Absinth: historie, výroba a kontroverze okolo této lihoviny

Absinth: historie

Nejširší nabídka Absinthu v AKCI

Absinth je lihovina, která je sice známá již po staletí, ale v poslední době se stává stále oblíbenější. Jeho historie sahá až do starověkého Řecka a Říma, kdy se pro jeho vysokou účinnost používal jako lék. Díky svému mohutnému chuti a účinkům se stal oblíbenou součástí kultury 19. století, včetně umělců a básníků. I přes zákaz v některých zemích se však vyrábí po celém světě už téměř 200 let.

Výroba Absinthu je skutečný umělecký kousek. Základem je louhování bylin a koření ve vodce nebo destilované vodce a následné smíchání s cukrem. Nejčastěji se používá kopr, fenykl, anýz, máta a další byliny. Proces přípravy trvá zhruba týden, než je absinth hotový.

I přes svou dlouhou historii a popularitu se kontroverze okolo Absinthu stále drží. Mnoho zemí ho stále zakazuje, protože jsou v něm obsaženy látky, které mohou být škodlivé. Na druhou stranu, v poslední době se ukazuje, že Absinth může mít i některé zdravotně prospěšné účinky, například pomoc při léčbě nespavosti. Tato kontroverze stále přetrvává.

Absint: Historie, Výroba a Kontroverze

Absint, také známá jako „zelený démon“, je silná alkoholická lihovina, která je vyrobená z bylin a koření. Absint byl vyroben poprvé ve Švýcarsku v roce 1792 a později se rozšířil po Evropě. Byl oblíben mezi umělci a intelektuály, jako je například Ernest Hemingway, ale také způsobil některé kontroverze kvůli svému účinku na psychiku.

Výroba absintu se provádí macerací extraktu z bylin a koření, jako je anýz, fenykl a máta, ve vodním alkoholu. Tyto byliny jsou nejčastěji macerovány po dobu 1-2 týdnů. Následně se extrakt přefiltruje a přimíchá se cukr, aby se vytvořila finální směs. Ve výsledku je absint silný alkoholický nápoj s obsahem alkoholu mezi 45-75 %.

Kontroverze okolo absintu se začala objevovat v polovině 19. století, kdy byl považován za závadný pro zdraví. Někteří tvrdili, že jeho používání může vyvolat halucinace a psychické poruchy. Kvůli těmto obavám byl v některých zemích zakázán a jeho výroba a prodej byly zakázány. I přes tyto obavy se v posledních letech obnovením zájmu o absint stalo populární.

Absint je stále velmi kontroverzní lihovina, ale jeho výroba a prodej se postupně obnovují po celém světě. Pokud chcete dozvědět více o absintu, navštivte The Spruce Eats nebo The Spirits Business pro přehled o historii, výrobě a kontroverzích tohoto lihovinu.

Absinth: historie, výroba a kontroverze okolo této lihoviny

Co je absinth?

Absinth je alkoholický nápoj, který je obvykle vyráběn z bylin a líh. Nejčastěji se vyrábí z jemně mletých bylin jako je hřebíček, anýz, fenykl, anýz, kopr a žatec. Absinth má silnou, někdy pálivou chuť a je obvykle zelené barvy.

Odkud pochází absinth?

Absinth pochází z Francie, kde byl poprvé vyroben v 19. století. V té době se stal populární ve Francii a v Evropě, až do doby, kdy byl zakázán v roce 1915.

Jsou s absinthem spojené kontroverze?

Ano, absinth se v minulosti občas spojoval s kontroverzemi. Někteří lidé tvrdili, že absinth může způsobit halucinace a vyvolat divoké chování. To se ale nikdy neprokázalo a kontroverze kolem absinthe se postupem času stáhly.

Nejširší nabídka Absinthu v AKCI

Absinth: Závěr

Absinth je tradiční lihovina z Francie, která se v posledních letech stala populární po celém světě. Má dlouhou historii a bohatou kulturu, stejně jako kontroverzní příběh, který se točí kolem jeho údajně toxických účinků. Navzdory tomu je tento nápoj ve Francii, stejně jako v dalších zemích, stále oblíbený a jeho výroba je stále běžná.

I když je konzumace absintu kontroverzní, je obecně přijímáno, že je třeba jej pít s mírou. Výrobci absintu se snaží zlepšit jeho pověst a zdůraznit jeho kvalitu, a proto se snaží vyrábět lihovinu bez toxických látek a vysokých hladin alkoholu.

Díky vývoji moderních technologií a skutečnosti, že se absinth již více než 100 let vyrábí, je tento nápoj stále oblíbený a ceněný. Ve Francii je obecně považován za národní lihovinu a možná nikdy úplně nezmizí z kultury. Pro více informací o tomto tradičním lihovině se můžete podívat na tento článek o absinthu.

Tento článek je určen pro lidi, kteří se chtějí dozvědět více o absintu – historii, jeho výrobě a kontroverzím, které s ním souvisejí. (Hlavní myšlenky: historie, výroba, kontroverze)

 


Kategorie:Absinthy

 

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.