Začínáme s RC vrtulníky

Začínáme s RC vrtulníkyZačínáme s RC vrtulníky

Začínáme s RC vrtulníky – Chtěli byste si pořídit nějakou věc, se kterou bude zábava, ale už nevíte coby? Máme pro vás skvělý tip! Kupte si RC vrtulník.

Jako první bod se musíte zeptat sami sebe, jestli si s vrtulníkem chcete jen hrát, nebo jestli se chcete stát profesionálními piloty? Pokud se rozhodnete pro první, méně náročnou variantu, měli byste zvolit typ vrtulníku, který nebude moc náročný na ovládání. Jestli se rozhodnete náruživější, budete moci trochu povolit uzdu své fantazii a vybrat si o něco náročnější model. Začátečníkům se doporučuje jeden z nejoblíbenějších modelů, Walkera. Pro vás náročnější můžeme také doporučit postupné vystřídání několika modelů, protože ne každý vám může na 100% vyhovovat.

 

 

RC vrtulníky pro začátečníky

 

Až si koupíte svůj první vrtulník, nezapomeňte na to, že je velmi obtížné naučit se „přepínat“, když RC model mění směr – letíte-li od sebe, páky pro pohyb vpřed/vzad a vlevo/vpravo jsou obráceně, než když letíte směrem k sobě. Pro začátek tedy doporučujeme nějaký 3 nebo 4-kanálový vrtulník, koaxiální uspořádání je dobré k lepší stabilitě, díky které se vrtulník ve vzduchu drží skoro sám. Lepší je také pro začátek vybírat vrtulník, který má nízkou hmotnost. Protože veškerá negativa, která bude mít, budou proti vám-nezkušenému pilotovi. Není tedy tolik potřeba dorovnávat. Jsou vynikající pro učení létání, zvykání si na změny směru apod. Abyste ale nepřišli vniveč, zaměřte se též na nižší cenovou kategorii. Ono totiž-rozbít vrtulník za 10.000Kč nebo za 2.000Kč, je rozdíl. Určitě to nezamrzí tolik, jako když vám později bude plakat nejen oko, ale i kasička.

Teprve až budete obratnější a znalejší, zkuste se vydat zakoupit lepší a silnější vrtulník. Toto však radíme až poté, co už skutečně budete schopni pilotovat. Je výhodnější předcházet smutným haváriím tím, že se naučíte skvěle létat s obyčejnějším vrtulníkem. Pak bude lehčí vybrat to, po čem vaše srdce touží. Takže se nesmíte nechat svést naleštěnými vrtulníky za X tisíc korun, ale vyberte raději nějaký obyčejný, po jakém se vám nebude moc stýskat, až s ním například vrazíte omylem do skály. 

Klidně sdílej!

Zdeněk

36 let, aktivní lyžař, milovník adrenalinových sportů. Baví mě nové věci, hlavně ty adrenalinové. Nemohl bych psát články o něčem, co jsem nezkusil. Proto vše nejdříve otestuji, až potom o tom napíšu. Ať už se jedná se jedná o adrenalinové zážitky nebo cokoliv jiného..