Hodinky Fossil vs. Michael Kors – Srovnání oblíbených značek

Fossil a Michael Kors jsou módní značky hodinek, které kladou důraz na cenově dostupné quartzové hodinky určené k módnímu vyjádření nebo doplnění oblečení. Vzhledem k tomu, že obě tyto značky nabízejí podobný druh známosti, pokud jde o estetiku a cenové rozpětí, je srovnání mezi nimi nevyhnutelné. Pokud jste přistáli zde, předpokládáme, že s největší pravděpodobností znáte hodinky Fossil, a Michael Kors a hledáte podrobné srovnání obou – pokud ano, jste na správném místě.
Budeme se zabývat oběma těmito značkami a určíme, který z nich je lepší výrobce hodinek. Možná se budete chtít podívat také na naše recenzi hodinek Fossil, a podrobnější pohled na Hodinky značky Michael Kors pokud máte zájem o další informace o těchto dvou módních značkách.

Přehled značky Fossil


Fossil je americký výrobce hodinek založený v roce 1984, což z něj činí relativně novou značku hodinek ve srovnání s jinými dlouholetými jmény v oboru. Společnost Fossil, známá především díky svým cenově dostupným quartzovým šatovým hodinkám, které byly původně baleny v efektní plechové krabičce, je nyní jednou z nejprodávanějších značek módních hodinek. Společnost Fossil strategicky umístila svou značku do této mezery na trhu na počátku 80. let, kdy byly quartzové hodinky teprve na vzestupu.
Ačkoli je značka známá levnými hodinkami, neznamená to, že by její hodinky postrádaly časoměrný výkon. Zdaleka tomu tak není, společnost Fossil prokázala, že je docela schopná dodávat estetické a cenově dostupné hodinky, které také ukazují přesný čas a jsou poměrně dobře vyrobeny, zejména s ohledem na cenovou kategorii.
Mnoho jejich hodinek používá japonské quartzové strojky Miyota, které jsou známé svou spolehlivostí a přesností – jsou také cenově dostupné, což umožňuje značkám, jako je Fossil, uvádět na trh hodinky za velmi přijatelné ceny. . Pokud se divíte, jak může společnost Fossil každoročně udržovat čerstvou řadu poutavých hodinek, odpovědí je jejich otevřenost ke spolupráci s jinými designéry. Hodinky Fossil se staly základem módního průmyslu díky své odvážné a fantastické nabídce designů. Od společnosti Fossil můžete vždy očekávat širokou škálu hodinek navržených tak, aby vyhovovaly různým jedincům s odlišným módním vkusem.

Přehled značky Michael Kors

Hodinky Michael Kors jsou v módním průmyslu dobře známé díky svému jménu mezi módními návrháři. Michael Kors je především návrhářem dalších módních předmětů, jako jsou kabelky, boty a oblečení, takže tato značka se nezabývá výhradně výrobou hodinek. MK je jistě jednou ze značek, která je určena k tomu, aby dodala svému oblečení šmrnc svým luxusním stylem a estetikou poutající pozornost. Popularitu značky Michael Kors lze přičíst její marketingové strategii, která využila většího zaměření na sociální média. To vede k tomu, že někteří přemýšlejí o tom, jak by se MK dařilo před několika desetiletími bez přístupu k internetu, ale tato otázka není ani zde, ani tam, a značka hodinek MK se ukázala jako jedna z nejúspěšnějších designových hodinek současnosti.
Společnost byla sice založena v roce 1981, ale až v roce 2000 Michael Kors konečně vstoupil na trh s hodinkami. Díky tomu značka MK postrádá horologické dědictví srovnatelné s jinými dlouholetými výrobci hodinek. Tento nedostatek zaměření na hodinky je častou stížností hodinářských nadšenců na značku Michael Kors.
Pokud jde o výkonnost hodinek, je nezbytné zmínit, že v roce 2004 se značka Michael Kors spojila se skupinou Fossil a licencuje výrobu hodinek společnosti Fossil. Ať už si tedy koupíte hodinky Fossil nebo MK, získáte velmi podobnou kvalitu provedení – typicky japonské quartzové strojky Miyota. Hodinky MK se liší designem a – logem – protože mnoho zákazníků MK kupuje módní doplňky na základě známosti jména návrháře.

