Závodní dron s brýlemi DJI FPV Combo + DJI Motion Controller – recenze

Závodní drony se stále více stávají oblíbenými předměty zájmu nejen profesionálů z oboru, ale také běžných lidí, kteří touží po adrenalinu a nových zážitcích. Jedním z nejnovějších a nejpopulárnějších modelů je DJI FPV Combo, který si díky svým vynikajícím technickým parametrům dokáže poradit s těmi nejnáročnějšími závodními tratěmi. Tento dron je vybaven speciálními brýlemi a ovladačem, díky kterým létání získává zcela nový rozměr. Pokud tedy máte zájem vyzkoušet si, jaké to je létat s jedním z nejlepších dronů na trhu, určitě byste měli DJI FPV Combo zvážit jako jeden z kandidátů na váš nový závodní stroj.

>> VÍCE INFORMACÍ <<

Popis
pro Závodní dron s brýlemi DJI FPV Combo + DJI Motion Controller

Na co jsou u svého prvního FPV dronu v DJI nejvíc pyšní?

 • 4K/60fps superširoké FOV
 • HD přenos s neznatelnou latencí
 • Zbrusu nový S Mód
 • Intuitivní Motion Controller (k dokoupení)
 • Nouzová brzda a vznášení
 • Sportovní přední LED světla a osvětlení ramen s nastavitelnou barvou
DJI FPV zrychlí z 0 na 100 kmh za 2 s
Dron DJI FPV zrychlí z 0 na 100 km/h za 2 sekundy. Proto jsme se ho rozhodli otestovat proti supersportu Nissan GT-R

Pohled jako z kokpitu stíhačky

Létání s DJI FPV vás díky brýlím DJI FPV Goggles V2 a superširokému 150° zornému poli vystřelí z fuseklí (150° FOV je použitelné pouze při snímání v 50, nebo 100 snímcích za sekundu.). Postará se o to HD přenos z přední kamery při až datovém toku 120 snímků za sekundu.

DJI FPV a DJI FPV Goggles V2
DJI FPV Goggles V2 nasazeny a jde se na věc

Díky intuitivním leteckým módům může vzlétnout každý

Ať už jste ostřílený pilot, nebo úplný nováček, DJI FPV nabízí 3 intuitivní letecké módy, díky kterým se každému bude létat příjemně již od prvního dne.

N Mód pro začátečníky

V N Módu můžete létat, jako jste zvyklí u ostatních dronů DJI, takže jde o tradiční ovládáním dronů společně s bezpečnostními prvky DJI, jako je třeba detekce překážek. Právě detekce překážek funguje u FPV dronu DJI jen v tomto režimu – letadlo automaticky zpomalí, když objeví překážku, ovšem nezastaví.

TIP

Pilotům, kteří dosud létali s normálními “ne-FPV” drony, doporučujeme natáčet pouze v letových režimech N a S. Tím se sníží pravděpodobnost nehod a havárií.

Nový S Mód pro pokročilé

S mód nabízí hybridní letový režim, který kombinuje svobodu manuálního létání se zjednodušeným ovládáním, které znáte z jiných DJI dronů. 

M Mód pro zkušené závoďáky

M Mód nabízí kompletní manuální kontrolu bez omezení s možností nastavení všech parametrů letu.  

TIP

Letový režim M je vhodný POUZE pro piloty s předchozími zkušenostmi s létáním dronů FPV nebo týdny tréninku na simulátoru. Pro garanci bezpečného letu v M Módu doporučuje mít při sobě další osobu, která bude sledovat letadlo a okolní prostor. Pro přesnější kontrolu nad letadlem v M Módu, seřiďte šroub F1 na zadní straně páčky pro ovládání tahu (pravá strana v Módu 1, leva strana v Módu 2) pro omezení recentrace. 

