Michael Knight řidičák nepotřebuje. Vy si raději zaplaťte kvalitní výcvik!

Těžko říct, jestli měl vůbec Michael Knight řidičák, ale i kdyby ne, jeho K.I.T.T. disponoval autopilotem a bez problémů vše odřídil sám. Vy takové štěstí nemáte a nezbude vám, než si „papíry“ udělat. Význam kvality výcviku však nepodceňujte – systémy jako ABS či ESP vám sice mohou zachránit krk, ale nejsou všemocné. Autoškolou byste proto neměli jen tak proplout, ale naopak se v ní naučit správné návyky a základy bezpečné jízdy. Podle čeho poznáte tu správnou?

Nehleďte tolik na cenu

Většina autoškol bohužel láká jen na co nejnižší cenu. Vám by mělo jít o kvalitu výuky, protože ta ovlivní bezpečnost vás, vašich spolujezdců a ostatních účastníků provozu. Zároveň si dejte pozor na „slevy neslevy“ – renomovaná pražská autoškola KING upozorňuje, že některé firmy sice avizují podezřele nízkou cenu výcviku, ale ta se pak projeví na délce výukových hodin, stavu vozového parku nebo na navýšení o poplatky, o kterých dříve nebyla řeč.

knightrider.cz_autoskolaking_cz_01

Nenechte se okrást o to, na co máte právo

Každá autoškola musí dodržovat zákonem stanovenou délku výuky. V praxi to znamená 10 hodin teorie a 28 hodin praktické jízdy. Délka jedné vyučovací hodiny je 45 minut a lektor se během této doby musí plně věnovat žadateli o řidičské oprávnění. Za den lze absolvovat nejvýše 2 praktické hodiny.

Učit by vás měli profesionálové

K hlavním kritériím při výběru autoškoly patří přístup a zkušenosti lektorů. Nebojte se zeptat na praxi a v případě, že si s přiděleným lektorem „nesednete“, neváhejte požadovat přeřazení k jinému. Každá dobrá autoškola v Praze či jiném městě vám to bez problémů umožní.knightrider.cz_autoskolaking_cz_02

Jízdy v rachotině? Ani omylem!

Smiřte se s tím, že tak vymazlené auto jako K.I.T.T. nenajdete v žádné autoškole. Přesto byste neměli slevit s vysokých nároků a vyžadovat moderní vozidlo v perfektním technickém stavu. Stále ještě narazíte na autoškoly, které mají ve vozovém parku automobily jako Škoda Favorit nebo Felicia. Dejte od nich ruce pryč a vyžadujte auto odpovídající současným nárokům.

Spoustu užitečných informací na téma řidičské průkazy najdete na webovkách pražské autoškoly www.autoskolaking.cz.

Zdroj náhledové fotografie: legionofleia.com.

Klidně sdílej!

Kryštof
Kryštof

Milovník adrenalinových sportů, aut a hlavně dobrého alkoholu a hodinek