Landlocked White Rum – Recenze rumu

Vítejte na blogu The Rum Barrel, kde se dnes zaměříme na neobyčejný bílý rum s názvem Landlocked. Tento rum pochází z netradičního prostředí a má svůj vlastní unikátní charakter. Připravte se na zajímavé informace o jeho výrobě, chuti a historii. Buďte s námi a objevte world of Landlocked White Rum!

Tento anglický rum je vyroben nedaleko od Milton Keynes a to někým, kdo má zkušenosti s pohostinstvím a kulinářstvím. Luke a Fiona Garnsworthovi založili firmu Three Counties Spirits Co. a začali vyrábět rum v září 2023. Lukova kuchařská minulost mu výrazně pomohla s Landlockem, rumem na bázi melasy, který vyrábí od nuly v jejich palírně. Sortiment Landlock zahrnuje bílý rum, rum mořské síly a několik dalších ochucených nabídek. Vyrábí také lahvované koktejly, jako například Mojito nebo Pina Colada.

Luke mě požádal, abych ochutnal jeho rum, a já souhlasil, že napíšu o jeho standardním bílém rumu. Když jsem se ho zeptal na podrobnosti o jeho výrobním procesu a značce, byl velmi vstřícný a poslal mi velmi informativní odstavec, který vysvětluje téměř vše, co jsem chtěl vědět. Budu jednoduše citovat Lukeovy slova, protože nechci přeskakovat žádné informace – také mi to značně usnadňuje práci.

Všechny jejich rumy jsou založeny na melase z cukrové třtiny. Používají produkt od společnosti Regus, který se dodává v 25 kg kbelících, což znamená, že nemají otevřené nádoby, které by se časem znehodnotily. Každý kbelík se otevírá čerstvý. Luke pak fermentuje melasu s trochou cukru Demerara, vodou a živými pekařskými kvasnicemi. Kvašení probíhá v modrém plastovém sudu a trvá asi týden. Poté se přečerpá do 250litrového sudu od kluků z iStill v Nizozemsku. Destilace probíhá dvakrát, přičemž první průběh je klasický stripovací průběh. Destilát prochází papouškem z mědi a alkohol je nakonec snížen na požadovanou sílu.

Landlocked White Rum je založen na melase a cukru Demerara, je destilován v kotlíku a lahvován na 42 % alkoholu. Nepřidávají se do něj žádné přísady.

Tento rum nabízí plné tělo, vlašské ořechy, sušenky, světlé pivo, karamel, zelené olivy, okurky, kukuřičné vločky, železo, vanilku, kopr a černý pepř. Jeho chuť se zdá být vyvážená mezi ostrými tóny a sladkostí. Závěr je krátký až středně dlouhý se sušenkami a rostlinnými příchutěmi.

Landlocked White Rum si můžete objednat na jejich webových stránkách za £32 a pokud máte zájem získat 10% slevu na jakoukoli první objednávku, můžete použít kód RUMBAR10.

Tento rum je rozhodně stojí za vyzkoušení, zejména vzhledem k tomu, že je poměrně lokální. Dávám mu skóre 75/100.

Na zdraví!

Nejlepší rumy v AKCILandlocked White Rum FAQs

Často kladené otázky o Landlocked White Rum

1. Co je Landlocked White Rum?

Landlocked White Rum je rum vyrobený ze šťávy cukrové třtiny a je charakterizován světlou barvou a hladkou chutí.

2. Jaký je původ Landlocked White Rum?

Tento rum je vyroben výhradně v malé palírně v České republice, což je důvod, proč se nazývá “Landlocked” – jelikož Česká republika nemá přístup k moři.

3. Jakými způsoby mohu vychutnat Landlocked White Rum?

Tento rum lze pít čistý, přidat ho do koktejlů nebo použít při přípravě různých rumových nápojů.

4. Kde mohu zakoupit Landlocked White Rum?

Landlocked White Rum je dostupný v vybraných lihovarech a obchodech s alkoholem po celé České republice.

Nejlepší rumy v AKCI

Zeměpsaný bílý rum

  • Vyrobený na zeměpsaném ostrově
  • Zrání v dubových sudech
  • Používá se ve směsi pro koktejly
  • Chuťově bohatý s tóny vanilky a ovoce

Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.