The Duchess 20 Year Old Armagnac Finish – Enmore – Recenze rumu

The Duchess 20 letý Armagnac Finish – Enmore je další úžasnou lahůdkou od holandského nezávislého producenta rumu The Duchess. Tento rum zraje 20 let v sudech z amerického bílého dubu a poté je finišován v sudech z Armagnacu, což mu dává jemné aroma ovoce a koření. V tomto článku z Recenze rumu se podíváme na tento rum podrobněji a prozkoumáme jeho chuťové vlastnosti a historii.

Dnes se podíváme na druhou recenzi z řady rumů Tropical Flowers od společnosti The Duchess. Předchozí recenze se týkala 28letého rumu z Guyany z palírny Enmore, kterou můžete najít spolu s úvodem k Vévodkyni zde.

Tentokrát se budeme věnovat 20letému rumu z Guyany, který byl destilován v dřevěném sloupcovém destilačním zařízení Enmore v Diamond Distillery v roce 1998. Rum se vyrábí z melasy a zraje 20 let, přičemž posledních 8 let zrají v sudech po Armagnacu, převážně kontinentálním, i když se to nepodařilo potvrdit. Tento rum má 50,8 % ABV, není obohacený o aditiva ani barviva a stáčí se pouze do 243 lahví, což z něj dělá limitovanou edici.

Na nosu je cítit krémová a ovocná chuť, konkrétně broskvový jogurt, bílé hrozny, zelená a červená jablka a pudink. V pozadí lze najít zatuchlý dub s nádechem koření a ořechů. Celkově je to lehčí, než byste očekávali od guayanského destilátu.

Na patře je chuť plnější díky spoustě dřeva, které vynikne hned na začátku, následuje sušší vermutová chuť. Opět se objevují hrozny a sladkokyselá jablka, doplněné vanilkou, vlašskými ořechy a citronovou kůrou. Uprostřed chuti můžete najít náznaky karamelu a tmavé čokolády, které však rychle odezní. V závěru lze najít lehký nádech Demerary ve spojení s grapefruitovou kůrou, dřevěným kořením a mangovým aroma.

Je zajímavé, že tento rum je lehčí, než byste očekávali od guayanského destilátu, avšak na druhou stranu to může být přesně to, co milovníky rumu osloví. Tento rum je zajímavým příkladem toho, jak rozmanitý může být rum, aniž by byl falšovaný nebo používal pochybné postupy při výrobě.

Celkově hodnotím The Duchess 20 Year Old Armagnac Finish – Enmore na 82 z 100 možných bodů. Jeho vůně a chuť jsou velmi dobré, poměr cena-výkon je také na dobré úrovni a samotný rum není obohacen o aditiva ani barviva, což oceňuji. Pokud si tento rum pořídíte, budete mít k dispozici limitovanou edici, kterou nejednou už asi neuvidíte.

Na zdraví!

Nejlepší rumy v AKCI

Často kladené otázky ohledně The Duchess 20 Year Old Armagnac finish – Enmore

Co je The Duchess 20 Year Old Armagnac finish – Enmore?


The Duchess 20 Year Old Armagnac finish – Enmore je rum, který prošel speciálním procesem zrání v sudech po staré francouzské brandy Armagnac. Jedná se o limitovanou edici s věkem minimálně 20 let.

Co znamená Enmore?


Enmore je název destilerie na ostrově Guyana. Tento rum pochází právě z této destilerie a byl zrající v sudech po dobu minimálně 20 let.

Jak bych měl rum skladovat?


Rum by měl být skladován na suchém a chladném místě, v temné místnosti. Spící duchové preferují stabilitu teploty a vlhkosti, která zabrání rozkladu rumu.

Jaký je rozdíl mezi tento rum a ostatními rums?


The Duchess 20 Year Old Armagnac finish – Enmore je rum s věkovým omezením minimálně 20 let, který prošel speciálním procesem zrání v sudech po Armagnacu. Tento proces dodává rumu jemnost, vůni a chuť, které jsou velmi odlišné od běžných rumů.

Jak bych měl tento rum podávat?


Tento rum lze podávat samotný, nebo přidat trochu vody/coke, aby se snížila síla alkoholu. Doporučujeme podávat v menších sklenkách, aby se vychutnalo aroma a chuť tohoto unikátního rumu.

Nejlepší rumy v AKCI

The Duchess 20 Year Old Armagnac Finish – Enmore – Recenze rumu

– The Duchess 20 Year Old Armagnac Finish – Enmore is a limited edition rum.
– It’s finished in Armagnac casks for a unique taste profile.
– The Enmore distillery, one of the oldest in Guyana, produces this rum.
– The Duchess is a renowned Dutch independent bottler of rum.
– The rum has a rich and complex aroma with notes of dried fruits and spices.
– On the palate, it’s smooth with flavors of caramel, vanilla, and oak.
– The finish is long and satisfying with a subtle hint of Armagnac.
– Bottled at cask strength, this rum is perfect for sipping.
– The Duchess 20 Year Old Armagnac Finish – Enmore is a must-try for any rum enthusiast.

Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.