Dron DJI FPV si můžete přizpůsobit barvou obrysových světel
Svého “závoďáka” si můžete přizpůsobit barvou obrysových světel

Revoluční ovladač DJI Motion Controller 

Ovladač Motion Controller, který je součástí balení, vám umožní manévrovat letadlem snímáním přirozených pohybů vaší ruky. Přináší tím úplně nový princip létání s drony, protož se podobá joysticku nebo ovladači na herní konzole. Omrkněte ho a další příslušenství pro DJI FPV Combo.

Nouzová brzda a vznášení

Manuální FPV létání může být zastrašující i pro experty, a proto DJI FPV nabízí nouzovou brzdu a vznášení, kdy se dron přepne do GPS módu a bezpečně čeká na další instrukce. Jednoduše zmáčkněte speciální tlačítko na ovladači v jakémkoliv módu létání, v jakékoliv rychlosti a letadlo nejen zastaví, ale začne se samo vznášet.

Pokročilé bezpečnostní funkce

 • Pomocné spodní světlo
 • Chytrá funkce návratu Return To Home (RTH)
 • RTH při stavu nízké baterie
 • Detekce překážek směrem dopředu a dolů
 • ToF (Time-of-Flight) senzor, který měří vzdálenost mezi sebou a všemi předměty, které spadají do jeho úhlu záběru pomocí světelných paprsků.

Obrazová kvalita, na kterou jste u DJI zvyklí

Silný výkon spolu se 150° superširokým FOV, 4násobné zpomalení, RockSteady stabilizace a korekce zkreslení vám pomohou k ještě hladším a dramatičtějším výsledkům.

 • DJI FPV nahrává 4K video v 60 snímcích za sekundu v bitratu až 120 Mbps, díky čemuž zachytí krásné detaily. 
 • Nezáleží na tom, jak dynamické manévry provádíte – technologie RockSteady stabilizace se postará o to, aby vaše záběry nebyly roztřesené.
 • Podporovány jsou formáty H.264 a H.265 pro kódování videa, takže si můžete pořádně vyhrát i v postprodukci. 

TIP

Dron DJI FPV podporuje 2 video formáty, ale FPV Goggles V2 podporují pouze H.264.

DJI FPV vs. domácí FPV dron
Nový FPV dron od DJI nám pomohl otestovat

Michal Vigh – odborník na stavbu závodních dronů a na rozšířenou realitu. Porovnal polet s DJI FPV se svou vlastní FPV skládačkou


Nový OcuSync 3. generace

S DJI O3 (OcuSync 3.0) si můžete užívat křišťálově čistý přenos videa v reálném čase, a to až na vzdálenost 10 km.

  • Latence přenosu videa max. 28 ms
  • Přenos videa s bitratem až 50 Mbps
  • Dosah přenosu videa 10 km (6 km ve střední Evropě)
  • Automatické přepínání mezi frekvencemi 2,4 a 5,8 GHz
  • Výkonná anténa na letadle zahrnuje 3 vysílače a 4 přijímače pro vylepšení signálu a stabilní a spolehlivý přenos videa. 

TIP

Ve Smooth módu při 810p/120fps je zpoždění přenosu videa nižší než 28 ms; v HD módu při 810p/60fps je zpoždění přenosu videa max. 40 ms. V případě, že dojde ke ztrátě signálu, nebo bude přerušen, DJI FPV automaticky zapne funkci RTH.

Bezpečnost především

DJI FPV přináší pilotům další bezpečnostní pojistku navíc – zabudovaný systém pro přenos automatického dozoru (ADS-B) přijímá informace o pozici pilotovaných letadel v okolí a odesílá je do Goggles V2, abyste se jim případně stačili vyhnout. 

Jednoduchá oprava a záruka DJI Care v zádech

Kamera s gimbalem, přistávací podvozek a vrchní kryt letadla DJI FPV jsou modulární a snadno vyměnitelné, takže jsou opravy mnohem snazší. Když si navíc budete krýt záda záručním balíčkem DJI Care Refresh v 1ročním nebo 2letém plánu, který vám nabízí několik výměn poškozeného FPV dronu za nový, nebo ekvivalentní včetně krytí pro případ, že vám dron úplně uletí – můžete být při létání úplně v klidu.

