Velier Antigua 2012 – Recenze rumu

Vítáme vás na našem blogu The Rum Barrel! Dnes bychom vám chtěli představit velice zajímavý rum z roku 2012 – Velier Antigua. Tento rum se stal velmi oblíbeným mezi rumovými sběrateli a nadšenci díky svému nevšednímu chuti a zrajícímu procesu. Přinášíme vám tedy podrobný popis a hodnocení tohoto rumu, který je pro mnohé jedním z nejobdivovanějších produktů v historii destilace rumu.

Společnost Velier, která je pravděpodobně jednou z nejvýznamnějších destilérů rumu v současnosti, byla založena italskou rodinou Chaixů v roce 1947. Původně se věnovala dovozu a distribuci vína, šampaňského a lihovin až do roku 1983. V osmdesátých letech Luco Gargano odkoupil akcie společnosti a stal se klíčovou osobností spojenou s Velierem. Společnost Velier přinesla světu mnoho inovací v oblasti rumu, jako například klasifikaci rumů ve spolupráci s Master Distillerem Richardem Sealem z Foursquare.

Antigua Distillery Limited je lihovar založený v roce 1932 na ostrově Rat Island. Důležitými prvky této značky jsou použití třísloupcového destilačního přístroje vyrobeného z mědi, přidání dubových štěpek do sudu během zrání pro lepší interakci s dřevem a ta nejnovější řada rumů, English Harbour 5 Year Old.

Velier Antigua 2012, který je součástí řady k 70. výročí, byl vybrán Loucą Garganem, speciálním výběrem 27 sudů s vysokým obsahem kongenerů. Tento rum je destilovaný z melasy na měděném sloupcovém destilačním přístroji ADL, zrál 6 let v sudech po bourbonu a stáčí se s obsahem alkoholu 66%. Na nose je to zcela unikátní směs kůry z citrusových plodů, marmelády, sušeného ovoce, muškátového oříšku, skořice, vlhkého dubu a zlatého sirupu. Chuťový profil evokuje ořechy v čokoládě, karamel, tóny kukuřice, vanilky a dubového koření.

Velier Antigua 2012 stojí zhruba mezi £50-60, což je naprosto skvělá cena s ohledem na jeho vysoký obsah alkoholu a skvělou chutí. Jeho chuťový profil se blíží americké whiskey a je vhodný pro všechny milovníky rumu.

Nejlepší rumy v AKCI

Časté dotazy o Velier Antigua 2012 – Recenze rumu

1. Co je to Velier Antigua 2012 – Recenze rumu?

Velier Antigua 2012 – Recenze rumu je webová stránka založená společností Velier, která se zaměřuje na prezentaci a propagaci kvalitních rumů.

2. Jaké informace mohu na stránce najít?

Na stránce najdete recenze a hodnocení různých typů rumů a také informace o jejich historii, výrobě a chuti.

3. Co je to Velier Antigua 2012?

Velier Antigua 2012 je jedním z nabízených rumů na webové stránce Recenze rumu. Jedná se o vynikající rum s plnou chutí a výraznými tóny ovoce a koření.

4. Kde lze rum Velier Antigua 2012 zakoupit?

Rum Velier Antigua 2012 lze zakoupit na webové stránce společnosti Velier nebo u různých distributorů kvalitních alkoholických nápojů po celém světě.

5. Jak se nejlépe podává rum Velier Antigua 2012?

Rum Velier Antigua 2012 se nejlépe podává v čisté formě nebo s ledem. Může se také použít do míchaných nápojů a koktejlů.

Nejlepší rumy v AKCI

Velier Antigua 2012 – Recenze rumu

  • Rum from the Antigua Distillery that was distilled in 2012
  • Aged for 7 years in bourbon barrels before being finished in cognac casks
  • Only 2,070 bottles produced
  • Notes of honey, vanilla, and apricot on the nose
  • Flavors of oak, tobacco, and dark chocolate on the palate
  • 56.5% ABV
  • Won a gold medal at the International Rum Conference in Madrid

Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.