Škoda Octavia je dnes už skutečnou automobilovou legendou

Kdo by ji vlastně neznal? A kdo by se v ní už někdy v životě nesvezl, ať už jako spolujezdec nebo rovnou řidič? Model mladoboleslavské automobilky je populární i v jiných zemích a přichází na trh už se čtvrtou generací v řadě. Elegantní design je jen třešničkou na dortu, Octavia číslo čtyři nabídne mimořádný úložný prostor pro zavazadla a díky ergonomicky tvarovaným sedadlům nebudou řidiče z povolání bolet záda. Tím však výčet výhod teprve začíná…

Přístrojová deska nabídne dosud netušené možnosti

Všechno přehledně a na jednom tabletu! Podpora řidiče je opravdu na maximu, k dispozici je nejen Front Assist, jenž se stará o bezpečnost ve spletitých městských uličkách, ale také asistent změny jízdního pruhu. Nová Škoda Octavia 2020 se v něčem podobá Superbu, ale jde si svou vlastní originální cestou. Je dynamická, o 19 milimetrů delší než třetí generace, zavazadlový prostor u varianty kombi činí úctyhodných 640 litrů. Dvouramenný volant, asistent pro odbočování, ale i široký výběr různých motorizací. Na přání nebude chybět ani paket pro spaní, jenž možná znáte i z jiných modelů Škoda.

Velmi praktický model nejen do města

Nezklame v otevřeném terénu, ale ani v městské zástavbě. Stav vozu máte neustále pod kontrolou díky důmyslnému head-up displeji, sedadla vás mohou během jízdy příjemně masírovat. Skutečně, toto není futuristická vize budoucnosti, ale běžná realita všedního dne. Pojďme se však podívat i trochu do historie modelů Škoda, neboť oblíbená značka má za sebou opravdu dlouhou cestu…

Bezpečnost především aneb nebojte se za volantem

V moderních Octaviích se setkáte nejen s asistenty vyhýbání a odbočování, ale také kvalitními airbagy. Nic se nesmí nechat náhodě a bezpečný provoz je přeci velmi důležitý, nejen pokud jsou na sedadlech spolujezdců děti. Novátorský interiér potěší třeba i tím, že volant nabídne hlasové ovládání, je tedy určen přímo pro 21. století!

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.