Náhradní díly na dron DJI FPV
DJI FPV něco vydrží… a když něco rupne, tak se to holt vymění

Učte se na simulátoru aplikace DJI Virtual Flight

V aplikaci DJI Virtual Flight (ke stažení zde) si můžete vyzkoušet létání v simulovaných scénářích, než se vrhnete na létání v opravdovém světě. Jednoduše připojte DJI FPV Goggles V2 a dálkový ovladač a můžete se stát mistrovským pilotem v bezpečném virtuálním prostředí. Nejdřív je trénink a potom ženy a šou 🙂 To dá rozum. Smutnou zprávou pro Androidáře je ale fakt, že DJI Virtual Flight zatím funguje jen pro zařízení s iOS.

 • Piloti  si mohou vyzkoušet režim N, S a M. 
 • V režimu M budou muset nastavit páku ovladače podle pokynů ve stručném průvodci.

TIP

Piloti si mohou video ze simulátoru zobrazit i v živém zobrazení brýlí. Jak na to? Celá sada musí být spárována předem (brýle, letadlo, ovladač) a při použití se simulátorem už pak stačí jen zapnout brýle a ovladač. Piloti navíc musí připojit iPhone k brýlím pomocí kabelu Apple Lightning na USB-C.

Vezměte s sebou do vzduchu kámoše v Módu Audience

Jak rozchodit Mód Audience? Stačí připojit další pár DJI FPV Goggles 2 na kanál vašeho dronu a můžete sdílet úžasný výhled seshora s vaším best buddym. 

Aplikace DJI Fly

Jako jsme u nejnovějších modelů dronů DJI, jako byl Mini 2 nebo Mavic Air 2, zvyklí, našeho krasavce můžeme ovládat skrze aplikaci DJI Fly.

  • Živý přenos na smartphonu: Aplikace DJI Fly dokáže zobrazovat živý přenos obrazu z brýlí. Stačí je připojit kabelem. (Tato funkce bude dostupná v budoucí aktualizaci firmwaru. Přenášené obrázky z brýlí do aplikace mohou být přeneseny do smartphonu pomocí kabelu).
  • Upravit a sdílet: V aplikaci DJI Fly si můžete pouštět záznamy, upravovat je a sdílet na sociálních sítích – to vše jen na pár klepnutí. 
  • Fly Spots: Objevte zajímavá místa pro létání ve svém okolí. Zatím funguje jen pro Čínu.
DJI FPV běží na appce DJI Fly
Kalibrujeme a nastavujeme v appce DJI Fly

Seznam testovaných kompatibilních zařízení

iOS: iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6.

Android:

Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S9+, Samsung Galaxy S9 , Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S7 edge, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8, HUAWEI P30 Pro, HUAWEI P30, HUAWEI P20, HUAWEI P10, HUAWEI Mate 20 Pro, HUAWEI Mate 10, HUAWEI nova 5, HUAWEI nova 4, HUAWEI nova 3e, HUAWEI nova 2, Honor 8X, Honor V10, Honor 9, Honor 20 Pro, Honor Magic 2, Mi 8, Mi MIX 2S, Mi MIX 2, Redmi Note 5, OPPO Find X, OPPO R15, vivo NEX, vivo X27, vivo X21, vivo X20A, OnePlus 7, OnePlus 6T, OnePlus 5, Pixel 3 XL, Pixel 2 XL, Pixel 2, Pixel, LG V20, LG G6.

Pokud jste svůj telefon na seznamu nenašli, tak je vhodné zkontrolovat, aby měl telefon:

 • alespoň 2 GB operační pamět
 • minimálně 4jádrový procesor o taktu 1500 mHz

Nejistější je zkusit nainstalovat aplikaci “DJI Fly” – pokud váš telefon aplikaci nenajde, na 99 % nebude kompatibilní a naopak. Ani toto však nemusí být pravidlem, proto pokud si chcete být 100% jistí, kontaktujte nás a můžeme nechat kompatibilitu ověřít, případně vyzkoušet váš telefon na místě.

