Plantation Single Cask Barbados 7 Years – Recenze rumu

Plantation Single Cask Barbados 7 Years je exkluzivní rum, který je známý svou kvalitou a jedinečnou chuťovou paletou. Tento rum z oblasti Barbadosu je destilován z prvotřídní melasy, kterou postupně zestárí v kvalitních sudech. V této recenzi na blogu The Rum Barrel se podrobně podíváme na výrobní proces a charakteristiky tohoto rumu, abychom zjistili, zda se jedná o opravdu skvělou volbu pro každého rumového milovníka.

Většina lidí, kteří se pohybují v barovém světě, znají značku Plantation a zejména lahve Plantation Pineapple Stiggins’ Fancy, kterou by měl mít každý koktejlový bar. Tato značka spadá pod společnost Alexandre Gabriela’s Maisson Ferrand, specializující se na výrobu koňaku a stáčení rumů z různých zemí. Jejich charakteristickým procesem je “dvoufázové zrání”, kde rum nejprve zraje v tropech a poté se dokončuje v sudech po Ferrandově koňaku v Chateau de Bonbonnet ve Francii.

Kromě svých pravidelných vydání, značka také nabízí ročníkové rumy a tzv. speciální edice, jako je Plantation Extreme a Plantation Single Casks. V rámci této řady je možné najít rumy, které po zrání v sudech po koňaku, dále zrají v jiných sudech po vínu, pivu nebo lihovinách.

Plantation Single Cask Barbados 7 Years strávil 5 let na Barbadosu v sudu po bourbonu, 1 rok ve Francii v sudu po koňaku a 1 rok v 30l sudu po Mackmyra Reserve. Mackmyra je značka švédské whisky a její vliv je cítit. Mimo to, Plantation při výrobě rumu pro tento pramen používá “dávkování”, což je toastový cukrový sirup obohacený o rum a zrající v dubových sudech. Tato metoda není nic neobvyklého v případě koňaku, ale u rumu je toto dávkování spíše neobvyklé. Rum má obsah alkoholu 40,2% a obsahuje 20 g/l dávkování.

Na nose se vyskytuje směs sladových tónů a ovocných vůní, zejména zralého červeného jablka a broskví s mírnou rašelinovou stopou a spoustou medu / zlatého sirupu. Na patře se objevuje množství sladkých tónů, jako je kakao, vanilka, citrusy a kustovnicový dub s pikantní příměsí. Finiš je decentní a ukazuje svou sladovou rašelinu, černý pepř a lepkavý med.

Přestože je tento rum oblíbený u mnoha zákazníků, autor považuje za lákavé, kdyby rum neobsahoval tak výrazné dávkování cukru, jelikož zakrylo jeho komplexnost. Autor nicméně nesouhlasí s proti falšování rumů, jelikož některé rumy, aniž by byly falšované, obsahují cukr.

Plantation Single Cask Barbados 7 let obdržel skóre 57/100 z důvodu, že autor má pocit, že by rum byl mnohem lepší, pokud by nebyl ovlivněn vlivem dávkování cukru.

Nejlepší rumy v AKCI

Plantation Single Cask Barbados 7 Years – Recenze rumu – Často kladené otázky

Odkud pochází Plantation Single Cask Barbados 7 let?

Plantation Single Cask Barbados 7 let pochází z Barbadosu, karibského ostrova, který je známý pro svou produkci rumu.

Jaký je způsob výroby Plantation Single Cask Barbados 7 let?

Rum Plantation Single Cask Barbados 7 let je vyroben ze třtinové melasy, která se fermentuje a destiluje v destilačních aparátech z mědi. Následně je rum uložen do dubových sudů, kde zraje a získává své charakteristické aroma a chuť.

Jaké jsou charakteristiky chuti a aroma Plantation Single Cask Barbados 7 let?

Plantation Single Cask Barbados 7 let nabízí bohatou a lahodnou chuť s tóny vanilky a karamelu, které se snoubí s výrazným aroma dubových sudů. Tento rum je dokonalou volbou pro ty, kteří si rádi vychutnávají typicky karibský rum.

Jaký je obsah alkoholu v Plantation Single Cask Barbados 7 let?

Plantation Single Cask Barbados 7 let obsahuje 43% alkoholu.

Jaké je doporučení ohledně skladování a servírování Plantation Single Cask Barbados 7 let?

Skladování Plantation Single Cask Barbados 7 let se doporučuje při teplotě mezi 16 a 18 stupni Celsia, na tmavém a suchém místě. Tento rum je nejlepší servírovat v širších skleničkách s kousky ledu nebo bez ledu a doprovodit ho několika kousky čokolády.

Jaké jsou dostupné balení Plantation Single Cask Barbados 7 let?

Plantation Single Cask Barbados 7 let je dostupný v lahvi o objemu 700 ml.

Kde lze zakoupit Plantation Single Cask Barbados 7 let?

Plantation Single Cask Barbados 7 let je možné zakoupit v různých specializovaných obchodech nebo v obchodech s alkoholickými nápoji. Dále je možné jej zakoupit také online na různých e-shopech s alkoholem.

Nejlepší rumy v AKCI

Plantation Single Cask Barbados 7 Years – Recenze rumu

  • Barbados rum aged for 7 years
  • Single cask release
  • Distilled at the West Indies Rum Distillery
  • Cask strength of 54.8% ABV
  • Flavor notes of vanilla, oak, and caramel
  • Bottled by Plantation Rum
  • Limited release of 254 bottles

Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.