Uvízli jste v karanténě a začínáte se nudit? Nechte si poradit, jak se zabavit

Jaro je konečně tady, ale jak si ho máme užívat plnými doušky, když se stále potácíme v tvrdém lockdownu? Někteří z nás pak musí trávit dlouhých čtrnáct dní v nařízené karanténě – a ruku na srdce – vydržet něco takového v době, kdy se počasí konečně usmálo, je téměř nemožné. Jenomže když stát zavelí, nezbývá nic jiného, než povinnost splnit. Pokud je to i váš případ, pokuste se na své dočasné uvěznění pohlížet i z lepší stránky. Třeba stihnete věci, které jste dlouho odkládali. A navíc si vyzkoušíte něco zbrusu nového!

Udělejte si pořádek doma i v hlavě

Jasně, že se vám do velkého jarního úklidu nechce, to si raději pustíte další seriál na Netflixu nebo jiné službě. Ale pokud se do toho přeci jen pustíte, nebudete litovat. Uklizená domácnost, ze které vyřadíte veškeré haraburdí, které již nepotřebujete, vás nabije neskutečnou energií, z níž budete čerpat po celý rok. V dokonale uspořádaném prostředí se vaše mysl zklidní a obnoví se ztracená harmonie.

Vyzkoušejte si bastlení

Válí se vám doma Arduino nebo Raspberry Pi? Pak máte jedinečnou příležitost k tomu, abyste zahájili nový projekt – třeba se konečně dostanete k tomu, abyste zprovoznili chytrou domácnost. V opačném případě, tedy pakliže o mikropočítači Raspberry nebo mikrokontroleru Arduino slyšíte poprvé, objednejte základní elektronické součástky a pusťte se do bastlení. Stavění elektronických zařízení vás možná pohltí natolik, že si budete přát, aby karanténa hned tak neskončila.

Přečtěte si dobrou knížku

Kdy jste naposledy sáhli po kvalitním čtivu, které vám přineslo spoustu hodin napětí, zábavy či poznání? Nyní se nemusíte vymlouvat, že na literaturu nemáte čas. Prostě se uvelebte v křesle, vezměte do ruky dlouho odkládaný titul a ponořte se do něj. No, a pokud v knihovničce opravdu nenajdete nic kloudného, objednejte si nějaký ten bestseller. Na seznamu nejlepších knih poslední doby najdete například Prokletý rok od Kim Liggett, Tatér z Ovětimi od Heather Morrisové či Příběh služebnice od Margaret Atwoodové.

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.