Nejlepší whisky pro mixování koktejlů

Nejlepší whisky pro mixování koktejlů

Každý milovník koktejlů ví, že správná whisky je základem pro skvělý nápoj. Ale s tolika druhy whisky na trhu, jak si vybrat tu nejlepší? V tomto článku vám přinášíme náš výběr nejlepších whisky pro mixování koktejlů.

1. Bourbon

Bourbon je americká whisky vyrobená převážně z kukuřice. Má sladkou a vanilkovou chuť s nádechem dubu a koření. Tato whisky je skvělá pro mixování koktejlů, jako je Manhattan a Old Fashioned. Doporučujeme Wild Turkey 101 Bourbon nebo Maker’s Mark Bourbon.

2. Rye whiskey

Rye whiskey je též americká whisky, ale je vyrobená převážně z žita. Má ostrou a kořenitou chuť, která se skvěle hodí do koktejlů, jako je Sazerac a Whiskey Sour. Doporučujeme Jim Beam Rye nebo Bulleit Rye.

3. Scotch whisky

Scotch whisky je skotská whisky vyrobená z ječmene. Má silnou a mírně sladkou chuť s nádechem kouře. Tuto whisky můžete použít k mixování koktejlů, jako je Rob Roy a Blood and Sand. Doporučujeme Johnnie Walker Black Label nebo The Glenlivet.

4. Japanese whisky

Japonská whisky je více disciplinovaná a subtilní než americké a skotské whisky. Má měkčí chuť s nádechem ovoce a květin. Tuto whisky použijte k mixování koktejlů, jako je Japanese Highball a Nikka Sour. Doporučujeme Suntory Toki nebo Nikka Coffey Grain.

Nyní víte, které whisky jsou nejlepší pro mixování koktejlů. Takže si vyberte svůj oblíbený recept a vyzkoušejte jednu z těchto lahodných whisky. A pokud chcete více informací o whiskách, doporučujeme navštívit tento blog o whisky od KnightRider.cz.

Reference:

KnightRider.cz: https://knightrider.cz/vino-a-destilaty/whisky-jak-na-to/nejlepsi-whisky-na-svete/

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Časté dotazy o Nejlepší whisky pro mixování koktejlů:

1. Jakou whiskey bych měl použít pro koktejly?
Nejlepší jsou whiskey s jednoduchým kořeněným okusem, jako jsou bourbon, rye, kanadská whiskey nebo irská whiskey.

2. Může být použita jakákoli whiskey nebo mám hledat specifický druh?
I když můžete použít jakoukoli whiskey pro koktejly, některé druhy jsou vhodnější než jiné. Doporučujeme použít jednu z whiskey, které byly zmíněny v první otázce.

3. Jakou whiskey bych měl použít pro Old Fashioned koktejl?
Ideální je použít bourbon nebo rye whiskey. Ty mají dostatek kořeněné chuti, aby vyrovnaně ladily s cukrem a angosturou.

4. Jakou whiskey by měla být použita pro koktejly, jako je Manhattan nebo Whiskey Sour?
Bourbon nebo rye whisky jsou také vynikající volbou pro tyto koktejly. Doslova nabízejí ideální chuťový profil a velmi dobře se směšují s dalšími ingrediencemi.

5. Může být použita irská whiskey pro koktejly?
Samozřejmě je to možné. Irská whiskey má hladší chuť než bourbon nebo rye, což z ní dělá dobrý výběr pro méně kořeněné koktejly. Například klasický Irish coffee s tužící smetanou je typickým příkladem.

6. Jaký druh whisky se používá pro revoluční koktejly?
Koktejly vyžadující whisky jsou často postaveny na kořeněných a nasládlých okusech, které se dobře hodí k bourbonu nebo rye whiskey. Ale pro koktejly jako Manhattan nebo Whiskey Sour, konkrétní druh whiskey není až tak důležitý jako její kvalita a kořeněná chuť.

Doufáme, že vám tyto odpovědi pomohou při výběru nejlepší whisky pro vaše koktejly. Nezapomeňte, že receptury na koktejly se mohou od sebe mírně lišit, a tak může být třeba vyzkoušet různé druhy whiskey, abyste našli tu správnou chuť.

Jak vybrat správnou irskou whisky pro každou příležitost

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Nejlepší whisky pro mixování koktejlů: objevte nové chuťové zážitky

Pokud patříte k těm, kteří ocení sklenku vynikající whisky, určitě vás zajímá, jaký druh whisky je nejvhodnější pro mixování koktejlů. V Praze je spousta barů zaměřených na mixologie a podobně jako světové metropole, i tady se stává koktejlová kultura předmětem obdivu i kritiky. V tomto článku se podíváme na top 5 nejlepších druhů whisky pro mixování koktejlů.

1. Bourbon whisky
Bourbon je americká whisky, která se skládá z minimálně 51 % kukuřice. Má výraznou sladkou chuť s nádechem vanilky, karamelu a ořechů. Díky své sladkosti a hladké chuti je bourbon ideální pro míchání koktejlů. Nejčastěji se používá pro výrobu koktejlů jako je Manhattan, Old Fashioned, nebo Whiskey Sour.

2. Kanadská whisky
Kanadská whisky je světlá, hladká a mírně sladká. Je vyrobena z obilovin, které jsou smíchány s dalšími ingrediencemi, jako jsou pšenice, ječmen, kukuřice a žito. Kanadská whisky je velmi univerzální a dá se použít do mnoha druhů koktejlů, jako např. Canadian Sunset, Toronto nebo Maple Leaf.

3. Irská whisky
Irská whisky je známá pro svou lehkou a jemnou chuť. Je vyrobena z naklíčeného sladu a dalších obilovin. Kvůli obsahu sladu má irská whisky ovocnou a kořenitou chuť. Nejčastěji je používána do koktejlů jako jsou Irish Coffee, Whiskey Sour nebo Irish Car Bomb.

4. Japonská whisky
Japonská whisky je označována jako “skotská whisky v japonském stylu”. Je vyráběna v podobných destilačních zařízeních jako skotská whisky a má řadu cen za její bohatou a jemnou chuť. Japonská whisky se používá k výrobě koktejlů jako je Japanese Slipper, Tokyo Iced Tea nebo Tokyo-Jito.

5. Skotská whisky
Skotská whisky se vyrábí v destilačních zařízeních v Skotsku a patří k nejvýznamnějším alkoholickým nápojům na světě. Skotské whisky se rozlišují podle oblasti, ze které pocházejí, což je nl. Campbeltown, Islay, Lowlands, Highlands a Speyside. Každá skotská whisky má svou vlastní chuť, vůni a složení a lze ji použít do koktejlů jako Black Watch, Rusty Nail nebo Rob Roy.

Vyzkoušejte nové chuťové zážitky s těmito nejoblíbenějšími druhy whisky pro mixování koktejlů. Pokud se chcete dozvědět více o světě whisky a rozšířit své vědomosti, zkuste navštívit některý z pražských barů s nabídkou vynikající whisky.

Odkazy:
1. https://www.whiskyshop.cz/produkty-bourbon/
2. https://www.whiskyshop.cz/canadian-whisky/
3. https://www.whiskyshop.cz/irish-whiskey/
4. https://www.whiskyshop.cz/japanese-whisky/
5. https://www.whiskyshop.cz/scotch-whisky/

(Pozn.: Odkazy otevřou nový pop-up okno.)

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Kategorie – Whisky

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.