Jak si postavit domácí udírnu na dřevo a vyzkoušet nové recepty.

Jak si postavit domácí udírnu na dřevo a vyzkoušet nové recepty

Udírna na dřevo je skvělý způsob, jak si vychutnat své oblíbené druhy masa, ryb, sýrů a zeleniny s vlastním aromatem dřeva. Pokud se chcete naučit, jak si postavit vlastní udírnu na dřevo, neváhejte a vyzkoušejte to. Zde je několik klíčových kroků, které musíte udělat:

 • Zvolte si vhodné místo: Vaše domácí udírna by měla být umístěna mimo prostor zaměstnání, ale stále blízko kuchyně, aby bylo snadné dohlédnout na proces uzení.
 • Získat materiály: Budete potřebovat dřevo, nerezovou ocel a kvalitní termometr pro dosažení správné teploty.
 • Zapomeňte na elektrický sporák: Pravý nadšenec udí se nebude spoléhat na elektrický sporák, protože to nestačí. Nejlepší je použít kombinaci suchého a vlhkého dřeva, aby byl výsledný produkt co nejdokonalejší.
 • Vyzkoušejte nové recepty: Nyní, když máte svou udírnu hotovou, můžete začít experimentovat. Hledání nových receptů a zkoušení nových druhů masa, ryb nebo zeleniny, může být zábavná a odměňující.

Vyzkoušejte si postavit vlastní udírnu a objevte nový svět vynikajících chutí, které můžete naplnit svým oblíbeným dřevem.

Nejprodávanější udírny

Jak si postavit domácí udírnu na dřevo a vyzkoušet nové recepty

Postavení domácí udírny na dřevo je vynikající nápad pro ty, kteří se chtějí ponořit do světa BBQ a grilování. Vyzkoušení nových receptů pro vaše oblíbené maso, ryby, drůbež a zeleninu za pomocí domácí udírny se stává stále populárnější a důvody jsou zřejmé – výsledky jsou lahodné a není nic lepšího, než užívat si jídlo připravené s láskou a samostatně.

1. Jak postavit domácí udírnu na dřevo

Je to v podstatě jednoduché, ale budete potřebovat několik materiálů a nástrojů. Pokud jste zručný se dřevem, můžete si udírnu snadno postavit sami. Pokud ne, nemusíte se obávat, postavení domácí udírny může být zvládnutelné provozním technikem.

Začněte s výběrem vhodného místa, kde bude udírna postavena. Mělo by být na suchém místě a bylo by dobré se vyhnout stavbě pod krytou částí domu nebo přímo v něm. Potřebovat budete také dřevo, základní stavební materiály jako šrouby, hřebíky, kovovou desku (pro uhlíky) a udírnu. Důležité je si však uvědomit, že udírnu nelze používat uvnitř.

Jakmile máte všechny materiály, můžete začít s postavením. Postavte rámovou konstrukci, pak přidejte dvířka a nakonec vyrobte kouřový komín. Musíte mít na paměti, že kouř musí mít možnost uniknout a nemůže se držet uvnitř. Ujistěte se, že máte vhodný rošťový povrch pro umístění jídla a můžete začít s používáním.

2. Vyzkoušejte nové recepty

Jediným omezením je vaše fantazie, když jde o použití domácí udírny na dřevo. Nezáleží na tom, zda upřednostňujete maso, drůbež, ryby nebo zeleninu, můžete si být jisti, že s udírnou dosáhnete dokonalých výsledků. Níže jsou uvedeny některé z nejlepších receptů na použití domácí udírny na dřevo.

Brisket

Brisket je vysoce postavené řezání hovězího masa, kterého lze úžasně vařit v domácí udírně. Pro získání perfektního ve výsledku, nechte masa odležet ve slané a kořené marinádě po dobu jedné noci před vařením. Po marinování vložte maso na rošť a nechte ho vařit přes noc. Výsledek se bude lišit podle vašich preference, ale s tou správnou kreací a správným kořením by měl být nebeský.

Ryby

Udírna na ryby je velmi oblíbená, protože zprostředkovává specifickou chuť a aroma, kterou ryby jinak nedostaly. Zkuste problematiku výrazných ryb, jako je losos nebo pstruh. Nechte ryby vařit v udírně po dobu jedné hodiny, aby úžasně absorbovaly kouřovou chuť a parfém.

Slanina

Je zde snadný způsob, jak si doma vyrobit slaninu, kterou budete moci používat kdykoliv budete chtít. Vložte maso na rošt do udírny a nechte ho vařit přibližně tři hodiny. Po uplynutí této doby můžete odstranit slaninu a nechat ji odležet v chladničce. Vaše domácí udírna na dřevo vám umožní vytvořit slaninu s dokonalou chuťovou rovnováhou kouře a kořenů.

