Magnet fishing – relax, zábava a dobrodružství

Jak si odpočinout od starostí a stresu v práci? Vyzkoušejte magnet fishing – magnetický rybolov. Že na ryby nejste? To nevadí, z vody budete tahat jen kovové „poklady“. Možná jednou vylovíte i něco cenného. Hlavně si u magnetic fishingu odpočinete, vyčistíte hlavu. Zjistěte v článku, co je na magnetický lov potřeba.

 

Magnet, lano, rukavice, kýbl a jde se na lov

Základem každého magnetického rybáře je silný magnet s okem. K němu přivážete pevné lano. Magnety pro magnet fishing bývají jednostranné nebo oboustranné – pomocí těch máte větší šanci, že se z vody něco podaří vytáhnout.

Magnety mají magnetickou sílu zhruba od 100 kg až přes 1 tunu! Podle toho pak roste i cena. Nejlevnější magnet pořídíte asi za 400 korun, ty největší i za tisíce.

Magnety jsou v kovovém pouzdře, aby byly odolnější. Mají připojovací oko. K němu pevným uzlem na magnet fishing přivážete lano určené pro magnet fishing. Je dobré vědět, že se pro tyto účely nehodí horolezecké lano, které moc pruží. Při záseku ve vodě potřebujete totiž lanem trochu trhnout a magnet vysvobodit.

Do výbavy se hodí také ochranné rukavice, čisticí gel na ruce a nějaký kbelík na případné úlovky nebo na uschování mokrého lana.

Máte už výbavu? Hurá do terénu k vodě

Jak funguje magnetický lov v praxi? V jedné ruce máte silný magnet přivázaný k pevnému lanu, ve druhé držíte lano smotané do větších ok, aby se při spuštění magnetu do vody hezky rozmotalo a nezacuchalo se.

Hoďte magnet do vody, lano se odmotá. Pak jej táhněte směrem k sobě ke břehu a nakonec z vody magnet vytáhněte. Zkontrolujte, zda se k magnetu přichytilo něco kovového.

Povedlo se? Bravo! Pokud ne, postup několikrát opakujte a magnet házejte do vody na různé strany.

Dalším způsobem lovu při magnet fishingu je možnost, kdy magnet vhodíte do vody, potom postupujete po břehu a magnet táhnete po dně do stran. Nakonec zase z vody vytáhnete a úspěšnost lovu ověříte.

Při lovu na soukromých místech je třeba nejprve získat souhlas vlastníka pozemku či vodní plochy.

Kam vyrazit na magnetic fishing?

Popřemýšlejte, kde by vodní hlubiny mohly něco skrývat. Většinou bývají úlovky na místech, kde se v minulosti pohybovali lidé. Mohli do vody něco hodit, něčeho se zbavit nebo třeba nějaký předmět ztratit při rybolovu, koupání.

Zkuste to na hrázi rybníka, pod mostem u řeky, u městských potoků nebo vodních kanálů, na břehu či u mola jezera. Tajemný kovový poklad může ukrývat i stará studna.

 

Co dělat, když vytáhnete cennou věc

Možná někdy z hlubin pomocí magnetu vylovíte utopenou zbraň, munici. Takový kousek raději nahlaste na policii. Zbraň může pocházet z trestné činnosti a munice je nebezpečná. V případě nálezu starožitného předmětu ji zaneste do nejbližšího muzea. Pokud je to nějaká cennost, pravděpodobně dostanete nálezné.

I kdyby se dnes nic z hlubin vytáhnout nepovedlo, nezoufejte. Příště, až vyrazíte na jiné místo, to třeba vyjde.

Hlavně si ale hezky odpočinete a zažijete chvilky napětí, až se magnet k něčemu ve vodě přicvakne.

Pohodový magnetický lov a relax!

Klidně sdílej!

Kryštof
Kryštof

Milovník adrenalinových sportů, aut a hlavně dobrého alkoholu a hodinek