Tandemový seskok padákem

Tandemový seskok padákemTandemový seskok padákem

Tandemový seskok padákem – Někdy je zvláštní, jak moc nás láká nebezpečí, když víme, že všechno nakonec dobře dopadne. Příslib adrenalinu, dobrodružství a pořádného zážitku je zkrátka nesmírně atraktivní. Ideálním příkladem takové situace jsou seskoky padákem. Zatímco ještě na konci minulého století se jednalo o poměrně ojedinělou záležitost, dnes „padají“ snad všichni. Jistě znáte ve svém okolí někoho, kdo obdržel jako dárek právě seskok padákem. A možná vás to inspirovalo k tomu, abyste někoho podobným zážitkem obdarovali. Proč ne? Agentur, které se zbývají zajišťováním zážitků, funguje na trhu skutečně celá řada. Některé z nich jsou dokonce specializované pouze na tandemové seskoky padákem. Tak pojďme do toho!

 

Tandemový seskok padákem – Vy jste ještě neskákali padákem?

Představte si, že rozbalujete dárky na oslavě svých narozenin, a v jednom balíčku naleznete dárkový poukaz, který vás sděluje, že v brzké době vás čeká vůbec největší životní zážitek. Tenhle příměr není rozhodně přehnaný – nával adrenalinu, jaký při skákání padákem lidé zažívají, skutečně není s ničím srovnatelný.Tandemový seskok padákem
Podívejme se tedy na to, co vás čeká: v drtivé většině případů to bude nejprve absolvování úvodní instruktáže (již ta sama o sobě vyžene tepovou frekvenci do nebetyčných výšin), načež následuje nástup do letadla a vystoupání do výšky několika kilometrů nad zem. Pokud vás na místo doprovází příbuzní či kamarádi, můžete rychle sledovat, jak se jejich postavy mění v malé tečky, až úplně zmizí z vašeho dohledu. Od té chvíle jste již plně v rukou dvou osob: pilota letadla a tandemového instruktora, který bude padat s vámi. Čekání na samotný seskok je v mnoha ohledech ještě daleko intenzivnější zážitek, neboť stále nevíte, co vás čeká… Napětí stoupá a vy už se nemůžete dočkat, až budete mít všechno za sebou. Zároveň však cítíte, jak ve vás roste nervózní očekávání…

 

Co vás čeká při tandemovém seskoku

Tandemový seskok znamená, že jej absolvují dvě osoby – tedy vy a profesionální parašutista. Právě jeho přítomnost je nesmírně uklidňující – zároveň je to však on, kdo vás v pravou chvíli přinutí odpoutat se od jediného pevného bodu, který máte dosud k dispozici, a prostě – skočit. Volný pád rychlostí 200 kilometrů v hodině je něco nepopsatelného, ten pocit prostě musíte zažít. Tak rychle málokdo z nás jel autem po dálnici, a najednou se řítíme do neznáma, s pocitem, že vše je v rukou osudu a neustálými myšlenkami na to, co se stane, až se padák (ne)otevře… Zároveň si však užíváte dosud nezakoušených pocitů a cítíte, jak se země pod vámi přibližuje nesmírnou rychlostí. Co teď? Zhruba ve výšce 1500 metrů parašutista otevře padák a s velkým trhnutím se let zpomalí. Teď se dostaví nádherný, osvěžující pocit úlevy. Najednou cítíte, že vše dobře dopadne a snášíte se jako list plující ve větru, prohlížíte si okolní krajinu a chcete, aby to nikdy neskončilo.
Hladké a bezpečné přistání je samozřejmou součástí celé akce, která dohromady (včetně úvodního školení a závěrečného obdržení certifikátu o absolvování kurzu tandemového seskoku padákem) trvá asi hodinu. Památkou vám kromě neuvěřitelného zážitku a vzpomínek na celý život bude i video, které natočili zaměstnanci zážitkové agentury.

Tandemový seskok padákem pořídíte nejlevněji ZDE

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.