Experti prozrazují, jaký rum zvolit pro dokonalou pina coladu.

Expertů prozrazují, jaký rum zvolit pro dokonalou pina coladu

Je známo, že pina colada patří k oblíbeným drinkům všech dob. Pokud chcete udělat perfektní pina coladu, je důležité vybrat správný druh rumu.

Existuje mnoho druhů rumů a každý z nich má svůj charakteristický chuťový profil. Profesionální mixologové a odborníci na rum doporučují použít tmavý rum s větším podílem alkoholu pro pina coladu.

Pro dokonalou pina coladu se doporučuje použít aged rum, který obsahuje bohaté a komplexní chutě s nádechem dřeva. Pokud chcete získat vynikající chuť, můžete zkusit i kombinaci různých druhů rumů, abyste dosáhli perfektní rovnováhy mezi sladkostí, ovocnými chutěmi a alkoholovou silou.

Pro dokonale vychlazenou pina coladu můžete použít led i v mixéru, abyste získali krémovou konzistenci a vynikající chuť. Pamatujte si, že správný výběr rumu může mít klíčový vliv na celkovou chuť a kvalitu vašeho oblíbeného koktejlu.

Nejlepší rumy v AKCI

Experti prozrazují, jaký rum zvolit pro dokonalou pina coladu

Pokud máte rádi exotické koktejly, určitě jste už slyšeli o pina coladě. Tento sladký a osvěžující koktejl je oblíbený na celém světě, a hlavně v tropických oblastech. Pokud si chcete doma připravit dokonalou pina coladu, nezapomeňte na správný rum! Poradíme vám, jaký rum zvolit, aby vaše pina colada byla opravdu dokonalá.

Jaký rum zvolit pro pina coladu?

Pro pina coladu se nejčastěji používá bílý rum. Ten má světlou barvu a jemnou chuť, která se perfektně snoubí s ovocnými šťávami a kokosovým mlékem. Pokud chcete koktejl trochu oživit, můžete použít i tmavý rum. Ten má výraznější chuť a vůni, která dodá pina coladě hloubku a komplexnost.

Hlavním kritériem pro výběr rumu je však jeho kvalita. Vyberte si rum, který má vysoký obsah alkoholu (nejméně 40 %), a který byl destilován z kvalitních cukrových třtin. Pokud si nejste jisti, jaký rum zvolit, zeptejte se svého obchodníka na radu.

Jak připravit dokonalou pina coladu

Kromě rumu potřebujete ještě několik ingrediencí, které dodají pina coladě její typickou chuť a vůni. Zde je recept pro jednu porci:

– 50 ml bílého nebo tmavého rumu
– 60 ml ananasové šťávy
– 60 ml kokosového mléka
– 1 lžička cukru (nebo podle chuti)
– led

Postup:

1. Vložte do mixeru kokosové mléko, ananasovou šťávu a cukr a mixujte, dokud není směs hladká.
2. Přidejte led a rum a znovu mixujte, dokud není koktejl krémový a nádherně voňavý.
3. Přelijte do sklenice, ozdobte plátkem ananasu a máte hotovo!

Další recepty na pina coladu

Pokud se vám líbí pina colada, určitě vás těší, že existují i varianty s jinými ovocemi a ingrediencemi. Na internetu najdete spoustu zajímavých receptů, jako například pina colada s jahodami, pina colada s mangem, pina colada s banánem atd. Zkuste si je všechny a najděte si svůj oblíbený koktejl!

Věříme, že vám naše tipy pomohou připravit si dokonalou pina coladu, která vám zpříjemní horké letní dny. A pokud máte nějaký zajímavý recept, určitě se s námi podělte v komentářích!

Zdroj: Difford’s Guide

rum

Nejlepší rumy v AKCI

FAQs – Odborníci prozrazují, jaký rum zvolit pro dokonalou pina coladu

1. Jaký druh rumu doporučují odborníci pro pina coladu?

Odborníci doporučují bílý rum pro pina coladu, protože má jemnou chuť a nezpochybňuje přirozenou sladkost kokosového mléka a ananasové šťávy.

2. Můžu použít tmavý rum namísto bílého rumu?

Ano, můžete použít tmavý rum namísto bílého rumu, ale chuť pina colady se může lišit. Tmavý rum je silnější a má zemitou, karamelovou chuť, což může přebít chuť kokosového mléka a ananasové šťávy. Doporučujeme se držet bílého rumu, pokud chcete dokonalou pina coladu.

3. Jaký rum doporučují odborníci pro kokosovou chuť?

Pokud se chcete soustředit na bohatou a sladkou chuť kokosového mléka, doporučujeme rum s kokosovou příchutí. Tyto rums jsou zvláště vyrobeny pro koktejly, jako je pina colada, a poskytují dokonale harmonizující chuť kokosového mléka a rumového nápoje.

4. Je důležité použít kvalitní rum pro pina coladu?

Ano, je důležité použít kvalitní rum pro pina coladu. Levný rum může způsobit hořkost a špatnou chuť v koktejlu. Doporučujeme použít kvalitní bílý rum pro dokonalou pina coladu.

rumy

Jaký rum do Pina Colady?

Je to otázka, která mnohé z nás napadne při přípravě tohoto oblíbeného koktejlu. Pina Colada je klasickým koktejlem karibského původu a nezbytnou složkou je samozřejmě rum.

Krátká historie Pina Colady

Pina Colada znamená v překladu “vymačkaný ananas” a pochází z Portorika. Koktejl se skládá z rumu, kokosového mléka a ananasové šťávy. Poprvé byla Pina Colada oficiálně představena na světové výstavě v San Franciscu v roce 1954 a stala se oblíbeným koktejlem na celém světě.

Jaký rum vybrat?

Pro přípravu Pina Colady se nejčastěji volí bílý rum, který má jemnou chuť a neovlivní příliš kokosové mléko a ananasovou šťávu. Můžete zvolit jakýkoliv bílý rum, ale mnozí doporučují specifický druh rumu z Portorika, který je tradiční složkou Pina Colady – Bacardi. Bacardi se vyrábí v Portoriku od roku 1862 a je známý svou kvalitou a chutí.

Pokud si nejste jisti, jaký rum zvolit, určitě neváhejte se poradit s barmanem nebo si najděte nějaké recenze na internetu.

Pro více informací o rumu a jeho historii navštivte Wikipedii.

rum

Expertní rady na dokonalou pina coladu s rumem

Jaký rum si vybrat

  • Vyberte si bílý rum s jemnou chutí a vůní
  • Použijte rum z Karibiku, například z Jamajky nebo Puerto Rica
  • Vyzkoušejte rum s nádechem kokosu, aby se lépe hodil k exotickému koktejlu

Jak na správnou přípravu

  • Použijte čerstvé ovoce, například ananas nebo kokos
  • Použijte kokosové mléko a ananasovou šťávu pro dokonalou chuť
  • Přidejte do mixéru led a míchejte, dokud nevznikne hladká směs

Konečný dotření

  • Přelijte do vysokých sklenic a ozdobte ovoce a deštníkem
  • Přidejte stévii nebo jiný zdravý sladidlo pro méně kalorií
  • Souvejte s kamarády a užívejte si dokonalý letní koktejl s rumem!

Nejlepší rumy v AKCI

Kategorie – Dřevěné udírny

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.