Savanna 7 Year Old – Recenze rumu

Dobrý den a vítejte na blogu Rum Barrel! Dnes se podíváme na skvělý rum značky Savanna, konkrétně na verzi 7 Year Old. Savanna je rumová destilérie na ostrově Réunion, který se nachází v Indickém oceánu. Destilérie je známá svými unikátními metodami výroby, které využívají tamní podnebí a přírodní zdroje. Různé verze rumu Savanna jsou velmi oblíbené mezi nadšenci po celém světě. A jak si stojí tato 7 letá verze? Přečtěte si a dozvíte se více!

Tento 7letý rum Savanna pochází z ostrova Réunion v Indickém oceánu. V oblasti Savanna – Saint-Paul byla na konci 17. století postavena jedna z prvních osad na ostrově, kde se nachází velký dům Savanna. Na začátku 19. století ho koupila Olive Lemarchandová a založila z něj cukrovarnickou usedlost. V roce 1876 byla založena společnost Savanna Estate a pravděpodobně v 70. letech 19. století byl postaven lihovar, který Emile Hugot navrhl a vyrobil v letech 1948 až 1950. Lihovar Distillerie Savanna se v roce 1992 přesunul do areálu Soucrerie de Bois-Rouge v Saint-Andre, aby se přiblížil ke své surovině.

Distillerie Savanna používá kolony z mědi a má laboratoř, která analyzuje každý destilát. Používají šťávu z cukrové třtiny i melasu a mají různé kvasinky a dobu kvašení pro různé typy rumu – agricole, traditionnel nebo grande arome.

Savanna 7 Year Old rum pochází z melasy, kterou nechají kvasit asi 24 hodin a poté destiluje v koloně. Zraje 7 let v dubových sudech Limousin nebo Allier na ostrově a má obsah 43 %. Na nose má vůně citrusů, karamelu, meruněk a malin s minerálním tónem. V chuti má karamel, suché plody, dubové koření, kouř a citrusy s náznaky květin a sirkových tyčinek. Je to skvělý rum, i když cena kolem 50 liber za 7 let je pro někoho trochu moc. Může to být velmi slibný rum, kterému určitě budu dále sledovat.

Odborník na rum mu dává skóre 70 z 100.

Nejlepší rumy v AKCI

Časté dotazy týkající se Savanna 7 Year Old – Recenze rumu

Co je to Savanna 7 Year Old – Recenze rumu?

Savanna 7 Year Old – Recenze rumu je článek, který pojednává o rumu Savanna o stáří sedmi let. Článek se zaměřuje na to, jakým způsobem se tento rum vyrábí a jaké jsou jeho nejzajímavější vlastnosti.

Jaký je rozdíl mezi Savanna 7 Year Old a jinými rumy?

Savanna 7 Year Old se od jiných rumů liší zejména svým stářím a výrobou. Savanna 7 Year Old zrají v dubových sudech po dobu minimálně sedmi let, což jim dává charakteristickou chuť a vůni. Výroba Savanna 7 Year Old probíhá podle tradičních postupů, včetně ručních metod, a tak má každá lahve tohoto rumu své unikátní vlastnosti.

Jaké jsou nejvhodnější způsoby, jak vychutnat Savanna 7 Year Old?

Savanna 7 Year Old lze vychutnat mnoha způsoby. Nejlepší způsob, jak si užít tento rum, je přidat několik kapek do koktejlu nebo si ho vychutnat samostatně jako digestif. Doporučujeme servírovat Savanna 7 Year Old v teplotě pokojové teploty.

Kde lze zakoupit Savanna 7 Year Old?

Savanna 7 Year Old lze zakoupit v mnoha specializovaných obchodech s alkoholem. Také je možné jej objednat online. Před nákupem vždy zkontrolujte, zda máte na alkoholické nápoje příslušné osvědčení nebo povolení.

Nejlepší rumy v AKCI

Savanna 7 Year Old – Recenze rumu

  • Savanna 7 Year Old is a high-quality rum from the island of Réunion.
  • This aged rum is aged in oak barrels, giving it a unique taste and aroma.
  • Recenze rumu is dedicated to providing information about this premium rum.
  • The blog includes reviews, cocktail recipes, and information about how Savanna 7 Year Old is made.
  • Savanna 7 Year Old is a great choice for rum enthusiasts and connoisseurs.

Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.