Penny Blue XO – Várka č. 5 – Recenze rumu

Penny Blue XO – Várka č. 5 je zvláštní rum, který okouzlí jak začínající, tak i zkušené kovaře rumu. Vychází z receptur používaných na Mauriciu v 19. století a je vyroben skutečnými lídry v oboru, kteří dodržují nejvyšší standardy kvality. Tento rum zraje po dobu 11 let v sudech po bourbonu a poté je ještě doplněn 1-letým zráním v sudech po Pineau des Charentes. Vůně a chuť se skládá z medového a vanilkového nádechu, střídmého oříškového a kořeněného aroma s nádechem dobytka. Tato várka je umocněna v sudech bývalých francouzských koňaků, dodávajíce méně sladký charakter a trochu kořenitého charakteru. Tento rum potěší nejen fanoušky rumu, ale také ty, jejichž srdce bijí pro elite a dobré chutě.

Penny Blue je vzácná mauricijská známka, která obsahuje chybu v rytině – místo “Post Paid” má nápis “Post Office”. Tento typ “chybových známek” byl vyroben pouze v omezeném množství – 500 kusů a je proto velmi cenný. Rumy Penny Blue jsou pojmenovány po této vzácné známce a jsou vyráběny v lihovaru Medine Distillery, který je nejstarším lihovarem na Mauriciu. Destilují melasové a třtinové rumy, které jsou vyráběny z cukrové třtiny pěstované na jejich Single Estate. V roce 2009 začala spolupráce mezi Medine Distillery a Berry Bros. & Rudd, nejstarším britským obchodníkem s vínem a lihovinami, která vyústila v produkci rumů Penny Blue. Penny Blue XO je na bázi melasy a je destilován pomocí kolony “pomaleji a při nižší teplotě”. Je vydáván v šaržích a každá šarže obsahuje rumy různého stáří, mísí se v nich různé sudy a poměry, což zajišťuje jejich jedinečnost. Penny Blue XO má vůni karamelových jablek, malin, sušených švestek, cukrové vaty, citronové kůry a pepru, a je velmi bylinný a pikantní. Jeho cena se pohybuje kolem 40 liber na Amazonu.

Nejlepší rumy v AKCI

Penny Blue XO – Várka č. 5 – Recenze rumu FAQ

1. Co je to Penny Blue XO – Várka č. 5?

Penny Blue XO – Várka č. 5 je vynikající rum z ostrova Mauricius. Jedná se o více než 10 let zrající rum, který byl dále zrající v sudech po bouronu z Kentucky. Tato nová aroma vrstva posouvá tento rum na úplně novou úroveň.

2. Proč bych si měl(a) vybrat Penny Blue XO – Várka č. 5?

Penny Blue XO – Várka č. 5 je skvělý rum, který má bohatou a plnou chuť. Jeho silná aroma jsou díky bouronovým sudům úplně nová dimenze, díky které si prožijete jedinečný zážitek. Kromě toho, každý luxusní lahev je ručně číslovaná.

3. Jakou teplotou bych měl(a) podávat Penny Blue XO – Várka č. 5?

Nejlepší teplotou pro podávání Penny Blue XO – Várka č. 5 je 18-20 stupňů Celsia.

4. Jaký je obsah alkoholu v Penny Blue XO – Várka č. 5?

Penny Blue XO – Várka č. 5 má obsah alkoholu 43%.

5. Jaká je nejlepší způsob, jak ochutnat Penny Blue XO – Várka č. 5?

Nejlepší způsob, jak ochutnat Penny Blue XO – Várka č. 5, je vychutnat si ho v klidu, bez spěchu a bez přísad. Tato lahodná řeřicha zaručí, že si ochutnáte veškeré nuance tohoto jedinečného rumu.

Nejlepší rumy v AKCI

Penny Blue XO – Várka č. 5 – Recenze rumu

  • Penny Blue XO je ručně vyráběný tmavý rum
  • Várka č. 5 byla dospělá 12 let v sudu po bourbonu a poté dokončena v sudech po červeném víně z Burgundska
  • Mírně sladká chuť s vůní vanilky, medu a kořeněného ovoce
  • Ve světě rumů získal mnoho ocenění, včetně zlaté medaile na San Francisco World Spirits Competition v roce 2020
  • Penny Blue XO – Várka č. 5 se hodí k pití po večeři nebo jako ingredience v nápojích jako Mai Tai nebo Rum Sour

Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.