S.B.S Jamaica 2005 – Recenze rumu

Vítáme vás na našem blogu “The Rum Barrel”, který se zaměřuje na jedinečnou plavbu lodí S.B.S Jamaica 2005. Tato plavba je plná dobrodružství, exotických míst a samozřejmě také skvělého rumu. Sledujte naše zápisky a fotografie z této nezapomenutelné cesty a nechte se inspirovat k dalším dobrodružstvím.

1423 – Světová třída lihovin je dánská firma, která se zaměřuje na výrobu rumů z celého světa, jejich zrání a stáčení do lahví. Svůj první rum vydali v roce 2009 a nabízejí zajímavé produkty, jako je S.B.S. S.B.S je řada limitovaných edic, kdy firma získává různé sudy z různých zemí, a poté je stáčí do lahví, když jsou hotové. Jedná se pouze o jednotlivé sudy – po zrání nedochází k žádnému míchání a počet lahví na každé vydání je velmi omezený. Firma Skylark Spirits se stará o distribuci v Británii.

Můj S.B.S Jamaica 2005 – 1 z 227 lahví, je vyroben z melasy v neznámém jamajském lihovaru (Worthy Park), destilovaný v červenci 2005 a lahvován v březnu 2018 při 58,6% ABV (sudová síla); nefiltrovaný a bez přísad. Rum je 12 let starý, 1 rok strávil v tropech a 11 let na kontinentu. Nejsem si jistý, jaký typ sudu, ale předpokládám, že bývalý Bourbon, jako vždy. Na nose jsou znát estery ovoce: ananas, hruška, zelené jablko a hnijící meloun. Tabák, kůže a dub jsou za ovocem s náznaky kakaa a muškátového oříšku. Nepřipadá mi tak silný, ale možná se to změní s prvním douškem.

Na patře je znát ABV – průrazné a kyselé. Jamajský funk se dostavuje rovnou tady – vezměte všechny ovoce z nosu, přidejte trochu banánové kůry, dejte je do mísy a nechte je shnít. Musím říct, že tohle není pro každého, a tak přidávám trochu vody, abych se snažil určit víc. Tohle už je lepší, teď už mám i rajčatovou šťávu, borůvky a med. Na webu 1423 se píše o lískových oříšcích a já chápu proč – jsou tam, když se podíváte, nebo jsou součástí díky dubu. Rašelinový kouř a ovocná sladkost přetrvávají poměrně dlouho, skoro jako u pěkné skotské whisky.

Funky sudová síla jamajského džusu… Ano, to se mi líbí, komplexnost je tam spolu s pěkným množstvím hogo. Ovoce přebírá hlavní roli, zatímco dub tančí vzadu a dělá z toho pěknou choreografii. Pokud se vám to zdá při popíjení příliš silné, přidejte pár kapek vody – to může udělat zázraky. Čím víc ho pitnám, tím je jednodušší a objevují se více chutí. S.B.S od 1423 nabízí další jamajské rums, a já se těším, až jich budu moci ochutnat co nejvíc.

Hodnocení S.B.S Jamaica 2005:
Vůně/chuť: 58/70
Poměr cena/výkon: 13/15
Transparentnost/čistota: 15/15
Celkově: 86/100

Na zdraví!

Nejlepší rumy v AKCI

FAQs o S.B.S Jamaica 2005 – Recenze rumu

Co je to S.B.S Jamaica 2005 – Recenze rumu?

S.B.S Jamaica 2005 – Recenze rumu je webový blog, který se specializuje na recenze různých potravinářských výrobků, především rumů. Konkrétně se zaměřuje na rumy ze jamajských palíren.

Proč je S.B.S Jamaica 2005 – Recenze rumu tak populární?

S.B.S Jamaica 2005 – Recenze rumu je populární díky detailním recenzím různých rumů, které jsou psány s nadšením a profesionálním přístupem. Navíc se blog zaměřuje na rumy ze specializovaného palírny, což je unikátní a zajímavé.

Kde najdu informace o konkrétních typech rumů ze S.B.S Jamaica 2005 – Recenze rumu?

Na S.B.S Jamaica 2005 – Recenze rumu můžete najít recenze různých rumů, které jsou rozděleny do samostatných příspěvků. Tyto příspěvky můžete filtrovat podle konkrétních parametrů (např. cena, chuť, aroma) a vyhledávat pomocí klíčových slov.

Mohu se na S.B.S Jamaica 2005 – Recenze rumu podívat i v mobilní verzi?

Ano, S.B.S Jamaica 2005 – Recenze rumu má responzivní design a může být snadno zobrazen v mobilní verzi. Navíc je blog optimalizován pro různé typy zařízení, včetně smartphone a tabletů.

Můžu se na S.B.S Jamaica 2005 – Recenze rumu přihlásit k odběru novinek?

Ano, v dolní části stránky S.B.S Jamaica 2005 – Recenze rumu naleznete formulář pro předplatné novinek. Po zadání své e-mailové adresy budete pravidelně dostávat novinky o nejnovějších příspěvcích a recenzích na blogu.

Nejlepší rumy v AKCI

S.B.S Jamaica 2005 – Recenze rumu

  • Přehled degustace rumů S.B.S Jamaica 2005
  • Popis chuti a vůně rumů
  • Fotografie etiket rumů
  • Odkazy na další informace o rumu a jeho výrobě

Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.