The Duchess – 18letý Foursquare – Recenze rumu

Vítejte u dalšího příspěvku na našem blogu Foursquare – The Rum Barrel. Tentokrát se zaměříme na rum The Duchess, který pochází z karibského ostrova Barbados a je vyráběn destilerií Foursquare. Tento rum zraje více než osm let v dubových sudech a vyznačuje se silnými ovocnými tóny a kořeněným závěrem. Pokud máte chuť na něco skvělého, co vás rozproudí, rozhodně neváhejte a zkusit The Duchess!

Toto je pravděpodobně nejstarší Foursquare (z hlediska zrání v dubovém sudu), který jsem kdy ochutnal. Pochází od nezávislé nizozemské stáčírny The Duchess, kterou jsem již dříve recenzoval na svých webových stránkách, a patří do řady Hummingbirds.

Je vyroben z melasy, která je směsí kotlíkového a kolonového destilátu z roku 2001, a zrají 8 let v tropech a 10 let v Evropě. Je lahvován bez přídavků při 56,9 % ABV. Jedná se o jediný sud, takže bylo vyrobeno pouze omezené množství 205 lahví.

Na nosu má kořeněnou a sametovou vůni. Lze z něj cítit med, červené chilli, jablečný koláč, javorový sirup, třešně maraschino a zralé hrušky. V pozadí jsou cítit zemitý nádech a vlhká lepenka. Broskev, amaretto, růžový pepř, bílé hrozny, klementinky a šafrán jsou také patrné. Nepůsobí tak dřevitým dojmem, jak by se dalo očekávat.

Na patře se chuť trochu změní. Začíná sladká a ovocná s červenými jablky, mandlemi, zralými hruškami, sladkými třešněmi a tabákem a rychle přechází k dřevitější a suché chuti s intenzivní kouřovostí. Kromě toho jsou patrné rozinky, růžový grapefruit, skořice, vanilka, černý pepř, náznak fernetu a spousta spáleného dřeva. Závěr je dlouhý s větší tříslovinou a hořkostí.

Mám rád dřevitá Foursquares, Doorly’s 14 Year Old je jedna z mých nejoblíbenějších, a tato je docela intenzivní a suchá a líbí se mi. Možná není pro každého, ale mně to vyhovuje. A cena 92 liber za láhev není špatná. Bohužel je momentálně vyprodáno.

Thefatrumpirate a Rumová odhalení napsali podrobnější recenze, pokud se chcete podívat.

Na zdraví!

Nejlepší rumy v AKCI

The Duchess – 18letý Foursquare – Recenze rumu

Co je The Duchess 18letý Foursquare?

The Duchess 18letý Foursquare je prémiový rum z Barbadosu, který zraje celých 18 let v sudech z bílého dubu. Je to limitovaná edice a jedná se o rum, který je k dispozici pouze omezený čas.

Proč je The Duchess 18letý Foursquare populární?

The Duchess 18letý Foursquare je velmi populární díky svému vynikajícímu chuti a vůni. Je to velmi hladký rum s tóny vanilky, koření a sušeného ovoce. Jeho výjimečná kvalita a omezená edice také přitahují sběratele a nadšence alkoholu.

Jaké jsou tipy pro konzumaci The Duchess 18letý Foursquare?

The Duchess 18letý Foursquare je ideální k pití samotnému v doprovodu kvalitního doutníku. Může však být také použit jako základ pro koktejly. Doporučené je servírovat rum pokojové teploty.

Kde mohu zakoupit The Duchess 18letý Foursquare?

The Duchess 18letý Foursquare je k dispozici v některých vybraných obchodech se speciálními alkoholy. Je také možné ho zakoupit online prostřednictvím různých webových stránek specializujících se na alkoholické nápoje.

Nejlepší rumy v AKCI

The Duchess – 18letý Foursquare – Recenze rumu

  • 18letý rum z Foursquare Distillery na Barbadosu
  • Vyjímečný zážitek pro nadšence rumu
  • Vůně vanilky, karamelu a citrusů
  • Chuť s kakaem, hořkou čokoládou a ořechy
  • Doporučený k pití čistý nebo s ledem

Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.