Obsah
napiš úvod pro článek o hodinkách
Pánské
hodinky
Robot Graphic Sutnar Elephant Blue
nadpis tučným písmem
>> DO OBCHODU <<
Řada Graphic Sutnar je poctou významnému českému designerovi a typografovi Ladislavu Sutnarovi. Dominantou hodinek je velký reliéfní číselník s fontem, který Sutnar navrhl pro značení budov v newyorském Bronxu. Nejen detaily číselníku, ale i tvar ruček a design korunky nesou typické prvky Sutnarovy tvorby vycházející z přísných geometrických kritérií a elegantní modernistické typografie.
Plzeňský rodák Ladislav Sutnar, narozený v roce 1897, patří k nejvýznamnějším postavám české meziválečné moderny a k významným osobnostem amerického a světového užitého umění a designu. Sutnarova grafická tvorba vyniká kontrastem, přehledným členěním informací, koncepční prací. Typickými rysy pro něj byla diagonální kompozice, dekorativní funkční prvky, geometrické tvary a originální typografie.

Parametry
| Značka | Robot |
| Určení | Pánské |
| Použití | Společenské |
| Původ | České |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 50 m |
Pohon
| Pohon | Automatický |
| Strojek | G100-La Joux-Perret |
| Přesnost chodu v sekundách | ±15 s / den |
Rezerva chodu ![]() |
68 hodin |
Ciferník a pouzdro
| Rozměr pouzdra | 42 mm |
| Výška pouzdra | 12 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel |
| Barva pouzdra | Stříbrné |
| Materiál sklíčka | Safírové – antireflexní |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Modrá |
Průhledné zadní víko ![]() |
Průhled na setrvačku |
Řemínek
| Materiál pásku | Kůže |
Spona ![]() |
Trnová |
| Šířka pásku | 20 mm |
| Barva náramku | Modrá |
Rychlostěžejky ![]() |
ne |
Funkce
| Datum | Ano |
| Funkce | Datum |
Luminiscence ![]() |
Ručičky |
| Další funkce | 24 kamenů, 28.800 polokmitů/hod. |
Robot Graphic Sutnar Elephant Blue patří do modelové řady Graphic, vzdávající hold českému umění a grafickému designu, konkrétně avantgardnímu umělci Ladislavu Sutnarovi, který dosáhl světového věhlasu a jehož díla patří k základům soudobé vizuální komunikace, designu a typografie.
►„>
TIP: Tyto hodinky pořídíte za skvělou cenu ZDE!
napiš nadpis a článek o hodinkách
Pánské
hodinky
Robot Graphic Sutnar Elephant Blue
napiš nejčastější otázky a k nim odpovědi, otázky napiš tučně vždy na nový řádek o
Pánské
hodinky
Robot Graphic Sutnar Elephant Blue
napiš doporučení pro produkt a napiš kdo by si měl koupit produkt
Pánské
hodinky
Robot Graphic Sutnar Elephant Blue


