Rum Brugal Papa Andres – investiční rum v limitované edici

Brugal Papa Andres – Edrington Group zaznamenala veliký úspěch díky vydání jejich unikátní světové jedničky – The Macallan (včetně Macallan ’s M a Macallan Flash Edition), čím napodobují strategii a citlivost Brugalu, jejich značce rumu. Brugal Papá Andrés Rum má všechny prvky unikátního vydání – je to omezená edice série s pouhými 500 lahvemi vyrobenými za rok, představena v ohromující křišťálové lahvi. The Papa Andres směs se mění každým rokem, ovšem co se nemění jsou 3 typy sudů: Sherry, Ex-Pedro Ximenez a American Oak barrels.

Papa Andres Rum (s obsahem alkoholu – 40%/80, cenou $1,200). Stejně jako u ostatních nedávno vydaných novinkách The Edrington Group, je Papa Andres vydán bez udání věku rumu. To je pochopitelné u rumové směsi, protože velmi starý rum často potřebuje zředění mladšími rumy, aby byl chutný. Ovšem v této cenové kategorii by nebylo špatné vědět věk rumu. Tmavě jantarová barva, je jasné, že rum Papa Andres strávil nějaký čas v barelu. Vůně Papa Andres je velmi úchvatná. Můžeme cítit lehký nádech dubu, pražený ananas a višeň. Musíte se ale opravdu soustředit, aby jste se dostali na kloub této vůni. Z počátku je lehce cítit dubem, višní a praženým ananasem, která se ovšem pomalu rozpadá. Po chvíli se vůně mírně zintenzivňují, ale je to pouze jako přechod od jemného šepotu k hlasitému. Zhruba ve středu je jasně cítit jemná směs dubu, višně, fíků, karamelu, cukrové třtiny a pepře. Ačkoli je docela delikátní, je tu cítit i půvabná chuť ovoce. Konec je poměrně krátký a podhodnocený, chutná jako směs ovoce a dubové kůry.

Brugal Papa Andres – chuť a aroma

Brugal je známý tím, že vyrábí velmi čistý, mírně suchý, melasový, dominikánský styl rumu. Tento styl je velmi podobný rumu Puerto Rico (a rumu Bermuda), odkud Bacardi pochází. Nejlepším představitelem tohoto stylu je Brugal’s white rum nebo Brugal Extra Dry, který výborně balancuje chuť melasy s lehkou, čistou a suchou chutí. Problémem u stárnutí tohoto rumu je, že výsledný rum je mnohem jemnější než jiné styly rumu.

  • Aroma: jemná, s ovocnými podtóny vyplývající ze spojení rumů z různých druhů sudů
  • Chuť: viskózní sametová, s lehkými sladkými tóny
  • Závěr: dlouhý, hladký, sofistikovaný

Papa Andres dělá dobrou práci při zachovávání této lehké a jemné povahy. Bohužel výsledkem není trhák, což bychom za tuto cenu očekávali. V loňském roce se Bacardi pokusil o něco podobného s Papa Andresem s jejich Facundo Paraiso XA Rum, kterému se dařilo lépe vyrovnat eleganci a chuť. Prodával se za 250 dolarů, což je téměř o tisíc dolarů méně než Papa Andres.

  • Výrobce / značka: Brugal
  • Země: Dominikánská republika
  • Obsah alkoholu %: 40
  • Typ: Melasa
  • Styl: Golden
  • Rok lahvování: 2015
  • Investiční alkohol: Ano

Kromě výjimečného chuťového zážitku koupí jedné z pouhých 1000 lahví Papa Andres přispějete i na boj s chudobou v Dominikánské republice.

Brugal Papa Andres

9.9

Brugal Papa Andres


9.9/10


Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.