V čem je lepší Škoda Kodiaq než K.I.T.T.?

Kdyby si dnes mohl Michael Knight vybrat, neměl by to snadné. Upravený Pontiac Firebird Trans Am řečený K.I.T.T. toho sice uměl hodně, ale moderní automobily jsou v mnoha směrech lepší. Představte si Davida Hasselhoffa v SUV Škoda Kodiaq… Máte snad pocit, že nemůže K.I.T.T.ovi konkurovat? Porovnali jsme neporovnatelné a zjišťovali, v čem je český medvěd o poznání lepší než americký fénix.

Design s rukopisem mistra

Nová Škoda Kodiaq budila rozruch již v době, kdy byly detaily o jejím příchodu nejasné. Vše začalo studií Vision S a euforie pokračovala s prvními uvolněnými snímky. O design se postaral tým zkušeným odborníků pod vedením Josefa Kabaně (měl na starosti také vozy Škoda Fabia, Octavia a Superb III. generace). Impozantní tvary jsou na silnici nepřehlédnutelné. Pontiac Firebird je bezesporu stylovka, ale na Kodiaq prostě nemá. Milovníci 80. let budou samozřejmě jiného názoru, nechme je při tom.

knightrider.cz_auto-poly_cz_01

Svezení pro celou rodinu

Kolik lidí uveze Pontiac Trans Am? Řidič a jeho spolujezdec si na nedostatek místa nestěžují, ale na zadních sedadlech ho není nazbyt. Škoda Kodiaq má prostoru na rozdávání a bez problémů se do ní naskládá až sedmičlenná posádka. Zadní sedačky nabízí pohodlí i pro dospělé osoby s výškou kolem 180 cm. A když je vyndáte, získáte ohromný zavazadelník s objemem přes 2000 litrů. S K.I.T.T.em byste toho moc nepřevezli…

Kultivované, úsporné a silné motory

Filmový K.I.T.T. měl proudový motor s takřka neomezeným výkonem a vozidlo díky němu dokázalo vystřelit rychlostí přes 300 mil za hodinu. Škoda Kodiaq takovým výkonem neoplývá, protože ho nepotřebuje. Přesto se může spolehnout na dostatek koňských sil, a navíc na úsporný a spolehlivý chod.knightrider.cz_auto-poly_cz_02

Nevěříte? Svezte se a udělejte si vlastní názor!

Chcete-li se o výjimečnosti nového SUV přesvědčit na vlastní kůži, rezervujte si zkušební jízdu u některého z autorizovaných prodejců. Na kolik vás pořízení největší škodovky vyjde, vám prozradí tento Škody Kodiaq ceník.

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.