Zapomeňte na složité zapojování a sestavování. DJI FPV Combo nabízí vše, co potřebujete – sestavené a připravené k použití. Stačí zapnout a aktivovat letadlo, ovladač a brýle a frčíte.

Dron DJI FPV v noci
Tenhle krasavec vám nedá spát

TIP: Nejlevněji zakoupíte ZDE!

FAQ – nejčastější dotazy

FAQ – Závodní dron s brýlemi DJI FPV Combo + DJI Motion Controller

1. Co obsahuje balení DJI FPV Combo?
Balení obsahuje dron DJI FPV, brýle DJI FPV, ovladač DJI FPV, tři baterie pro dron, nabíječku na více portů a další příslušenství.

2. Jaký je rozsah vysílání signálu brýlí DJI FPV?
Rozsah signálu brýlí je přibližně 10 km při použití v ideálních podmínkách, jako je otevřené pole a bez překážek.

3. Jaké jsou rozměry DJI FPV dronu?
Rozměry jsou 255 x 312 x 127 mm se složenými páčkami a 255 x 312 x 127 mm s rozbalenými páčkami.

4. Jaké jsou snímací schopnosti kamery DJI FPV?
Kamera DJI FPV umožňuje nahrávání videa v rozlišení 4K při rychlosti 60 snímků za sekundu a 120 megapixelových fotografií.

5. Jak dlouho může DJI FPV dron létat na jedné baterii?
Jedna baterie umožňuje let od 20 do 30 minut, v závislosti na podmínkách letu a stylu použití.

6. Lze použít DJI FPV dron k jiným účelům než k závodění?
Ano, DJI FPV dron může být použit pro různé účely, od focení a natáčení videa po vizuální inspekce a průzkumy.

7. Jak velká rychlost může DJI FPV dosáhnout?
DJI FPV může dosáhnout rychlosti až 140 km / h.

8. Jak se ovládá DJI FPV Motion Controller?
DJI FPV Motion Controller se ovládá pohybem rukou a prstů, což umožňuje plně intuitivní ovládání dronu.

9. Jaké jsou požadavky na použití DJI FPV Combo?
K používání DJI FPV Combo potřebujete platné pilotní oprávnění a řidičský průkaz, pokud ji chcete používat k závodění.

10. Má DJI FPV dron propisovat nějaké ​​základní bezpečnostní pravidla?
Ano, DJI FPV dron by měl být používán v souladu s místními zákony a předpisy. Doporučujeme používat výměnné vrtule, letět pouze na volných prostranstvích a mimo lidem a zvířatům.

Výhody –
Závodní dron s brýlemi DJI FPV Combo + DJI Motion Controller

Doporučení:
– Doporučujeme DJI FPV Combo závodní dron s brýlemi a DJI Motion Controller všem nadšeným pilotům a hobby závodníkům, kteří hledají vynikající kvalitu obrazu a skvělou ovladatelnost.
– Ideální také pro profesionální závodníky, kteří potřebují spolehlivého a výkonného drona pro vlastní práci a soutěžní účely.
– Díky intuitivnímu ovládání a přehlednému rozhraní bude DJI FPV Combo a DJI Motion Controller vhodným nástrojem pro různé účely, jako například pro závody, zábavu i filmovou tvorbu.

Výhody:
– Vynikající kvalita obrazu s rozlišením 4K a 60 snímky za sekundu a možností natáčení v reálném čase.
– Přesné a snadné ovládání díky novému DJI Motion Controlleru, který umožňuje řídit dron pomocí pohybu rukou.
– Bezproblémová komunikace mezi brýlemi a dronem zajistí bezpečné a snadné létání.
– Technologické vychytávky jako například Forward Obstacle Sensing System nebo Return to Home, které zajišťují bezpečné lety a snadné ovládání.
– S kompatibilitou s DJI Fly aplikací a možností připojení k televizoru či monitoru je DJI FPV Combo velmi flexibilní nástroj.
– Kvalitní a odolná konstrukce s maximálním aerodynamickým výkonem.

TIP: Nejlevněji zakoupíte ZDE!

Kategorie – Drony

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.