Když je slovo opět vaše, vyzkoušejte některé z těchto receptů nebo vytvořte vlastní. Naučte se používat vaši novou udírnu na dřevo a užívejte si skvělé jídlo, které si připravíte s láskou a samostatně, protože jídlo připravené sradostí má větší chuť a hnědost.

Použijte pole pro vyhledávání na zagrinačem.cz pro vaše oblíbené recepty na domácí udírnu na dřevo a podívejte se, co vás těší.

udirna

Dřevěné udírny v AKCI

Domácí udírna na dřevo – často kladené otázky

Jak začít s postavením domácí udírny na dřevo?

Pro postavení domácí udírny na dřevo je vhodné vybrat kvalitní dřevo, které bude odolné vůči teplotním výkyvům. Poté je nutné vyrobit kostru ze dřeva a osadit ji vhodným projem pro zavírání. Udírna musí být samozřejmě opatřena odpovídajícími průduchy, které zajistí dostatečný přívod vzduchu.

Které dřevo se hodí k výrobě kouře?

Pro výrobu kouře se nejčastěji používá ovocné dřevo, jako jsou třešeň, jablko či švestka. Nicméně kouř lze získat i z jiných druhů dřeva, jako je například buk, dub nebo jedle.

Jaké jsou nejlepší recepty pro domácí udírnu?

S domácí udírnou můžete vyzkoušet celou řadu receptů, jako jsou například uzené ryby, maso nebo zelenina. Záleží především na vaší fantazii a vkusu. Mezi oblíbené recepty patří například uzené kuře nebo losos, uzené žebírka nebo uzený sýr.

Pamatujte si však vždy na základní pravidlo – nezapomeňte na správné množství dýmu a pečlivé sledování teploty během celého procesu.

dřevěná udírna

Domácí udírna na dřevo: Skvělá volba pro fanoušky kouřeného masa

Kdo má rád kouřené maso, ví, že domácí udírna na dřevo je fantastická volba pro přípravu vlastního kvalitního masa. Nejenže umožňuje přizpůsobit koření a marinádě pro dokonalou chuť, ale také poskytuje spoustu prostoru pro kreativitu a experimentování s různými druhy dřeva.

Typy dřeva pro domácí udírnu na dřevo

Při výběru dřeva pro svou domácí udírnu je důležité vybrat kvalitní dřevo, které neobsahuje škodlivé látky, jako jsou třeba pesticidy nebo jiné chemikálie, které by mohly ovlivnit chuť masa. Nejoblíbenější druhy dřeva pro domácí udírnu na dřevo jsou:

 • Habrové dřevo
 • Jalovcové dřevo
 • Ořechové dřevo
 • Květinové dřevo
 • Ovocné dřevo, například jabloně nebo třešně

Každý druh dřeva má své vlastní vlastnosti a chuť, takže se můžete těšit na různé zážitky při použití různých druhů dřeva.

Uspokojte své chuťové buňky s kouřeným masem

Pokud se chystáte na dlouhou grilovačku s přáteli nebo chcete překvapit rodinu skvělým kouřeným masem, pak domácí udírna na dřevo je tou správnou volbou pro vás. Uspokojte své chuťové buňky s neuvěřitelnou chutí a kvalitou doma připraveného kouřeného masa.

Pro více informací o domácí udírně na dřevo a technikách kouření masa, navštivte prosím stránku Uzení na Wikipedii.

udírna

Jak si postavit domácí udírnu na dřevo a vyzkoušet nové recepty

Postavení udírny

 • Vyberte vhodné místo pro stavbu udírny na dřevo
 • Zapojte elektrickou nebo plynovou grilovací jednotku
 • Vyrobte základ z betonových bloků a položte na ně dřevěnou podlahu
 • Vyrobte sloup z ocelového trubkoví
 • Instalujte držáky na rybí filety a rošty na maso

Uzení ryb a masa

 • Připravte ryby a maso – usušte je a nasolte
 • Zapalte dřevo v udírně
 • Uložte ryby a maso na připravené držáky a rošty
 • Uzení může trvat 2 až 12 hodin, v závislosti na druhu maso a ryb

Recepty na uzené ryby a maso

 • Uzený losos s křenovou omáčkou
 • Uzené kuře s javorovým sirupem
 • Uzený sýr s bylinkami a olivovým olejem
 • Uzené krevety s citronovou majonézou

Nejprodávanější udírny

Kategorie – Dřevěné udírny

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.