Srovnání hodinek Fossil a Michael Kors

Hodinky Fossil Neutra Chronograph (FS538)

Fossil Neutra
Hodinky Neutra Chrono jsou elegantní hodinky Chrono, které představují jedinečné americké vlastnosti značky Fossil. Nabízejí důmyslný design s robustním šarmem, který vystihuje onen odvážný americký způsob myšlení.
Oblíbili jsme si také hodinky ve stylu poloviny století ciferníku a korunky, protože jim dodává tradiční kouzlo, které jistě osloví určitou skupinu hodinářských nadšenců.
Jako společenské hodinky splňují hodinky Neutra Chrono všechny základní předpoklady, jako je vyvážená velikost pouzdra 44 mm, tenké pouzdro z nerezové oceli, které umožňuje nošení pod manžetami rukávů, a poměrně nízká tloušťka 11 mm a hmotnost necelé tři unce. Okénko ciferníku je vyrobeno z tvrzeného minerálního sklíčka, které mu dodává slušnou úroveň odolnosti. Hnědý kožený řemínek dotváří robustní estetiku hodinek Neutra Chrono.

Nejlepší pánské hodinky v AKCI

Pod elegantním designem pouzdra se skrývá quartzový strojek, který obsluhuje jeho analogové ciferníky a subciferníky. Hodinky Neutra Chrono poskytují poměrně ostrý a švihácký způsob, jak doplnit váš celkový formální oděv, a přinášejí robustní, ale zároveň rafinovaný šarm, který je u většiny hodinek Fossil zcela běžný. Také tyto společenské hodinky přicházejí za přijatelnou cenu.

Hodinky Michael Kors GAGE Chronograph (MK8362)


Hodinky GAGE Chrono mají stříbrné pouzdro s modrým slunečním ciferníkem, který je pěkně spojen hnědými koženými řemínky. Na ciferníku se nacházejí bíle zbarvené ručičky a také výrazné značky s arabskými číslicemi. Nechybí ani ukazatel data a tři dílčí ciferníky, které ještě vylepšují celkovou funkčnost těchto hodinek. Co se týče velikosti hodinek GAGE Chrono, mají pouzdro z nerezové oceli o rozměrech 44 mm x 12,5 mm – ideální pro formální pracovní oděv s dlouhými rukávy. K dispozici je také stacionární rámeček, který přispívá k celkovémuprofesionální‘ vzhled. Hodinky jsou také vybaveny vodotěsností 100 metrů, což z nich dělá životaschopné náramkové oblečení při procházce po pláži.
Jak vidíte, tyto dvoje hodinky mají podobnou kvalitu provedení, velikost pouzdra i rozměry. Nicméně, i když je MK známý jako módní návrhář, ve skutečnosti se nám estetika hodinek Fossil líbí mnohem více. Ciferník MK působí rušně a přeplněně s příliš mnoha detaily, které soutěží o pozornost. Model Fossil má naopak elegantnější a čistší uspořádání číselníku a líbí se nám minimalistické hodinové značky a indexy. Subciferníky jsou lépe čitelné a povrchová úprava korunky a tlačítek vypadá leštěněji a elegantněji než u modelu MK. U obou značek je ústředním bodem ciferníku jejich logo, ale u Fossilu je alespoň o něco diskrétnější.
Nakonec je to jen jedno srovnání, ale je to jasný příklad, kdy značka známá designem (MK) nemusí být nutně provedena tak dobře.

Nejlepší pánské hodinky v AKCI

 

Jsou hodinky Fossil a Michael Kors stejné?

Michael Kors začínal jako nezávislý výrobce hodinek, ale v roce 2004 se spojil se společností Fossil. Toto partnerství znamenalo, že všechny hodinky Michael Kors budou navrhovány, vyráběny a distribuovány společností Fossil Watch Group. Technicky vzato patří Michael Kors pod Fossil a vyrábí se ve stejné továrně. Existují však mezi nimi pozoruhodné rozdíly z hlediska estetiky, které dávají každému z nich jedinečnou odlišnost. Kromě toho společnost Michael Kors již v roce 2014 podepsala se společností Fossil další desetiletou smlouvu o spolupráci.

Závěr: Fossil vs Michael Kors – co je lepší?

Na základě celkové kvality jejich hodinek je to nerozhodně, protože společnost Fossil vyrábí obě. Pro celkový design přikývneme na stranu společnosti Fossil. Může se to zdát v rozporu s tím, že MK je designér, ale myslíme si, že hodinky vypadají rušně a přehnaně s příliš velkým důrazem na logo a značku MK. Také při porovnání podobných hodinek vedle sebe od obou značek jsou MK obvykle cenově o něco vyšší – zdá se, že si možná připlácíte za známost jména.
V tomto článku jsme se nezabývali chytrými hodinkami, ale to je jedna z oblastí, kde si obě značky konkurují, a Fossil je celkovým vítězem se svými hodinkami Gen 5 (a novějšími Gen 6). Obě značky mají řadu chytrých hodinek a jsou považovány za jedny z nejlepších. nejlepší hybridní chytré hodinky na trhu.

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.