Přišel čas odložit volant a chopit se kniplu

Milujete automobily, a kdyby to bylo ve vašich silách, strávili byste za volantem třeba celý den? V tom případě se určitě zamilujete také do létání, protože jde o ještě zábavnější aktivitu nabitou adrenalinem. Chcete-li odbourat stereotyp, zavítejte do letecké školy a dopřejte si některý z nabízených zážitkových letů. A že je z čeho vybírat!

Pilotem jen na zkoušku

Tak bude vás to bavit, nebo ne? Zda definitivně vyměníte volant za knipl, poznáte jedině na základě reálné zkušenosti. Klasické vyhlídkové lety jsou sice příjemné, ale mají spíše relaxační charakter, protože za vás všechnu práci zastane pilot. O něčem jiném je zážitkový let zvaný „pilotem na zkoušku“. Usednete do kokpitu jako regulérní pilot a vyzkoušíte si všechny základní prvky řízení letadla. Na své si přijdou i zájemci o pilotování vrtulníku.

knightrider.cz_blueskyservice_cz_01

Letecký výcvik PPL(A)

Pokud se vám létání zalíbí natolik, že zatoužíte po pilotním průkazu, není nic jednoduššího, než se přihlásit na letecký výcvik PPL(A). S touto kvalifikací budete oprávnění k řízení jednomotorových pístových letounů v rámci všech zemí EU. Přesněji během dne a za dobrých povětrnostních podmínek. Pilotování v noci a podle přístrojů vyžaduje další kvalifikace (které si samozřejmě můžete dodělat).

Proč se vám bude létání líbit?

Létání dá vašemu životu úplně jiný rozměr. Ne nadarmo se o něm říká, že kdo nezažil, nepochopí. Trávit volný čas vyhlídkovými lety v okolí vašeho bydliště, případně se vydat někam dál – třeba až na letiště v některé z dovolenkových destinací – to je něco úplně jiného, než na co jste byli doposud zvyklí.

knightrider.cz_blueskyservice_cz_02

A na koho se obrátit? Dobrou volbou je letecká škola Blue Sky Service, která nabízí kurzy pro soukromé i obchodní piloty, ale také skvělé zážitkové lety v akrobatickém letounu a cvičném proudovém letounu.

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.