokud ji skladujete správně, můžete whisky uchovávat po mnoho let.

3. Jak podávat whisky?

Whisky se nejlépe podává v malých sklenicích, které nejlépe odpovídají množství whisky, které budete pít. Nezapomeňte, že whisky je nápoj na pomalé ochutnávání, takže se snažte nedat dohromady příliš mnoho sklenic.

4. Jak si lze užívat whisku?

Při ochutnávání whisky se nejprve podívejte na barvu, poté si zavonějte a nakonec ochutnejte. Zkuste si whisky nejdříve ochutnat “čistou”, abyste si všimli jedinečné chuti a aroma. Poté můžete přidat trochu vody, máte-li chuť whisky zjemnit. Pokud vaše whisky nechutná tak, jak by měla, snažte se změnit sklenici nebo použít k ochutnání vodu s menším množstvím minerálů.

Jak vybrat správnou irskou whisky pro každou příležitost

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Jak skladovat a podávat whisky

Whisky je jedním z nejoblíbenějších alkoholických nápojů na celém světě. Lidé si ji oblíbili kvůli její výrazné chuti a také kvůli tomu, že existuje mnoho různých typů, které se liší svým charakterem a výrazem. Pokud se také chystáte užít si tento lahodný nápoj, měli byste vědět, jak whisky skladovat a podávat, aby vám zachovala svoji kvalitu.

Správné skladování whisky

Whisky je nápoj, který by měl být správně skladován. Jeho kvalita se může zhoršovat, pokud ho nebudeme uchovávat vhodným způsobem. Whisky by měla být skladována v temném, suchém a chladném prostředí, jako je například sklep nebo šatna. Teplota skladování by neměla překročit 20°C, aby nedošlo k oxidaci alkoholu. Dále je důležité skladovat whisky v lahvi s uzávěrem, jako je korková zátka.

Podávání whisky

Kromě skladování whisky je i podávání důležité. Výběr sklenice, v níž bude whisky podána, ovlivňuje vůni a chuť nápoje. Nejvhodnější sklenice jsou sklenice typu Tumbler, které mají široký spodek a vypouklý vrch. Díky tomuto tvaru se aroma whisky mnohem lépe uvolní a chuť nápoje se stane intenzivnější.

Závěr

Whisky je nápoj, který si zaslouží být uchováván a podáván s péčí. Pokud budeme dbát na správné skladování a správný výběr sklenice, můžeme si být jisti, že nám whisky zachová svou výjimečnou kvalitu a chuť. Doufáme, že vám tento článek pomohl a že si budete moci vychutnat tento lahodný nápoj naplno.

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Kategorie – Whisky

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.