Obsah
napiš úvod pro článek o hodinkách
Pánské
hodinky
Seiko Prospex SSC957P1 Speedtimer Datsun 240Z Limited Edition
nadpis tučným písmem
>> DO OBCHODU <<
Seiko SSC957P1 jsou velice povedeným sportovním modelem, připomínajícím historické úspěchy značky Seiko, která v roce 1964 představila stopky umožňující měřit čas na zlomky vteřin a stala se tak oficiální časomírou mnoha sportovních akcí. Zajímavostí stopek z roku 1964 bylo použití inovativního mechanismu se srdcovkami (vačky ve tvaru srdce), umožňujícího velice přesné měření. Již v roce 1969 následovalo představení modelu Seiko 6139 jednoho z prvních chronografů s automatickým strojkem, který jako první využíval sloupkové kolo a vertikální spojku.
Pouzdro i náramek hodinek Seiko SSC957P1 Speedtimer Datsun 240Z jsou vyrobené z nerezové oceli s broušeným povrchem. Černý číselník s kontrastním minutovým okružím je vybaven funkcí ukazatele data a stopek. Stopky je možné ovládat postranními tlačítky – vrchní stopky spouští a zastavuje, spodní nuluje naměřené hodnoty. Lze s nimi měřit až hodinové intervaly s přesností na 1/5 sekundy. Hodinky jsou vedle toho vybaveny 24hodinovým ukazatelem času na pozici 3. hodiny. Číselník je chráněn antireflexním safírovým sklíčkem s vysokou odolností proti poškrábání. Sportovní nádech je podpořen tachymetrickou stupnicí na lunetě, díky níž lze, spolu za použití stopek, změřit rychlost pohybujícího se objektu a PVD úpravou části náramku. Předností modelu je solární pohon, při němž je akumulátor hodinek napájen pomocí přírodního a umělého světla, zároveň díky jeho vyšší životnosti odpadá potřeba pravidelné 2 až 3leté výměny. Vodotěsnost tohoto modelu je 100 m, s hodinkami tak můžete bez obav plavat. Průměr pouzdra se nově zvětšil na 41,4 mm.
Hodinky Seiko Prospex SSC957P1 Speedtimer Datsun 240Z přichází v limitované edici v počtu 4000 kusů.

Parametry
| Značka | Seiko |
| Určení | Pánské |
| Použití | Sportovní |
| Původ | Japonské |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 100 m |
| Hmotnost | 162 g |
Pohon
| Pohon | Solární |
| Strojek | V192 |
| Přesnost chodu v sekundách | ±15 s / měsíc |
Rezerva chodu ![]() |
6 měsíců |
Přesnost měření stopek ![]() |
1/5 sek. |
Ciferník a pouzdro
| Rozměr pouzdra | 41,4 mm |
Délka pouzdra (lug-to-lug): ![]() |
45,9 mm |
| Výška pouzdra | 13 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel |
| Barva pouzdra | Stříbrné |
| Materiál sklíčka | Safírové – antireflexní |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Černá |
Víko na závit ![]() |
Ano |
Řemínek
| Materiál pásku | Ušlechtilá ocel s PVD úpravou |
Spona ![]() |
překlápěcí spona s bočním otevíráním |
| Šířka pásku | 21 mm |
| Barva náramku | Stříbrná |
Rychlostěžejky ![]() |
ne |
Funkce
| Datum | Ano |
Stopky ![]() |
Ano |
Tachymetr ![]() |
Ano |
| Funkce | Datum, Stopky, Tachymetr, Ukazatel rezervy chodu |
Akumulátor ![]() |
Ano |
Luminiscence ![]() |
Lumibrite |
| Další funkce | 24hodinový subčíselník, Ochrana proti přebití, Indikace nízké úrovně nabití |
Hodinky Seiko Prospex SSC957P1 Speedtimer Datsun 240Z Limited Edition rozšiřují řadu skvěle přijatých solárních chronografů s větším pouzdrem od Seika, které odkazují na legendární model Seiko 6139 (Seiko Speedtimer), jeden z prvních chronografů s automatickým strojkem, který jako první využíval sloupkové kolo a vertikální spojku.
Model Speedtimer, představený společností Seiko v roce 1969, byl pro značku i hodinářský svět významným milníkem. Ve stejném roce byl uveden na trh model Datsun společnosti Nissan Motor Corporation, přední japonské značky sportovních vozů.
V roce 1971 vyhrál vůz Datsun 240Z, známý také jako Fairlady Z – ozdobený logem Seiko – East African Safari Rally, jeden z nejtěžších závodů na světě. Stejné období, vysoká spolehlivost a výkon spojují stylový Datsun 240Z a Seiko Speedtimer a proto se značka rozhodla vytvořit tuto výjimečnou limitovanou edici.
Na Datsun 240Z odkazují hodinky barevným schématem, fontem z přístrojové desky vozidla a logem DATSUN na číselníku i speciálním dýnkem s emblémem vítězného vozu.
►„>
TIP: Tyto hodinky pořídíte za skvělou cenu ZDE!
napiš nadpis a článek o hodinkách
Pánské
hodinky
Seiko Prospex SSC957P1 Speedtimer Datsun 240Z Limited Edition
napiš nejčastější otázky a k nim odpovědi, otázky napiš tučně vždy na nový řádek o
Pánské
hodinky
Seiko Prospex SSC957P1 Speedtimer Datsun 240Z Limited Edition
napiš doporučení pro produkt a napiš kdo by si měl koupit produkt
Pánské
hodinky
Seiko Prospex SSC957P1 Speedtimer Datsun 240Z Limited Edition


